2733
2739

من امروز روزه گرفتم ولی تا ساعت3 تونستم تحمل کنم -از سرگیجه و سردرد و بی حالی داشتم میمردم- اصلا نمیتونستم یه خط درس بخونم -کلا خیلی بی حال بودم -آخه میگن خیلی فواید داره- ولی من با اینکه مشکل جسمانی ندارم بازم وقتی روزه میگیرم نمیتونم به کارام برسم و به شدت بی حال میشم فشارم 9 روی 6 بود   وزنمم خوبه ها 63 کیلوام

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

هروقت خودت فهمیدی ماهم میفهیمم.والا سردرد گرفتیم.واقعا انگیزه اونای که میگن عاشق ماه رمضونیم چیه.من که محبوری میگیرم

غلط املایی نگیرید اگر باسوادین باهمون تایپ اشتباه منظور رو میگیرید

اهمیت تغذیه صحیح در روزه داری👇👱روزه داری باعث سلامتی بدن میشود،اگر روش تغذیه درست نباشد بیشتر موجب بیماری میشود تا سلامتی👈 روزه گرفتن در ماه رمضان اگر با تغذیه صحیح باشد،فواید زیادی برای بدن دارد،،و موجب طول عمر میشودفواید روزه ماه رمضان👇1⃣بعضی از اعضای بدن مثل کلیه و کبد و معده و...فرصت تجدید قوا و درمان خودشون رو پیدا میکنندمثلا مرض یرقان با روزه گرفتن درمان میشودچون معمولا علت این بیماری از خستگی کبد است2⃣گرسنگی کشیدن در روزه باعث میشه که بدن برای تامین غذای خودش از اخلاط  ناصالح بدن استفاده کنهو هضم این اخلاط ناصالح باعث پیشگیری و حتی درمان بسیاری از بیماریها میشه3⃣و حتی تشنگی در طول روز باعث هضم رطوبات زاید بدن میشهیعنی همون رطوباتی که باعث بیماریهای بلغمی و نزله و... میشه👈اما این گرسنگی و تشنگی نباید به حدی باشد که بدن مجبور به هضم رطوبات و اخلاط مفید بدن شود👉تغذیه مناسب در روزه داری چه تغذیه ای هست؟✅تغذیه مناسب در روزه داری،تغذیه است که باعث سردرد،حالت تهوع،ضعف شدید،گرسنگی و تشنگی غیر قابل تحمل،ویا باعث چاقی یا لاغری مفرط و مشکلات غیر قابل تحمل نشود.باداشتن یک تغذیه خوب میتوان بدون هیچ مشکلی از فواید جسمانی و معنویه ماه رمضان بهره برد☝️خوردن غذای نامناسب حتی میتونه باعث بی حالی و بی میل بودن به انجام عبادات روزانه بشه،به علت مشکلاتی که برای جسم ایجاد میکنهاهمیت تغذیه و روزه داری و فواید اون رو گفتیمحالا میریم سر اینکه ،در وعده سحر و افطار چی بخوریم✋غذای مناسب برای سحری چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟🙎‍♂از یخ و اب یخ استفاده نشه..از قندهای طبیعی در سحری استفاده بشه🙎سحری باید مثل صبحانه ساده ومقوی باشه👈خصوصیات مناسب ترین غذا برای وعده ی سحری👇👆غذایی هست که باعث1⃣ تشنه شدن مفرط یا 2⃣گشنه شدن مفرط فرد در طول روز نشهو باعث بوجود امدن3⃣ سردرد یا حالت تهوع در طول روزه داری نشه✍ چه غذاهایی باعث تشنگی در طول روزه داری میشن1⃣غذاهای شورغذاهای نفاخغذاهای ادویه دارغذاهای پرچرب و سرخ کردهآجیل هاغذاهای ادرار آور مثل چای و هندونهمیوه های گرمسیری مثل موز ،اناناس👈 چه غذاهایی خوردنشون در وعده سحر باعث گشنگی و ضعف  در طول روز میشه؟2⃣خوردن غذاهای زود هضم ,مثل برنج و ماکارانیقبل و بین غذا آب خوردن ،که باعث میشه بیشتر هجم معده رو مایعات بگیره و زودتر احساس سیری بکنهخوردن شیرینی قبل غذاغذاهایی که طبع سرد دارند مثل مرغ کارخانه ای،ماهی و...✍ غذاهایی که در سحری باعث ایجاد سردرد و حالت تهوع در طول روز میشن3⃣👆👆تمام غذاهایی که گفتیم باعث تشنه شدن  و گشنه شدن در طول روزه داری میشن ممکن است باعث ایجاد سردرد و حالت تهوع هم بشوندخوردن گوشت های سرد  مثل مرغ و ماهیخوردن غذاهای خام و پخته با هم👈کسانی که زیاد چای میخورند اگر در وعده سحر اصلا چای نخورند ممکنه که  سر درد میگیرند،میتونند یک استکان چای کمرنگ بخورند.  البته اونم کم کم ترک کنن بهترهخوردن شیرینی زیاد در وعده سحر،باعث سردرد میشهاصلا هم شیرینی نخورند ممکنه سردرد بگیرند

2738

حالا اگه آب بخوری غذا نخورید شاید خوب باشه، اونم به شرط اینکه از افطار تا سحر خودتو خفه نکنی برعکس کاری که معمولا میکنن، یکم بدن استراحت میکنه، پاکسازی میشه، ولی اینکه این مدت طولانی تو گرما آب نخوری، سر کار بری، کلی فعالیت کنی، چیزی جز زجر و ضرر به بدنت نیست

روزاى اول اذيت ميشى تا بدنت عادت كنه

ولى خب سموم بدن دفع ميشه مخصوصاً معده يكم استراحت ميكنه

شما دانشجويى يا محصل

به نظرم اگه ميتونى افطار تا سحر بيدار بمون درس بخون

خدایا پسرامو در پناه خودت حفظ کن
2706