2733
2734
عنوان

کیا دریچه معده شون شل شده و ریفلاکس دارن بیان

| مشاهده متن کامل بحث + 8804 بازدید | 45 پست
عزیزم شما شلی دذیچه معده دارید؟میشه ج منو بدین؟علاعمتون چی بود چطور خوب شدین

سلام دوست عزیز...خیر بنده این مشکل رو نداشتم فقط رفلاکس بود،حالت تهوع و درد معده و بی‌اشتهایی شدید

تغذیه‌ام بهتر شد که خوب شدم،نباید شب‌ها دیر بخوابین که روز بعد دیر بیدار بشین و نتونین صبحانه میل کنین.صبحانه یه وعده خیلی مهمه و به هیچ وجه نباید بی اهمیت بگیرینش...هر روز ۳ تا وعده میوه حداقل توی برنامه غذاییتون باشه..غذاهای چرب یا تند یا خیلی شور و ترش(هر چیزی که اگر رو زخم بریزین،سوز میده)باید از برنامه حذف بشه یا به حداقل برسه.وعده ها باید به تعداد زیاد و مقدار کم باشه.من رانیتیدین میخوردم فقط اونم موقع درد شدید

پیشنهاد میکنم که اگر این مشکل رو دارین در درمانش مصمم باشین و سریع‌تر اقدام کنین بخاطر اینکه برای من که دیر به فکر افتادم،مشکل گوارشی دیگه‌ای هم ایجاد کرد و الان گیر درمان اونم..

صحبت از ماندن یک عمر بماند به کنار ، قدر نوشیدن یک چای بمانی کافیست...

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

وعده ها زیاد میزان غذا کم ادویه سس چربی ممنوع ترشی اصلا غذاهای ترش ممنوع همین دی ...

من اندوسکپی شدم ورم معده داشتم با فتق فعلا ناشتا امپرازول ۴۰ میخورم و کلی انتی بیوتیک بابت التهاب...خییلی افسردم هیچی مثل پرهیز غذایی داغونم نمیکنه..دوس دارم همه چی بخورم همش دغدغه غذا دارم

پسرم بال و پَرَم👶همسرم تاجِ سَرَم👑
من اندوسکپی شدم ورم معده داشتم با فتق فعلا ناشتا امپرازول ۴۰ میخورم و کلی انتی بیوتیک بابت التهاب... ...

میفهممت عزیزم خیلی سخته دردتو خوب میفهمم منم افسردگی گرفتم خیلی روزای سختی داشتم اما میکذره نگران نباش خدا بزرگه خوب میشیم انشاالله داروها و بیشتر پرهیز مهمه

برای سلامتیم صلوات بفرستین به دعاهاتون نیاز دارم😢
2728
2738
خب عوارضش چیه؟منم دارم

نه دوست عزیز منظورم این بود که مشکل بنده این نبود

من رفلاکس داشتم که ۲ تا پست قبلی علایم و راههای درمانی که برای خودم جواب داد رو گفتم

سلام گلم شما خوب شدین؟

سلام عزیزم 

بله در کل خیلی بهتر شدم اما این مشکل متاسفانه همیشه همراهمه و اگر رژیم غذاییم اوکی نباشه عود میکنه.

سلام عزیزم  بله در کل خیلی بهتر شدم اما این مشکل متاسفانه همیشه همراهمه و اگر رژیم غذاییم اوکی ...

الهی شکر میتونم بپرسم چه کارایی کردی یاچه قرصی خوردی 

ممنون میشم راهنماییم کنی 

الهی شکر میتونم بپرسم چه کارایی کردی یاچه قرصی خوردی  ممنون میشم راهنماییم کنی

من قرص خاصی استفاده نکردم

یکی دو سال سال پیش هر موقع معده درد داشتم فقط مسکن میخوردم که وقتی رژیم غذاییمو درست کردم همونم کنار گذاشتم. کلا لبنیات خیلی معده‌ی منو به هم میریخت 

اونو تا حد زیادی از برنامم حذف و چیزایی مثل بادام و... رو جایگزینش کردم ، به قول دکترم غذاهایی که میدونی اگر بریزی رو زخم ، اون زخم سوز میده باید به حداقل برسن

مثلا ترشی ، آلوچه ، لواشک ، چیزای خیلی شور و البته چرب

اینا رو هر موقع بخورم دوباره معده دردم بر میگرده.

ماکارانی ،سیب زمینی ،این چیزا هم بخاطر مشکل گوارشی که پیدا کردم سعی میکنم کمتر استفاده کنم.

یه چیز دیگه اینکه من بخاطر کنکورم معمولا بی تحرکم😅

سعی کردم ورزشو تو برنامم داشته باشم

و یه مشکل دیگه که باعث تشدید رفلاکس میشه نخوردن صبحانه هست که من عادت داشتم بهش

الان سعی میکنم حتما هر موقع که بیدار میشم یه لیوان اب گرم بخورم و بعد حتی شده یه صبحانه مختصر بخورم.

امیدوارم مشکل شما هم به زودی برطرف بشه🤍

متاسفانه من خیلی فست فود دوس دارم نمیتونم بگذرم ازش

منم خیلی دوس دارم

کیه که دوست نداشته باشه؟

لازم نیست کامل حذفش کنی که

ولی کم کم کمترش کن که اذیت نشی

نوشابه و کلا نوشیدنیهای گازدار هم یادم رفت بگم

البته این یه مورد رو من هنوز موفق نشدم حذف کنم

2706