2737
2739
شوهرم به نی نی سایت هم گیر میده. یه مدت که گیر میداد چرا اونجوری مینویسی. چرا یکطرفه مینویسی. منم بیام یکطرفه بنویسم همه حق رو به من میدن.
گفتم بابا با حق دادن اونا به من چی حل میشه. من لحظاتم رو با تو سپری میکنم با توباید خوش باشم همه به من بگن تو خوبی ولی زندگیم جهنم باشه چه فایده ای داره. گفتم این خصلت اکثر زنهاست که دوست دارن دردل بکنن. اونقدر هم میکن از زندگیشون ناراضی نیستن. اصلا من یه دردلی میکنم تموم میشه میره و وقتی میبینمت یادم میره.
ولی تو گوشش نمیره که نمیره.
باید یاد بگیری جوری خسته شی که مزه چیزهای دو رو برت از بین نره.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
من به مامانم.

البته اول سعی میکنم خودم حلش کنم.

ولی کلا از اول خودمو زیاد وابسته به شوهرم نشون ندادم که فکر کنه غیر اون کسی را ندارو و بخواد از این سو استفاده کنه.

البته من اول راهم و نمیدونم توی زندگی ، زیر یک سقف چطور پیش میاد
دلــــخوش بــــه سکــــــــــــــــــــــــــــوتـــم!!!
در حدیث‌ آمده‌ است‌:
سه‌ گروه‌ از زنانند که‌ خداوند عذاب‌ قبر را از آنان‌ برطرف‌ کرده‌ و با فاطمه‌زهرا(س‌) در قیامت‌ محشور خواهند شد؛ یکی‌ از آن‌ سه‌ گروه‌ زنانی‌ هستند که‌بر بداخلاقی‌ همسرشان‌ صبر می‌کنند. (1)
با توجه‌ به‌ این‌ احادیث‌ و اجر و پاداشی‌ که‌ برای‌ صابران‌ به‌ویژه‌ صبر بر اذیت‌ همسر وجود دارد شما با صبر و تحمل‌ و به‌ کار گرفتن‌روش‌های‌ مناسب‌ سعی‌ در اصلاح‌ وضعیت‌ موجود داشته‌ باشید. چگونگی برخورد با یک شوهر عصبانی، به میزان شکیبایی شما و میزان آسیبی که به شما وارد می گردد، بستگی دارد. آزارهای عاطفی و روحی امری واقعی اند و افراد مختلف میزان صبر متفاوتی دارند.
2738
ممکن است همسر خشمگین شما در خانواده ای رشد کرده باشد که اینگونه رفتارها طبیعی بوده است و بیان احساسات درونی با چنین راه های خشن، بدون توجه به آسیبی که به شما وارد می آید، به نظرش عادی می آید. اگر شما در خانه ای با عشق فراوان بزرگ شده اید، به طور قطع توقع محبت بیشتری از شوهرتان دارید و عصبانی شدن او شما را به میزان فراوانی ناامید و دلگیر می کند.

* به شوهرتان بگویید که وقتی خشمگین می شود، چقدر شما اذیت می شوید. شاید او از اینکه دارد به شما آزار می رساند، آگاهی ندارد. اگر او شما را دوست دارد باید تلاش کند تا برای جلوگیری از ناراحت شدن شما، عبارات مناسب و لحن متمایزی را یاد بگیرد. در حقیقت برخی از مردها بسیار خودخواهند و از درک دیدگاه های شما سرباز می زنند. اما حداقل سعی کنید زمانی که او آرام است، در این مورد با او به گفت و گو بنشینید.

