2733
2739
عنوان

دیر حرف زدن پسرم

195 بازدید | 22 پست

سلام به همه دوستان پسر من یکماه دیگه سه سالش میشه اما هنوز ی سری حرفهارو مثل ر ز س و ... نمیتونه بگه و خیلی با اشاره منظورشو میفهمونه جمله خیلی انگشت شمار میگه و خیلی چیزارو نامفهوم میگه کسی این مشکل رو داشته چطور حل شده؟ تاپیکهایی که در مورد این موضوعه خوندم گفتن مهدکودک رفتن خوبه ولی تو این شرایط مهدها تعطیلن پسر منم خیلی تنهاست توی ی شهر غریب هستیم

عزیزم کاملا طبیعی فقط بهش استرس نده کم کم راه میافته برادرزاده م بعد پنج سال کار میگفت چار ت رو س میگفت الان هزار الله اکبر بلبل شده

همه آرزویم اما چه کنم که بسته پایم.....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من داداشم فکرکنم 4 سالش بودحرف اومدوتاقبلش فقط درحدکلمه ونهایت جمله که فقط مامتوجه می‌شدیم می‌گفت

تخم کبوتردادیم بهش ولی خب چندان نگران نبودیم چون بعضی افرادفامیل مون دیرحرف میومدن 

بعدیبارکه سرماخوردسرم زدنش دیدیم خداروشکرمثل بلبل حرف میزنه وداره پرستار دعوامیکنه که من دردم میادسرم نزنین بعدفهمیدیم اقاتنبل بودزورش میومدصحبت کنه😂😂😂😂

2731

عزیزم یه گفتار درمان ببر.هربچه ای تو هرسنی باید متناسب با سنش حرف بزنه.

پسر منم تو ۲ سال ۹ ماه یه تعداد کلمه میگفت بردم گفتار درمان الان اوکی اوکی هست 

اینکه میگن فلانی اینجوری بود۵ سال حرف زد ول کن تا وقت داری ببر درس میشه ایشاالله

بردی دکتر؟ 

دکتر گفت ببر گفتار درمانی دوسال نیمگی بردمش اونموقع که دیگه کلا حرف نمیزد بردمش سوالاتی که کرد و چندتا بازی جلوش گذاشت انحام داد گفت مشکل ذهنی نداره عادت کرده به اشاره کردن بعدش چندتا راهکار داد که پسرم خیلی لج بازه باهامون همکاری نکرد مثلا تکرار اصوات مثل اُ اِ و اینها بود بهتر شد خودش به مرور ولی بچه های همسنش کامل حرف میزنن

2738
من داداشم فکرکنم 4 سالش بودحرف اومدوتاقبلش فقط درحدکلمه ونهایت جمله که فقط مامتوجه می‌شدیم می‌گفت ت ...

پسر منم خیلی تبنله هر چی میخواد با اشاره میگه من هربار اشاره میکنه میگم چی میخوای مامان تا ی چیزی به زبون نیاره به روی خودم نمیارم که فهمیده ولی همسرم جواب همه اشاره هاشو میده

عزیزم یه گفتار درمان ببر.هربچه ای تو هرسنی باید متناسب با سنش حرف بزنه. پسر منم تو ۲ سال ۹ ماه یه ت ...

پسرتون الان چند سالشه؟ منم خیلی نگرانم تا جایی که میگم من بچه بزرگ کردن بلد نیستم و با اینکه خانه دارم میگم کاش براش پرستار بگیرم شاید من بلد نیستم چطوری باید باهاش حرف برنم

دکتر گفت ببر گفتار درمانی دوسال نیمگی بردمش اونموقع که دیگه کلا حرف نمیزد بردمش سوالاتی که کرد و چند ...

خوب اگه مشکلش گفتاره باید خیلی ازش حرف بخوای هر لحظه هر دقیقه بخواه ازش ی چیزی بگه باهش خیلی زیاد حرف بزن و خیلی براش کتاب بخون همه چیز و بهش توضیح بده هر کاری اگر احساس میکنی مشکل توجه داره باید کاردرمانی بشه پسر من تاخیر رشد داشت 1 سالگی حرف زد 2 سالگی جمله گفت اما مکالمه نمیکرد و اکو داشت کلا تو دنیای خودش بود بردم دکتر کاردرمانی و گفتاردرمانی شد الان خیای خوب شده... 

تربیت نااهل را چون گردکان بر گنبد است...
خوب اگه مشکلش گفتاره باید خیلی ازش حرف بخوای هر لحظه هر دقیقه بخواه ازش ی چیزی بگه باهش خیلی زیاد حر ...

عزیزم تاخیر رشد چطوره؟ مشکل اکو یعنی چی؟ اینهارو توضیح میدی! نگران شدم نکنه مشکل پسر من هم نیاز به کاردرمانی داشته باشه.من فقط ی جلسه گفتار درمانی بردمش بعدش دیگه نبردم کوتاهی کردم 

پسرتون الان چند سالشه؟ منم خیلی نگرانم تا جایی که میگم من بچه بزرگ کردن بلد نیستم و با اینکه خانه دا ...

پسر من الان۴.۵ سالشه.و حدود۴ ماه بردم گفتار درمان درماه ۸ جلسه.

دکتر درس این کار خونده بلده چیکار کنه.دکتر پسرم میگفت اصلا بهش نگو ک این بگو اون بگو.استرس نده بهش.

بعد هم گفتار درمان تو یه جلسه دو جلسه جواب نمیده مثلا ۱۰ جلسه میبری بعد میبینی عه داره حرف میزنه یا جمله میگه.

شما و همسرت باید یه روش درمقابل پسرت داشته باشین.

این که همکاری نکرد هم یواش یواش عادت میکنه.من تا چند جلسه تو بغلم مینشست بعد خودش نشست کنار دکتر بعدش من دیگه بیرون اتاق بودم.

پسر منم خیلی تبنله هر چی میخواد با اشاره میگه من هربار اشاره میکنه میگم چی میخوای مامان تا ی چیزی به ...

خب باهمسرتون صحبت کنیدواینکه توشرایطی قرارش بدین مجبورش حرفشوبزنه

2706