2733
2739
با سلام به تمامی دوستان عزیز
من می خوام اینجا مطلبی رو به قضاوت فهم وعقل شما دوستان بگذارم .خدابه همه ما عقل عطا کرده وهمینجا ازتون خواهش می کنم این مطلبو بخونیدو پس از تفکر و اندیشه قضاوت کنید .من دریک خانواده سنتی مذهبی متولد شدم و از کودکی به من القا کردند که باید حجاب داشته باشی و این مساله برای من بسیار جای سوال بود که علتش چیه؟ تا اینکه به سن بزرگسالی رسیدم و کلی تحقیق کردم قران خواندم کتاب فلسفه حجاب شهید مطهری و کتاب متمم آن را خواندم عقاید علمای شیعه و سنی را مطالعه کردم و دیدم که قرائت های دوگاه و بعضاچندگانه درباره ایه حجاب وجود داره.
طبق یک قرائت منظور از ازار و اذیت زن ها که در قرآن آمده اینه که مردها اگر به سر و موی زن نگاه کنند دچار انحراف شده و زن و مرد به فساد کشیده می شوند و زن مورد اذیت و آزار مرد قرار میگیره و در جامعه ای که زنها حجاب دارند چون هیچکس به زنها نگاه نمی کنه همه سرشان به کار خودشان است و جامعه پیشرفت می کند . این عین متون کتاب فلسفه حجاب است.
حال برای من این سوال پیش آمد که پس چطور در جوامعی که زنها حجاب اجباری ندارند مانند ژاپن و ... توانسته اند به این همه پیشرفت علمی و فن آوری و توسعه دست پیدا کنند چطور زن و مرد اونها به انحراف کشیده نشدن که حتی الان ما مسلمانها با داشتن حجاب هم محتاج علم و دانش آنها هستیم.
و چطور در کشورهای دیگه حتی کشورهای مسلمان نزدیک به خودمون که زنها ازآزادی حجاب برخوردارند مثل ترکیه مردها اصلا به زنها نگاه نمی کنند و اهل چشم چرانی نیستند و به فساد و انحراف کشیده نشده اند! اینکه چرا در ایران که این طرز فکر القا شده که اگه زنی حجاب نداشته باشه مردها به انحراف کشیده می شوند نتیجه یک تربیت وباوری است که به ذهن جامعه القا شده .
قرائت دیگر آیه حجاب اینه که در زمان صدر اسلام یهودیان زنان مسلمانان را اذیت و آزار می کردند به آنها سنگ پرتاب می کردند زنان مسلمان هم تا آن موقع مانند سایر زنان عرب لباس می پوشیدند و مردان مسلمان نمی تونستند تشخیص بدن که این زن مسلمان هست یا نه در اون موقع آیه حجاب نازل شدکه ای پیامبر به زنانت و زنان مومنان بگو جلباب خود را روی سرخود بندازند تا بهتر شناخته شوند و مورد اذیت و آزار قرار نگیرند.
اینکه گفته شده بهتر شناخته شوند برای این بوده که زن مسلمان از زن یهودی باز شناخته شود تا مردان مسلمان بتوانند از او در برابر یهودیان دفاع کنند و دیگر مورد اذیت یهودیان قرار نگیرند . پس مربوط به فساد و انحراف نمیشه.
حالا با توجه به مطالبی که گفتم قرائت اول به نظر من اشتباه است.
حال قضاوت را بر عهده عقل سلیم شما دوستان عزیزم می گذارم چرا که خداوند به همه ما عقل عطا کرده و بهتره که اونو بکار ببندیم . دوستان می خواهم بدانم که نظر شما چیه خواهشا خیلی دوستانه و معقولانه به عقاید هم احترام بگذاریم و از نظرات هم باخبر بشیم نه اینکه سانسور کرده و بخواهیم که فقط صدای عده خاصی به گوش رسیده شود.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

