2737
2739
زیادصحبت نمیکنم خونمونم خلوته خیلی دلم براش میسوزه

براش قصه بگو شعر بخون. زیاد باهاش حرف بزن مثلا تو خانه مشغول کارهات هستی بگو فاطمه مامان غذا میپزه. با مثلا فاطمه جارو کنم خانه را یا یخچال را ببندم و غیره. خودت براش آوا سازی کن.مثل کلاس اول یادته بهمون یاد میدادن. ب ا ب آ... آ ب...دا دا. دو دو. دی دی. دَ دَ...

مامان وروجک ها👦🏼👧🏼👶🏼 خدایا شکرت که منو لایق مادر بودن دانستی و به آرزوم رسیدم بعد سختی های بسیار🙏🏼

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دخترمن الان نزدیک شش سالشه،تازگیایادگرفته اسمشوبگه بچه هاییکه بازبون اشاره حرف میزنن خیلی دیربه حرف ...

شماتاحالادخترتونودکترنبردین؟؟یاگفتاردرمانی؟براحرف زدنش کاری کردین؟اگه بردین دکترچیگفت؟؟؟

2728
2738
پیشرفتش چی بود؟؟ببخشیدااینومیپرسم

خواهش میکنم عزیزم

کم کم حروقویادمیگرفتم هرچندخیلی سخت

همه چیوبااشاره میگفت چون بامزه هم میشدهمه دوس داشتن،یجوراییم تشویق میشدبخودش زحمت نمیدادتمرین کنه،

میخاستم باهاش حرف بزنم بااشاره حرف میزد، الان نزدیک شش سالشه تازه دوهفته میشه اسم خودشویادگرفته بگه

خیلی سخته ایشالله بچه های ماهم مثل بقیه بچه هابحرف بیان

ببین عزیزم صحبت کردن مقوله مهمیه نباید اینجا به حرف هر کسی گوش بدی . اما من خودم تجربه ام را میگم من ...

کوچولوی شما چند هفته متولد شد؟

منظورتون از تاخیر تکاملی یعنی چقدر تاخیر؟ مثلا کی غلت زد؟ کی نشست؟ کی سینه خیز رفت ؟ کی راه افتاد؟

اگر میخواهید خوشبخت باشید، زندگی را به یک هدف گره بزنید نه به آدم ها و اطرافیان...
کوچولوی شما چند هفته متولد شد؟ منظورتون از تاخیر تکاملی یعنی چقدر تاخیر؟ مثلا کی غلت زد؟ کی نشست؟ ک ...

۳۵ هفته دنیا آمد با دیسترس تنفسی و ریه خراب. 

مامان وروجک ها👦🏼👧🏼👶🏼 خدایا شکرت که منو لایق مادر بودن دانستی و به آرزوم رسیدم بعد سختی های بسیار🙏🏼
کوچولوی شما چند هفته متولد شد؟ منظورتون از تاخیر تکاملی یعنی چقدر تاخیر؟ مثلا کی غلت زد؟ کی نشست؟ ک ...

وقتی میگم تاخیر تکاملی تازه پسر من نوع شدیدش بود تازه یکسالگی گردن گرفت. و بعد شروع به غلطیدن کرد بعد نشست حدود یک سال و نیمگی. و حدود ۲ سال راه افتاد و برای حرف زدن هم آوا سازی داشت ولی کلا از همون دو و نیم سالگی بیشتر کلمه کوچک گفت و بیشتر اشاره میکرد ولی با گفتاردرمانی خیلی بهتر شد ولی بعد کرونا اومد دیگه نبردمش الانم داره حرف میزنه ولی بعضی چیزا را اشتباه تلفظ میکنه. مثلا میگه لباش بتوس. یعنی لباس بپوش. یا میگه اماز بخون. بعنی نماز بخون....

در ضمن از ۷ ماهگی کاردرمانی میرفت. اما یکسال اول تولدش بیشترش تو بیمارستان ها بستری بود و مشکل حاد ریه داشت و کلا عقب افتاد تو همه چیز. بیشتر تکاملش بعد گردن گرفتن و نشستن بود.

2706