2737
2739

اگه یک کیلو گوشت گوسفند بزارم چند ساعت بپزه بعد با گوشت کوب برقی له کنم 

تو قالب یخ بریزم تو فریزر واسه سوپ نی نی کارم درسته

تو شیشه نمی خوام درست کنم این مدلی اشتباه نیست

خدا نی نی هاتونو حفظ کنه 😘

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2738

عزيزم اگه شرايط اشپزي تازه نداري اشكال نداره اما اگه ميتوني براش تازه درست كن

ومن دوباره هديه اي ب زيبايي مادرشدن گرفتم(٢٨-٠٨-٩٩)         بزرگترین کادوی تولدم رو (۲۸-۰۸-۹۸) از خدا گرفتم بیبی چکم مثبت شد الهي هزاربارشکر ۲۶-۰۹-۹۸ امروز دکتر تپش قلب مورچمون رو شنید😍١-١١-٩٨ امروز رفتم غربالگري خداروهزاربار شكر همه چي عالي بود ي نيني ناز  ك دائما شيطوني ميكرد و خودش رو ميكوبيد ب در و ديوار دلم❤️😍😍 ۱۰-۱۲-۹۸ امروز فهمیدم ی دختر کوچولوی ناز تودلمه😍 خدایا شکرت بابت همه ی نعمتهات و دختر نازمون❤️مامان جان صدای قلبت رو واضحتر از همیشه شنیدیم و باهاش بغض کردیم ان شاءالله ۱۲۰سال بتپه قلبت مادر❤️ تا جایی هم ک تونستی شیطونی کردی و منم با دیدنش دلم قنج میرفت 😍 بابات کلی ذوق کرده بود ازینکه تو دختری😍😍 ٢٦-١٢-٩٨ امروز براي اولينبار خيلي واضح لگد زدن و تكون خوردنت رو حس كردم انقد ذوق زده شدم ک یلحظه نفس کشیدن یادم رفت 😍 بابایی هم دستش رو گذاشت رو دلمو تو محکمتر تکون خوردی و کلی کیف کرد🥰 ١٦-٠١-٩٩ امروز دوباره صداي قلبتو شنيدم عروسك مامان😍 هنوز باورم نميشه ك دارم ميشم مامان ي نازدونه دختر  همش واسم مثل خواب ميمونه ك دائم دعاميكنم واقعي باشه😍 ۲۰-۰۲-۹۹ مامان جان امروز تو سونو گرافی دکتر گفت وزنت ۱۴۸۴ گرم هستش گفت خیلی خوب وزن گرفتی😍 من قربون اون شکم قلمبت🥰 ٢٧-٠٣-٩٩ عروسك نازم مانلي جونم امروز دكتر گفت ك ٢٣ روز ديگه مياي بغلمون گفت ك رشدت خيلي خوبه😍 من هنوز باورم نميشه ك واقعا شدم مامان جوجه خانوم انگار همين ديروز بود ك همش باخدا حرف ميزدم و دعا ميكردم ك زودي بياي تودلم🙈😍 خدايا ب هركس ك منتظره نيني بده لطفا انتظار خيلي تلخه بذار طعم مادرشدن رو بچشن🙏🏼❤️ ٣١-٠٣-٩٩ نازدونه دخترم امروز رفتم اخرين سونو رو انجام دادم شدي ٢كيلو و ٧٠٠ گرم (ماشاءالله)😍 كمتر از ٣هفته ديگه مياي بغلم و من ازين موضوع بي نهايت ذوق مرگم😍۱۷-۰۴-۹۹ امروز رفتم دکتر برای اخرین ویزیت قرار بود هفته دیگه دنیا بیای اما دکتر گفت انقد تپلی شدی ک دیگه تودلم جانمیشی😍(❤️۲۰-۰۴-۹۹❤️) عروسک قشنگم بدنیا اومد😍ی دختر کوچولوی ۲کیلو و ٩٧٥گرمي❤️ با صورت گرد و سفید و لپای صورتی و نارنجی😍موهای پر ومشکی ک پشتش تا رو شونه هاته 😍🤩 همه تو اتاق عمل عاشقت شدن😍داشتی گریه میکردی اما تا صدامو شنیدی ساکت شدی و چشمات بازشد😍تو تمام دنیای مايي مانلي زيباي من

گوشت رو تیکه های کوچیک کن

واسه دوروزش سوپ بپز 

من یک روز درمیون سوپ میپختم براش

اگر از دیده ی کوته نظران افتادیم                               نیست غم صحبت صاحب نظری ما را بس         
گوشت رو تیکه های کوچیک کن واسه دوروزش سوپ بپز  من یک روز درمیون سوپ میپختم براش

ببخشيد يعني يه روز سوپ ميپختيد فرداش هم همون سوپ رو ميداديد؟يا منظورتون اينه يه روز سوپ يه روز غذاي ديگه ميپختيد؟من واقعا عاجز شدم چون مواد محدودي رو فعلا ميتونه استفاده كنه هر روز سوپ ميدم بهش ته تهش فقط مواد رو عوض ميكنم كه تكراري نشه 

لطفا راهنماييم كنيد

ببخشيد يعني يه روز سوپ ميپختيد فرداش هم همون سوپ رو ميداديد؟يا منظورتون اينه يه روز سوپ يه روز غذاي ...

برای دوروز سوپ میپختم و میزاشتم یخچال تو دوروز بهش میدادم و روز سوم دوباره میپختم

البته صبحانه اش حریره بادوم بود هر روز 

گاهی هم سرلاک که توش تخم مرغ رنده میکردم

توی سوپشم پیاز،گوجه،هویج،لوبیاسبز گاهی، ماش ،عدس،دال عدس،بلغور گندم و جو وبرنج گاهی سینه ی مرغ و گاهی گوشت گوسفند

ولی عصاره ی قلم همیشه میریختم

تقریبا این کار تا ۱۰ ماهگی ثابت بود البته از غذاهدی خودمون اونایی که میتونست بخوره بهش میدادم

دیگه از حدود ۱۰ ماهگی به بعد چون پسرمم کلا بدغذا بود و سوپ دوست نداشت شروع کردم کته با گوشت و مرغ میدادم و سوپ رو به خاطر خاصیتش هفته ای یکبار درست میکردم (که همون مقدارش برای دوروز بود) بعد که سوپ تموم میشد دوباره کته ،ماکارونی ،غذاهای دیگه میدادم  تا هفته ی دیگه دوباره سوپ درست میکردم تا حدود ۱۸ ماهگی

از ۱۸ ماهگی به بعد دیگه تقریبا غذاهاش شد شبیه غذاهای خودمون فقط کم ادویه تر و کته و ماکارونیش نرمتر

از دوسالگی به بعدم غذاهای خودمونو میخوره

از حدود ۸ ماهگی هم مغزیجات آسیاب میکردم تو صبحانش میریختم الانم گاهی فرنی درست میکنم از آسیاب شده ی مغزها توش میریزم

اگر از دیده ی کوته نظران افتادیم                               نیست غم صحبت صاحب نظری ما را بس