فقط یک نکته: پیشرفته شدن کشورها به دلایل و عوامل مختلفی وابسته است و مهمترین اون سیاستهای اقتصادی که در پیش میگیرند...این دلیلی که شما گفتین ممکنه تاثیرگزار باشه اما شاید یکهزارم درصد
2731
عزیزم باهات موافقم ،کتاب حجاب شرعی در عصر پیامبر هم تاریخچه ی خوبی درباره پوشش در صدر اسلام داره که اصلا اینطوری که الان به ما القا شده نبوده،خیلی کتاب خوبیه تو نت دانلود رایگان داره
از نظر من این فلسفه حجاب هیچ منطقی پشتش نیست...من خودمو بپوشونم که تو به گناه نیفتی!...خب تو ایمانتو قوی کن که به گناه نیفتی!!!!
بیشتر از اینکه اعتقادی باشه هم عرفیه....مثلا وقتی یه سفر خارجی میرین و همسفراتون بعد خارج شدن از ایران حجابشونو برمیدارن همه چشا چارتا میشه!....اما بعد یکی دوروز واسه همه عادی میشه و اصلا به نظر بد نمیاد!
قلب من از صدای تو چه عاشقانه کوک شد....تمام پرسه های من کنار تو سلوک شد....
2740
منم باهات موافقم راستش این موضوع مدتیه منو هم مشغول کرده که چرا اینجا که اینقدر پوشیده های باز هم از دست و زبان هرزه ها در امان نیستی ولی خارج از کشور کسی نگاهت هم نمیکنه من تجربه هردوشو داشتم

دلم عجیب یک غیر منتظره خوب میخواهد
واویلا
1392/8/11 12:55 ب.ظ

دلیل پیشرفت کشورهای غربی بی حجاب بودن زن هاشون نیست چه ربطی داره

نه دلیل نیست دلیلش اینه که اونا به جای گیر دادن به حجاب و مسائل جانبی دیگه علمشونو به روز کردن نه اینکه هنوز تا هنوزه حتی توی دانشگاه به مو و ...گیر میدن البته من موافق بی بند و باری و ریختای اخق وجق نیستم خودمم ساده هستم

دلم عجیب یک غیر منتظره خوب میخواهد

تو کشور ما درباره خیلی از مسائل دین سازی شده.همین حجاب یکی از این موارده.مثلا چادر تو هیج جای قران حرفی از چادر نیست ولی عالم نماها میگن چادر بهترین حجابه محدودیت نیست مصونیته در صورتی که اصلا ایننطوری نیست.همه تلاشا واسه اینه که مردا به گناه نیفتن همین
واویلا جان!...دلیل پیشرفت کشورهای غربی بی حجابی نیست...دلیلش گذشتن ازین مسائل بی اهمیت و پیش پا افتاده و به رسمیت شناختن حق اختیار و انتخاب ازاده ادمهاست!ا
قلب من از صدای تو چه عاشقانه کوک شد....تمام پرسه های من کنار تو سلوک شد....
باهاتون موافقم اگه هزینه ها و انرژی که برای اجباری کردن حجاب و گشت ارشاد و این مزخرفات میکنن برا کارای مفید میکردن الان خیلی از این جلوتر بودیم.انگار اگه همه با حجاب باشن تو همه چی اولین میشیم.
حجاب یعنی پوششی که باعث جلب توجه دیگران نشه
و در قرآن صریح بیان شده
اما هیچ ربطی به پیشرفت کردن یا نکردن نداره به خودی خود
اما متاسفانه در ایران دین رو سیاسی کردن تا بتونن حکومت کنن و مردم رو از آگاهی و فهم اینکه اطرافشون چی میگذره دور کنن
ما باید عاقل باشیم که هیچ چیز رو با چیز دیگه قاطی نکنم دین رو خودمون به درستی بشناسیم و انجام بدیم زندگی و مسائل علمی و پیشرفتی روهم انجام بدیم ولی متاسفانه 70 درصد مردم ایران کورکورانه زندگی میکنن متاسفانه
هرکس، آنچه را که دلش خواست بگوید

آنچه را که دلش نمی خواهد می شنود . . . بله !!!!
2706