* بیشتر مردان متأهل قادرند تا با احترام سخن بگویند، پس تلاش کنید درمورد آنچه بیش از همه شما را آزار می دهد، با او صحبت کنید و از او بخواهید تا بیشتر ملاحظه احساسات شما را بنماید. برای داشتن یک زندگی زناشویی کامیاب، در جهت شاد و خشنود کردن یکدیگر تلاش کنید.
* درصورتی که شوهر شما به احساساتتان اهمیتی نمی دهد و به صراحت اقرار می کند که می خواهد شما را بیازارد ، ممکن است خودش هم عمیقاً آسیب دیده باشد. از او درمورد آنچه که او را آزار می دهد سؤال کنید و به او قول دهید این مسئله را طوری تغییر خواهید داد که دیگر اذیت نشود. برخی افراد دوست دارند وقتی خودشان آزرده خاطر می شوند، دیگران هم مثل آنها باشند.
* اگر شما باعث آزردگی او شده باشید، ممکن است او بخواهد کار شما را تلافی کند. بنابراین، درباره آنچه باعث شده تا شما او را اذیت کنید با او حرف بزنید و سعی کنید تا دیگر با این روش او را نیازارید.
* سعی‌ کنید همواره‌ در منزل‌ و در برابر شوهر و فرزندانتان‌ نکات‌ مثبت‌همسرتان‌ را یادآور شوید؛ مثلاً همین‌ که‌ مراقب‌ لوازم‌ خانه‌ است‌ و یا این‌ که‌ایشان‌ به‌ خویشان‌ خود بسیار احترام‌ می‌گذارد و... این‌ کار موجب‌ خواهد شدنقاط‌ مثبت‌ در ایشان‌ تقویت‌ گردد.
محیط‌ زندگی‌ را به‌ گونه‌ای‌ در آورید که‌ رغبت‌ همسرتان‌ برای‌ گفتگو بافرزندان‌ بیشتر شود و حتی‌ الامکان‌ از تشنجات‌ و بگومگوها دوری‌ کنید هرچند حق‌ به‌ جانب‌ شما باشد
* پذیرفتن‌ ریاست‌ شوهر در خانه‌ کار بدی‌ نیست‌ و پذیرفتن‌ ریاست‌ایشان‌ در خانه‌ ضرری‌ ندارد و از نظر روانی‌ ایشان‌ را تامین‌ کرده‌ و آرامش‌ را به‌خانه‌ باز می‌گرداند.
* کارهای‌ بد او را به‌ خوبی‌ پاسخ‌ دهید؛ مثلاً اگر انسان‌ حرف‌ زشت‌ زدشما ذکر خدا بگویید و عکس‌ العمل‌ نشان‌ ندهید.
* از زندگی‌ خود برای‌ اطرافیان‌ چیزی‌ نگویید و سخن‌ دل‌ خود را تنهابرای‌ خدا بگویید و با گفتگوی‌ با او دل‌ خود را آرام‌ سازید.
* محیط‌ زندگی‌ را به‌ گونه‌ای‌ در آورید که‌ رغبت‌ همسرتان‌ برای‌ گفتگو بافرزندان‌ بیشتر شود و حتی‌ الامکان‌ از تشنجات‌ و بگومگوها دوری‌ کنید هرچند حق‌ به‌ جانب‌ شما باشد.
اگر به وضوح همسرتان دوست داشت شما را اذیت کند، با اینکه شما همواره رفتار خوبی با او داشته اید، باید به دنبال راه حل عاقلانه ای باشید.
بله، بسیاری از مردها نسبت به دیگر مردها مهربان ترند. اگر نمی توانید با او کنار بیایید و رفتارهای بد او را تحمل کنید، به او گوشزد کنید که اگر نتواند رفتارش را تغییر دهد، او را ترک خواهید کرد. برخی از مردها به رابطه زناشویی بها نمی دهند و دوست دارند که هرطور که هست، از آن خلاص شوند. شاید از نظر آنها این راهی برای جدایی از شما باشد.

* به خاطر داشته باشید درصورتی که هر دو شما برای یکدیگر اهمیت داشته باشید و درصورتی که دوست داشته باشید یکدیگر را خوشحال ببینید، می توانید برای یادگیری درست رفتار کردن با یکدیگر تلاش کنید. افراد متأهل باید بیاموزند که چگونه با هم رفتار کنند. هر دو شما باید برای یافتن راهی برای سازش و شاد نگاهداشتن یکدیگر تلاش کنید.
* تا وقتی شوهرتان صادقانه برای کمتر عصبانی شدن تلاش می کند، و تا وقتی تلاش می کند تا به شما آسیبی نرساند، زندگی زناشویی شما به طور قطع شادتر می گردد. عشق و محبت را به هم بیاموزید. به او آن چیزی که بیشتر خواهان آن است را تقدیم کنید. ممکن است او محبت و حمایت بیشتری را از شما بخواهد هر آنچه که خواهانش است را فقط با مهربانی به یکدیگر بدهید. اگر او عشق و محبت را از طرف شما دریافت کند، امیدوار باشید که سعی در پس دادن محبت شما، بیشتر خواهدشد.
سلااااااااام به همه دوستای گلم.
خوبین؟ خوشین؟
تاپیک جدیدمون مبارک.
نونا جونم، مرسی. دستت طلا. آفرین که یه اقدام جدی کردی.

