2733
2734
عنوان

چطور به شوهرم بفهمونم از لهجه اش خوشم نمیاد

| مشاهده متن کامل بحث + 102550 بازدید | 1157 پست
خب ی وقت از یکی خوشم اومد که همشهریی نبود من دانشجو ام اما تصمیم دارم کنکور بدم دوباره ( دوتا لیسان ...

من که اصلیتم تورک هستش میگم بهتون که لحجتون هم قشنگه هم با کلاس

با کسی هم آشنا شدید با افتخار راجع به لحجتون حرف بزنید. چون از روز اول هرجور رفتار کنید تا اخر عمرتون همونطور باهاتون رفتار میکنه

یه روز خوب میاد...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

قبل از ازدواج لهجه ش ندیده بودین؟ 

فقط برای زیبایی خودت موهایت را شانه نزن ، گاهی مویت را شانه کن فقط برای خود مو ؛ او می خواهد مرتب باشد اما زبان سخن ندارد ، تو بر خال خالش دست بکش دندانت را مسواک کن فقط برای خود دندان ، او می خواهد تمیز باشد اما نمی تواند بگوید ، تو به او برس . به داد مخلوقاتی برس و کمکشان کن که توان تشکر از تو را ندارند . به مورچه ها غذا بده ، برگ درختان را نوازش کن ، خاک طاقچه را پاک کن ، اگر به مخلوقی کمک کنی و او در ازای کمک تو جای دیگر برایت جبران کند ، با جهان بی حساب می شوی ، اما اگر بی زبانها را آراسته کنی ، جهان به تو بدهکار می شود و بدهی خود را مانند تصویرت در آینه به تو پس می دهد . اگر یک مشت گندم به جهان بدهی ، جهان هم با همان حرکت دست تو مانند تصویر در آینه ، یک مشت گندم به تو می دهد ، با این تفاوت که مشت جهان بزرگتر است .
یزدیه؟؟ دیدم همه میگن منم بگم😂😂😂

چرا جدیدا مُد شده با بچه هاشون معیار حرف میزنن. من یزدی ام ... اما بچه های فامیل اصرار اصرار ک تهرونی بحرفن اخه مگه لحجه چشه؟؟؟

خداجونم❤ بابت داشته ها یِ کوچیک و بزرگی ک بهم دادی و قدردانش نبودم؛ الان یهویی شکرت🙏🙏🙏فاطی منفرد & سارا فکور😭😭😭😭کجایید؟؟؟
2728
ای جانم عزیزوم😍چه حس خوبی داشت کامنتت😍اهل کدوم شهری؟

قربونت عزیزم. کرمانشاهی م

زنان متولد دی را هراسی نیست از سرما💕بی عشقْ جهان یعنی،  یکْ چرخشِ بی معنی 💖لطفا هر جا تاپیک راجع به متافیزیک و ماورا دیدین منم تگ کنید  

من تورکم ۱۳ ساله مقیم تهرانم هیچوقتم سعی نکردم فارسیو بدون لهجه صحبت کنم که چی بشه مثلا لهجه داشته باشم خجالت نداره افتخاره که یه زبان بیشتر بلدی،خجالتو اونی باید بکشه که زبون مادریو یاد بچش نمیده

2738
من که اصلیتم تورک هستش میگم بهتون که لحجتون هم قشنگه هم با کلاس با کسی هم آشنا شدید با افتخار راجع ...

خیلی ممنون از لطف شما

همین الآن هم توی جمع غریبه و یا حتی فامیل هایی که باهاشون راحت نیستم حتی اگه بخوام هم نمیتونم با لهجه حرف بزنم و عادی و معمولی حرف میزنم

مثلا وقتی یکی که باهاش راحت هستم دارم با لهجه خودم باهاش حرف میزنم و لحنم خاص شهرمون هست اگه اون موقع مثلا پدر زن و یا مادر زنم توی جمع باشه کلا نمیدونم چکار کنم و بعضی وقت ها که به این فکر میکنم هنگ میکنم .

مثلا تهرانی ها ی جور خاص حرف میزنند و مامانم اینا طور هستن . مثلا اونها میگند عموجان اما ما میگیم عامو جون خخخ

اونها میگند دایی اما ما میگیم دی جون ( روی دال فتحه بذارید و تلفظ کنید )

خب ی وقت از یکی خوشم اومد که همشهریی نبود من دانشجو ام اما تصمیم دارم کنکور بدم دوباره ( دوتا لیسان ...

لهجه اصفهانی و تهرانی و شیرازی رو خیلی دوست دارم

کاربر پسر هستم عقاب آریایی🤟بی حد میخاستمت ولی در حد نبودی،،،،. خوندن فکر ادما دیگه زیاد سخت نیست...  
خیلی ممنون از لطف شما همین الآن هم توی جمع غریبه و یا حتی فامیل هایی که باهاشون راحت نیستم حتی اگه ...

خیلی زیباست بهرحال. شما میتونید پیش خانوادتون مثل خانوادتون حرف بزنید پیش خانواده همسرتون مثل تهرانی ها حرف بزنی. ایراد نداره که .

با همسرتون هم بدون گفتن کلمات خاص. با لهجه معمولیتون

یه روز خوب میاد...