2733
2739
سلام به همگی
من دو هفته پیش یه ازمایش دیابت بارداری دادم(تحمل گلوکوز) چهار مرحله ای که تیچه اش این بود:
GTT ناشتا:85
یک ساعت بعد: 180
دو ساعت بعد: 170
سه ساعت بعد:93
بعد از تماس با دکترم گفت خیلی بالا نیست ولی بهتره به یه متخصص غددنشون بدی و خودش یه نفر رو معرفی کرد، رفتم پیش متخصص غدد اونم بهم رژیم داد و یه آزمایش چهار مرحله ای ... خوب من تا حدودی رعایت کردم ولی نه خیلی زیاد نتیجه اش این بود:
قند ناشتا: 77
یک ساعت بعد از صبحانه معمولی: 144
دو ساعت بعد از نهار : 89
ساعت 8 شب و حدودا یک ساعت بعد ازخوردن عصرانه: 79
حالا که عصری رفتم پیشش میگه باید انسولین بزنم میگم مگه قندم بالاست میگه اونی که بعد از صبحانه هست بالاست.. حالا به من گفته سه بار قبل از صبحانه 3 واحد ، قبل از نهار 2 واحد، و قبل از شام هم 2 واحد بزنم... من میترسم نه از انسولین زدن از اینکه قندم بیفته.. به دکتر خودم (دکتر زنان و زایمان) تلفنی گفتم اول تعجب کرد و بعد گفت این دکتر خوبیه شاید صلاح میدونه... وقتی گفتم پیش چند تا متخصص دیگه برم اونم قبول کرد و مخالفتی نکرد..
نظر شما دوستان چیه آیا واقعا به نظرتون انسولینی هستم یا با رژیم و ورزش مساله حل میشه.... اصلا قندم بالاست یا نه؟؟؟؟
خوشبخت ترین مردم کسی است که به خوشبختی دیگران می اندیشد، ( زرتشت)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
سلام چون قند خون بعد از غذاتون بعد از رژیم بیشتر از 120 دیابت حاملگی دارین همون اول هم که قند 180 داشتید احتمال GTT براتون مطرح بود پس بهتره دستور دکتر را اجرا کنین چون همزمان بهتون رژیم غذایی تنظیم قند هم میده
عزیزم مهم فقط قند ناشتا نیست باید تست تحمل گلوکز هم نرمال باشه یعنی وقتی یه چیزی خوردی بدنت بتونه دوباره در زمان مناسب قندت رو بیاره پایین... مثلا تو ازمایش اولت باید 2 ساعت بعد از صبحانه قندت بیاد پایین ولی دیر پایین اومده
2740
یکی از دوستام زنگ زدم به عمش که متخصص زنان وزایمانه و عضو انجمن سلامت جنین هم هست و آزمایشهای منو هم براش توضیح داد اونم گفت ما به اینجور ازمایشی میگیم در آستانه دیابت .. و گفت رژیم رو باید رعایت کنه و نیازی به انسولین نیست... چون قند قبل از ناشتا 77 و اگه بالای 90 بود میگفتیم انسولین بزنه.
خوشبخت ترین مردم کسی است که به خوشبختی دیگران می اندیشد، ( زرتشت)
ماهدخت جان منم مثل شما بوم گفت انسولین بزن گوش نکردم با رژیم اوردمش پایین.یک ساعت بعد صبحونه 140 بالا نیست.شما میتونی صبحونه ات رو تعدیل کنی.بیا تاپیک زیر صفحات اول تجربیات ما رو در مورد غذاهای مصرفی بحون ایشالل نتیجه میگیریhttp://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=114317
یکساعت بعد غذا زیر 140 بعضی از دکترا رو 130 تاکید دارند
دو ساعت بعد غذا 120
منبع:کتاب دنفورث زنان
در این صورت خطر ماکروزومی برای جنین مطرح نیست
اماااااا نگه داشتن قند خون در این رنج کار سختیه :تجربه کسی که 4 ماههه رژیم داره .همینه اکثر دکترا انسولین رو شروع میکنند
2706