مامان جان، از صمیم قلبم تسلیت میگم. خدا رحمتشون کنه. بقای عمر بازماندگان.
مهتاب جونم خوبی؟ خواهرزاده بهترن؟
فرزانه چطوری؟ حالت بهتر نشد؟
نه باران جون. زندگی دوطرفه است و تا وقتی شوهرم نخواد من به تنهایی نمیتونم.
مامان جان تسلیت میگم. ببخشید انقدر درگیرم یادم رفت زودتر تسلیت بگم. من مادربزگمو خیلی دوست دارم و چندبار تو خواب دیدم که دیگه بین ما نیست انقدر تو خواب گریه کردم که از خواب پریدم. خاطرات خیلی خوبی باهاشون داریم ولی خوب روال زندگی همینه. تسلیت میگم . بقای عمر مادرت و شما باشه.
مامان مهتاب برای شما و خواهرزادتون هم خدارو شاکرم. همه چیز درست میشه. قربانی کنید.
فرزانه جون ببخشید اینو میگم
شما همین قدم اول رو هم برنمیداری
نونا گفت برو با یه اسم کاربری دیگه بیا و دیگه هم به شوشوت نگو که میای اینجا ولی باز دوباره داری نظر سنجی میکنی که درد و دلاتون رو به کی میگین!
به قول مهتاب جون اصلاحیات رو باید از خودت شروع کنی
اگه تا اخر دنیا هم بشینی که شوشوت اصلاح شه داری اشتباه میکنی..چون اونم حرف شما رو میزنه...
پس یکی باید شروع کنه...

شیرین حرف خیلی خوبی زدگفت من اوایل عصبی بودم و شوشو اروم و این باعث شد روی منم تاثیر بزاره ...
شوشوی شیرین قدم اول رو برداشت
حالا شما هم میتونی قدم اول رو برداری

اگه میبینی که به درد و دلت اینجا یا پیش مامانت یا فامیلت حساسه سعی نکن هی باهاش بحث کنی که چرا حساسی ...فلان دوستای من تو نی نی سایت یا جاهای دیگه با مامانشون درد و دل میکنن و شوشوی اونا هیچی نمیگه ....اما تو چی
بگو اره راس میگی...
سعی کن اصلا با کنایه با یه مرد حرف نزنی که فقط براش تبدیل به عقده و مقابله به مثل میشه...
بیا ایجا حرفات رو طوری بگو که نفهمه با یه اسم دیگه ...بزار حساسیت از سرش بیفته

فلما ان جاء البشیر القاه علی وجهه فارتد بصیرا قال الم اقل لکم انی اعلم من الله ما لا تعلمون(پس هنگامی که بشارت دهنده امد پیراهن یوسف را روی صورت یعقوب افکند پس دیده اش بینا شد انگاه به فرزندانش گفت مگر به شما نگفتم من از خدا چیزی میدانم که شما نمیدانید)
به نظر من هر دوتاتون هنوز به بوغ فکری نرسیدین

ایشالا خدا بهت صبر بده تا مصداق اون حدیث زیبایی که نوشتی باشی عزیزم
فلما ان جاء البشیر القاه علی وجهه فارتد بصیرا قال الم اقل لکم انی اعلم من الله ما لا تعلمون(پس هنگامی که بشارت دهنده امد پیراهن یوسف را روی صورت یعقوب افکند پس دیده اش بینا شد انگاه به فرزندانش گفت مگر به شما نگفتم من از خدا چیزی میدانم که شما نمیدانید)
اوینا جان میخواستم اینکارو بکنم ولی طوری که شوهرم ردم رو نزنه. اخه انقد زیرو رو میکنه که میفهمه . خوب نونا ادرس این تاپیک رو اونجا گذاشته. شوهرم میاد میفهمه دیگه. این راه حل درستی نیست.
2706