2733
2739
عنوان

دوستان با منطق و فهیم لطفا وارد شوند به همه شما مربوط می شه

| مشاهده متن کامل بحث + 2839 بازدید | 91 پست
من هم با نظر مهرآفرین موافقم . به نظرم این طرز تفکر بزرگترین توهین به مرد هاست که چون شما اراده ندارید و مثل حیوانات دنبال غرایز خود هستید و کنترلی بر خود ندارید و با دیدن یک سر بدون روسری یا دست و پای یک خانم دچار فوران جنسی می شوید پس ما باید خود را از فرق سر تا نوک پا بپیچیم . واقعا این طرز فکر یک توهین و یک القا کاملا غلطه چون به وضوح داریم می بینیم که اینطوری نیست من از مردان زیادی سوال کردم و همه گفتند که یک پوشش متعارف اصلا هم محرک نیست.

یکی از اقوام تعریف می کرد که در گذشته که در ایران حجاب اختیاری بود اصلا کسی به کسی کاری نداشت و اصلا مردها به زنها نگاه هم نمی کردند پس این که مردها اینطوریند فقط القائات اشتباه همان قرائت اوله که به ما تحمیل شده.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

و یه چیز دیگه هم اینه که اگه ما می بینیم که توی جامعه ما بعضی دختر ها توی خیابون لباسهای تنگ و چسبان و آرایشهای غلیظ دارند چیزی که کمتر در اروپا و کشورهای دیگه میبینیم همش دهن کجی به حجاب اجباریه
2742
این که ما به عینه دیده ایم و تجربه کرده ایم که در جوامع بی حجاب وضعیتمون از نظر مزاحمت های جنسی زبانی یا نگاه های جنسی بسیار بسیار بهتره چیزی نیست که آواز دهل شنیدن از دور رو تداعی کنه
این تجربه عینیه
من حتی ایران بی حجاب رو هم بخاطر میارم همه زنهای خانواده و فامیل هم بی حجاب بودند. استخر مختلط هم می رفتیم اما اثری از مزاحمت نبود. چرا؟
بچه های الان هم رفتارهایی رو شاهد بوده اند که ما با وجود اینکه تفکیک جنسی نبود نمی دیدیم.

الان هم کافیه پامونو از قلمرو جمهوری اسلامی و حجاب بذاریم بیرون ( البته به شرط اینکه تو کشوری که زنهاشون محجبه هستند نریم!) تا باز رهایی از بار سنگین نگاه ها و رفتار های جنسی رو تجربه کنیم
این شنیده نیست تجربه خودمونه.
زندگی زیباست ای زیبا پسند ....
وقتی در قرآن اومده : ای زنان پیغمبر شما با زنان دیگه فرق دارید، و وقتی به زنان مومن توصیه می کنه چنین و چنان بپوشید که از زنان دیگر باز شناخته بشید، یعنی اینکه قرار نبوده همه زنان، مومن و غیر مومن، مسلمان و غیر مسلمان، همه با پوشش و حجاب مسلمانان در جامعه حاضر بشند دیگه
زندگی زیباست ای زیبا پسند ....
آزادی انتخاب نوع پوشش و لباس جزو اولیه ترین حقوق هر انسانی هست. دقت کنید گفتم نوع پوشش نه نوع برهنگی!
متاسفانه توی ایران هنوزم مثل عهد قجر و اوایل پهلوی می خوان نوع خاصی از پوشش رو به مردم تحمیل کنن و برای توجیهش از هر ابزار غیر منطقی و توهین آمیزی هم استفاده می کنن.
یکیش همین حرف که صاحب تاپیک در پست اولشون نوشتن:
"مردها اگر به سر و موی زن نگاه کنند دچار انحراف شده و زن و مرد به فساد کشیده می شوند و زن مورد اذیت و آزار مرد قرار میگیره و در جامعه ای که زنها حجاب دارند چون هیچکس به زنها نگاه نمی کنه همه سرشان به کار خودشان است و جامعه پیشرفت می کند ."
این استدلال مملکنه در ظاهر جذاب و قابل قبول باشه ولی در واقع با اشاعه این طرز فکر مخرب دارن نسلی از زنان بی اعتماد بنفس و مردان هوسران رو تربیت می کنن.
زنانی که تار موی یک همجنس رو تهدیدی برای زندگیشون طلقی می کنن و دغدغه صبح تا شبشون سیر کردن چشم شوهر و برآوردن هوس های مختلفشه و مردانی لوس و عیاش که این حق رو برای خودشون قایلن بادیدن هر زیبایی زنانه تحریک بشن و تقاضاهاشون بالا بزنه و تنها راه زندگی سالم رو تو گونی کردن جنس زن می دونن. آیا اینه اون زندگی طبیعی و کمالی که به انسان وعده داده شده؟ یا داره به اصل انسانیتمون هم توهین میشه این وسط!
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
2738
دوستای گل ببخشید من رفتم دوباره اومدم پست ها رو خوندم .

من نظرم رو کلی گفتم و منظورم این نبود که کسی که حجاب کامل نداره برهنه است . اون مصداق برای برهنگی بود .

من با حجاب اجباری موافق نیستم . چون هیچ موردی رو نمیشه با زور و احبار به کسی قبولوند. کما اینکه با وجود این قانون شاید کشور ما از خیلی کشور های آزاد هم بی بنبار تر به نظر بیاد والا تو هیچ کشوری دختر ها وقتی میخوان برن دانشگاه و سر کار 2 ساعت وقت خودشونو برای بزک کردن نمیذارن .

