2737
2734
عنوان

راهنمایی میخوام مامان خانوما

297 بازدید | 12 پست

دختر من چند روز دیگه 19 ماهش تموم میشه

اوایلی که به حرف اومد فقط حرف اول کلمه ها رو میگفت، الان کلمه ها رو همه چی رو بلده (حتی بلده جمله دوکلمه ای یا 3 کلمه ای بگه) ولی متاسفانه خودش کلمه رو کامل تلفظ نمیکنه و حتما باید ما کمکش کنیم

مثال بزنم: کلمه کتاب

میگه کِ من باید دوباره بگم کِ

بعد گفتن من میگه تا دوباره من باید تکرار کنم تا

و اون بگه ب

اینجوری کلمه رو کامل میگه تیکه تیکه و با کمک ما

تو خلوت و بازی با خودش کلمه ها رو با همین مکس کامل میگه بدون کمک

اینم بگم وقتی بهم میگم کلمه رو کامل بگو من متوجه نمیشم، تو بهم این کلمه رو یاد بده عصبانی میشه

میخواستم بدونم چی کار میتونم بکنم تا خودش کلمه ها رو مستقل تلفظ کنه و اینجوری بینشون مکس نکنه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
نه اصلا اینجوری نمیشه.پسر منم مثل بچه ی تو بود خیلی زود حرف اومد و یه سنی اینجوری گیر میکرد زود برطر ...

الان تقریبا 1ماهه که اینجوری با کمک ما و تیکه تیکه کلمه رو کامل میگه

حتی تو خلوت خودش بدون کمک ما بازم با همین روال تیکه تیکه خودش کلمه رو کامل میگه

الان تقریبا 1ماهه که اینجوری با کمک ما و تیکه تیکه کلمه رو کامل میگه حتی تو خلوت خودش بدون کمک ما ب ...

هنوز خیلی کوچیکه آخه.براش سخته درست میشه.اگه میخواست اینجوری حرف بزنه اینقدر زود حرف نمیومد.حتما بچه ی اولته که استرس داری

آره دقیقا  بچه اولمه و استرس دارم

منم اینجوری بودم.فکر کنم همه همینطورن.ولی وقتی بچه ی دومم بدنیا اومد گفتم چقدر من الکی حرص خوردم.یه فرایندی بود که باید میگذشت تا درست بشه.مثلا راه رفتنش.حرف زدنش.غذا خوردنش .خوابیدنش برای همه ی اینا من ناراحتی کشیدم الکی

2738
منم اینجوری بودم.فکر کنم همه همینطورن.ولی وقتی بچه ی دومم بدنیا اومد گفتم چقدر من الکی حرص خوردم.یه ...

الان که اینجوری گفتی خیالم راحت تر شد

من هم خیلی غصه خوردم سر خیلی از چیزا😢😢

خب پس نگران نباشم؟ حرف زدنش روون میشه؟

الان که اینجوری گفتی خیالم راحت تر شد من هم خیلی غصه خوردم سر خیلی از چیزا😢😢 خب پس نگران نباشم؟ ...

آره اصلا شک نکن.من سر پسر دومم خیلی اذیت شدم.اول گردنش کج بود چقدر دکتر بردیم و اوردیم.چقدر گریه کردم .بعد اون درست شد پاهاش پرانتزی شد....اون موقع تازه فهمیدم سر چیزای بیخودی بچه ی اولم چقدر الکی خودمو اذیت کردم جای اینکه لذت ببرم ازش.

سلام مائده جون خوبی،۱۹ ماه خیلی زود برا کامل حرف زدن و جمله گفتن.درسته دختر منم الان کامل حرف میزنه و جمله میگه ولی تا ۲ سالگی فرصت هست برای درست صحبت کردن. دختر منم اوایل که حرف میزد جمله ها رو مثل آدم آهنی میگفت ولی الان شکر خدا کامل حرف میزنه

* اِلٰهی وَ رَبّی من لی غیرک*
سلام مائده جون خوبی،۱۹ ماه خیلی زود برا کامل حرف زدن و جمله گفتن.درسته دختر منم الان کامل حرف میزنه ...

سلام سحر جون خوبی؟ 

الان قشنگ 10 روزه که بالاخره زبون باز کرد و کلمه ها رو کامل میگه، هرچی میگیم درجا خودش بعد ما تکرار میکنه و جمله 2 کلمه ای میگه با مکث و فاصله

بعد به حرف دوستمون رسیدم که میگفت نگران نباش درست میشه

میترسم همینجوری یاد بگیره که کلمه ها رو با مکس بگه

میگم عزیزم تو یکی از پستات خوندم ک اب دور جنینت قبلن زیاد بود خاستم بدونم شما هم بچتون دنیا اومد پوستش تیره بود من کبودددد بود نوزادم الان یک و ماه نیمشه یکم پوستش روشنتر شده و اون کبودی رفته ولی هنوز سبزه اس بنظرت روشن میشه ؟