2726
عنوان

تجربیات من بعد از 5 بار سفر به استانبول

203890 بازدید | 169 پست
هربار که به استانبول سفر میکنم میگم بار آخره ولی بازم میرم آخرین بار هم هفته پیش بود و برگشتم هم دیشب هواپیمایی ماهان 6 و 50 دقیقه صبح رفت و 22 شب برگشت برای من که بچه کوچک داشتم ساعت پروازش سخت بود ولی باعث شد روزامون رو کامل استفاده کنیم . 7 شب و 8 روز بودیم و باعث شد 8 روز کامل رو استفاده کنیم تصمیم گرفتم تجربه هامو از این 5 بار سفر بنویسم چون خیلی هارو دیدم که چه پولایی به تورها میدن برای گشت های که خودشون میتونن با حداقل قیمت برن
پرنس کوچکم دوساله شد
تور های بی انصاف ایرانی نفری 60 دلار برای تور بیوک ادا و جزایر پرنسس میگیرن در حالیکه این تور برای هر نفر فقط 8 لیر هزینه رفت و آمد داره به این صورت بیشتر هتل ها در منطقه تکسیم هستن و مترو تکسیم هم به همه جا راه داره اگر تصمیم دارید با مترو همه مسیرها برید بهتره کارت مترو تهیه کنید که هر مسیر نفری 2 لیر میشه ولی در صورت گرفتن ژتون هردفعه برای هر نفر 4 لیر میشه مترو تکسیم به کاباتاش : ایستگاه کاباتاش که پیاده بشید اسکله رو میبینید کنار اسکله ساعت هلی رفت و برگشت کشتی رو نوشته باز نفری 4 لیر ژتون تهیه میکنید و سوار کشتی میشید
پرنس کوچکم دوساله شد
وای تو رو خدا بازم بگو منو شوهرم میخوایم بریم یک کشوره دیگه ولی چون اول پرواز اولمون استانبوله گفتم طوری بلیط بگیره که پنج روز استانبول باشیم حالا نمیدونستم باید چیکار کنیم فک میکردم باید با یک طور صحبت کنیم واسه این پنج روزه چون اصلا ترکیو اینگلیسی بلد نیستیم
هیچکس نمیتواند به عقب برگردد و از نو شروع کند اما.....همه می توانند از حالا شروع کنند

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کاباتاش دو تا اسکله داره اسکله اول نفری 4 لیر و هر جزیره استاپ داره و جزیره آخر که بیوک ادا باشه پیاده میشید اسکله budo هم نفری 6 لیر که مستقیم میره بیوک ادا
پرنس کوچکم دوساله شد
2728
از همون اسکله دوباره برمیگردید استانبول ولی چون کشتی جاهای مختلف میره حتما بگید میخواید برید کاباتاش مسیر هم یک ساعت و ربع هست کشتی بزرگ و راحت میتونید کالسکه رو هم ببرید داخل
پرنس کوچکم دوساله شد
حالا شام پسری رو بدم و بعد هتل ها مسیر مترو به مراکز خرید تله کابین بورسا مسیر مترو به مساجد و بازار بزرگ و دلایل سوار نشدن تاکسی در استانبول
پرنس کوچکم دوساله شد
داخل فرودگاه اصلا پول چنج نکنید و سعی کنید فقط در Doviz پول چنج کنید سعی کنید کم کم پولتون رو چنج کنید پاسپورت رو با پول زیاد حمل نکنید و از سیف باکس اتاق استفاده کنید هردفعه ایرانی های زیادی رو دیدم که پاس و پولشون رو زده بودن
پرنس کوچکم دوساله شد
تا جایی که ممکن هست از تاکسی استفاده نکنید در اصل اصلاااااا نیاز به تاکسی نیست چون برای همه جا متروباس ترن و وسیله حمل و نقل عمومی هست چرا حالا بهتون میگم
پرنس کوچکم دوساله شد
2706