2737
2739
عنوان

تجربیات من بعد از 5 بار سفر به استانبول

| مشاهده متن کامل بحث + 204721 بازدید | 169 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مسیری که میتونید با نفری 4 لیر مترو برید از شما 40 لیر میگیرن چون توریست هستید به شما میگن تاکسی متر ولی وقتی سوار میشید کاملا حرفه ای تاکسی متر رو با دستشون کنترل میکنند دفعه قبل منو پسرم تنها از جواهر به هتل با تاکسی برگشتیم گفت تاکسی متر گفتم باشه ولی دیدم تاکسی متر چقدر تند بالا میره و فهمیدم چه خبره موقع پیاده شدن گفت 50 لیر بده در حالیکه کرایه واقعی 15 لیر باید میشد منم گفتم نمیدم دیدم داره داد میزنه و انگلیسی هم نمیفهمه گفتم بیا بریم رسپشن هتل زنگ بزنه پلیس که بعد ترسید و در رفت
پرنس کوچکم دوساله شد
به نظرت تنهایی این جزیره ها رو بری بدون تور لیدر ترس نداره
آدمی فقط در یک صورت حق دارد به دیگری از بالا نگاه کند، و آن هنگامی است که بخواهد دست کسی که بر زمین افتاده را بگیرد و او را بلند کند...
2728
ایندفعه هم پسرم پی پی داشت و مجبور شدیم سوار تاکسی بشیم از جواهر موقع پیاده شدن گفت 50 لیر شوهرم یه 100 لیر داد راننده گفت اینکه 20 لیره شوهرم فکر کرد خودش اشتباه کرده باز یه 100 لیر داد بازم راننده گفت اینم 20 لیره شوهرم پول جیبشو شمرد دید 200 لیر کم شده و فهمیدیم چه خبره تا بهش گفتیم بیا زنگ بزنیم پلیس گاز داد و رفت و منم فوری عکس شماره ماشین رو گرفتم و شوهرم رفت پلیس پلیس گفت برو مترجم ترکی بیار اونم 200 لیر هزینه داره بخیال شو . شوهرم گفت شده 609 لیر خرج کنم ول کن نیستم . پلیس که دید ما خیلی جدی هستیم گفت برو صبح بیا ....
پرنس کوچکم دوساله شد
صبح سر صبحانه یه راننده اومد پیش ما و گفت من برادر راننده دیشب هستم این پولتون ولی دیگه نرو پلیس باید قول بدی پلیس نری تاکسی سوار شدن در استانبول دردسرهای خودش رو داره
پرنس کوچکم دوساله شد
2738
باقیش رو آخر شب مینویسم امیدوارم به دردتون بخوره چون واقعا دلم سوخت دیدم ایرانی ها نفری چند صد دلار به تور میدن برای گشت ها یه خانم و آقای مسن نفری 500 دلار دادن برای تور جزیره و مساجد ولی چون 20 دقیقه تاخیر داشتن تور لیدر نامرد حاضر نشد ببرتشون و پولشون رو هم پس نداد
پرنس کوچکم دوساله شد
دلسا عزیز اکثر مردم استانبول آدم های خوبی هستن و کمک میکنم برای رفتن به مراکز خرید و مساجد و بازار و جزایر و چنج پول و مترو سوار شدن حتی رفتن به تله کابین بورسا اصلا نیاز جدی به زبان نیست
پرنس کوچکم دوساله شد