این که دوستمون گفته بود به مردها به این دید نگاه نکنیم . من نگفتم همه مردها چشم ناپاکن . آیا وقتی چیز با ارزش رو از دید مخفی میکنید و جای امنی میذارید به همه انسان ها یا حتی اهالی خونه توهین شده و به اون ها انگ دزدی زدید؟

مهرآفرین جون همیشه هم پوشش معنای حجاب رو نداره . مثالش همین ساپورت هایی که الان مد شده . کاملا پوشیده است ضخیم هم هست اصلا بدن پیدا نیست . گرم هم هست برای فصل مناسبه . ولی زیبایی که اون به پا میده و برجستگی های بدن پیداست فکر نمیکنم حجابی داشته باشه .

از یه آقایی شنیدم که گفت جذابیتی که بدن تو این جور لباس ها داره و خوش فرم میکنه ، تو بدن برهنه نیست.

پس هر نوع پوششی حجاب نیست عزیزم.

رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)
sama جون مطمئن باش که اون آقا با دیدن این ساق پاها دچار انحراف جنسی نمیشه و تیشه به ریشه خودش و خانوادش نمی زنه مگر اینکه بپذیریم که بیمار روانیه که در این صورت با هر چیز دیگری هم امکان به انحراف رفتن رو داره حتی با دیدن یک خانم پوشیه زده
مامان آرمین شما منظور من و اون آقا رو متوجه نشدی ؟

اینو قبول نداری که برخی لباس ها جذابیت ویژه تری از یه بدن برهنه دارن ؟

یا بعضی پوشش ها فقط برای جلب نظر استفاده میشن؟

من جمع نبستم که عزیزم .
رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)
سما جون

وقتی میگیم آزادی پوشش و حجاب اختیاری، یعنی هر کسی هر چیزی که دوست داره بپوشه. یکی دوست داره تاپ شلوارک بپوشه دیگری دوست داره کت و دامن بلند و آستین دار بپوشه. مثل جامعه ترکیه که محجبه و بی حجاب کاملا نرمال و مسالمت آمیز در کنار هم زندگی میکنن
هیچ ایرادی نداره کی چی میپوشه
مهم اینه که به یه عده این توهم دست نده که به خاطر پوشش خاصشون، قطعا برتری هایی نسبت به دیگرانی که از این پوشش استفاده نمیکنن دارند! و به خودشون جسارت بدن که عقیه شخصی خودشون رو به دیگران تحت عنوان" امر به معروف" القا بکنن
چون چیزی که برای یه قشری"معروف" هست شاید برای قشر دیگه"معروف " نباشه و نیازی نمیبینن که کسی اونها رو به اون معروف ها امر بکنه!
ساپورتها هم مشمول این قضیه میشه. یکی دوست داره و میپوشه. یکی به هر دلیلی- از جمله همین تنگ و چسبان بدن که برای بعضی ها احساس خفگی میاره- دوست نداره و نمیپوشه

من هم اتفاقا ساپورت ضخیم زمستانی میپوشم. با دامن های پشمی مناسب فصل. تا به حال هیچ کس نگاه غیر عادی بهم نداشته. هیچ کس بهم خیره نشده. هیچ کس سر برنگردونده که منو تماشا بکنه
اینکه شما از اون مرد یه نقل قول آوردی که: جذابتی که این پوشش داره بدن برهنه نداره، نمیتونه کاملا درست باشه و نمیشه دیدگاه این آقا رو به همه مردان جامعه تعمیم داد
چون این طور به نظر میرسه که این آقا یدگاه جنسیتی خوبی نداره !
شما هم نمیتونی نظریه مردها رو قطعی بگی !

من نگفتم اگر مردی ساپورت ببینه همونجا غش میکنه میوفته عزیزم . گفتم هر پوششی حجاب نیست و این مثال رو زدم .

این غیر منصفانه است که اینجوری یه طرفه نظر بدین . مسلمه که برخی لباس ها جذابیت بدن رو بیشتر میکنه . اون آقا هم هیچ مشکلی نداشته قطعا . من دفاع صرف نمیکنم هیچ نسبتی با من نداره ولی چون نظرش رو درک کردم میگم .

در مورد امر به معروف هم یه امر دینیه . پس طبیعیه که مواردی که تو دین اومده معروف حساب میشن نه نظرات شخصی

اینکه چطور تو جامعه امر به معروف میشه من هم باهاش موافق نیستم از اون دست آدم ها هم نیستم که این کارو انجام بدم.

اصلا امر به معروف یعنی دعوت به یک کار خوب نه اجبار به یک کار خوب
این که حجاب اختیاری باشه ممکنه مدل خوبی باشه من با اجباری بودن موافق نیستم . نظرم رو در مورد حجاب کلی گفتم .

کسی که دین رو پذیرفته باشه و عمیقا حجاب داشتن رو دوست داشته باشه ، هر جای دنیا که باشه با هر قانونی اون رو رعایت میکنه . صرفا چادر حجاب نیست .

کسی هم که نخواد حجاب داشته باشه تو همین ایران با اجبار هم نداره دیگه با یه پوشش نا مناسب . این گشت ها و .. هم هیچ تاثیر مثبت که نداشته به قول شما منفی هم بوده . ابدا با این طرح موافق نیستم .

2706