2733
2734
عنوان

ترک پستونک و مکیدن پستونک

1274 بازدید | 26 پست

سلام دوستان 

من تجربه خودم رو اینجا می گذارم بلکه به کار یک نفر بیاد چون خودم خیلی برای ترک پستونک دخترم استرس داشتم . امیدوارم مفید واقع بشه . 

خوب ... نکته اصلی اینه که بچه هایی که پستونک می خورن به دلیل کمبود زمان مکیدنشون هست و به همین دلیل در بچه هایی که شیر خشک می خورن پستونک بیشتر رایجه . هر کودک تا قبل از هجده ماهگی نیاز به روزی سه ساعت مکیدن داره و بعد از این مدت این نیاز کم کم بر طرف میشه. در بچه هایی که شیر خشک می خورن، مثل دختر خودم،  بزرگ بودن سوراخ شیشه و زود تموم شدن شیر باعث می شه نیاز به مکیدن بیشتری داشته باشند و بعد از وعده غذایی برای آرامش همچنان پستونک رو می مکند . پس اولین قدم اینه که برای آرامش نوزادی که نیاز به مکیدن داره سریع پستونک ندید بلکه زمان مکیدن شیر رو کمی طولانی تر کنید . یعنی یک یا دو وعده از شیر رو با شیشه ای بدید که سوراخ تنگ تری داشته باشه و میانش هم باد معده ی نوزاد رو بگیرید تا زمان بیشتر طول بکشه. خوب من این رو نمی دونستم و به بچه م پستونک دادم تقریبا از همون هفته اول ... و بعد از پانزده ماهگی پزشک دخترم گفت که باید تا بیست و چهار ماهگی مکیدن پستانک تموم بشه وگرنه بچه در دوره ی دهانی ثابت می مونه که می تونید این مساله رو در گوگل جستجو کنید . بعد از چند شب سختی کشیدن به معنای واقعی و درست وقتی که داشتم دوباره به سمت پستونک می رفتم تا به دخترم بدم که کمی آروم بشه چشمم به شیشه شیری افتاد که چند ماه قبل گرفته بودم و انقدر سوراخ سرشیشه ریز بود که به سختی دخترم شیر رو می خورد و تمامش می کرد و اون شیشه بلا استفاده مونده بود ... اون شیشه رو جایگزین پستونک کردم و قبل از خواب ظهر و شب و در روز وقت هایی که کلافه می شد شیر یا آب نوشیدنیش رو در اون ریختم و دخترم به سرعت آروم شد و خوابش دوباره منظم شد . بعد از مدتی فکر کردم اشتباه کردم چون حالا دخترم به اون شیشه وابسته شده بود و در هر حال اصل قضیه فرقی نکرده بود اما درست چند روز قبل از هجده ماهگی در روز اول فروردین که همه جا تعطیل بود سر شیشه پلاستیکی پاره شد و دخترم این موضوع رو دید و متوجه شد. این پایان ماجرا بود! دوباره برگشتیم به یک سر شیشه ی عادی و یک شیشه که تمام کردن شیرش تقریبا ده دقیقه طول می کشه!  به این ترتیب پستونک ترک شده بود ... کابوسی که برای خیلی از شما هست . والسلام و موفق باشید . امیدوارم این تاپیک رو پیدا کنید و ازش استفاده کنید. 

ما به شیشه شیر میگیم پستونک.

و به اون که هیچی مداره و گول میزنه میگیم گولو😐🖐🏻

چرا باید بخاطر رفتار خشنم معذرت بخوام؟؟؟؟  اونایی که منو به اینجا رسوندن , هیچوقت ازم معذرت نخواستن...                                                 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻                                                   میشه واسم دعا کنید به خواستم برسم؟ممنون                     

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

مرسی گلم.دختر منم شیرخشکیه و فقط بعضی وقتا مثلا دوبار در هفته پستونک میخوره و میخوابه.ینی اونم‌ندم بهتره؟

من مادر نميشوم تا فرزندم  را عصاى دستم كنم...من مادر نميشوم تا پيري و كورى ام را به فرزندم تحميل كنم....من مادرنميشوم تا بهاي قطره شيرى كه به كودكم داده ام پس بگيرم....من مادر نميشوم تا فرزندو وابسته و بيمار تربيت كنم و افتخار كنم به اينكه فرزندم مرا بر همسرش ترجيح ميدهد....من مادري بيمار نيستم...من مادر ميشوم تا انسانى سالم و مستقل تربيت كنم،مادرميشوم تا انسانيت را  به فرزندم بياموزم.انسانى قوى و درستكار  و خوشبخت....كودكم وظيفه اي در قبال من ندارد....بلكه من مادر او هستم و موظف به خوشبخت كردن فرزندم 
2731
مرسی گلم.دختر منم شیرخشکیه و فقط بعضی وقتا مثلا دوبار در هفته پستونک میخوره و میخوابه.ینی اونم‌ندم ب ...

سلام عزیزم در هر حال نیاز به مکیدن در نوزاد وجود داره . اگر ندی بهتره در صورتی که تایم شیر دادن رو بیشتر کنی مثل من توجه کن که "تایم شیر دادن نه حجم شیر"

گولو خیلی بده 😁

اسم درستشه دیگه😁گول میزنه چیزی نمیده واسه خوردن🤗

چرا باید بخاطر رفتار خشنم معذرت بخوام؟؟؟؟  اونایی که منو به اینجا رسوندن , هیچوقت ازم معذرت نخواستن...                                                 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻                                                   میشه واسم دعا کنید به خواستم برسم؟ممنون                     
دقیقا 😂

من که خودم یادمه چجوری منو از پستونک گرفتن😢

اولین خاطره ای که تو ذهنمه همونه😐

من به دخترم گفتم عزیزم پستونکت گم شده و من خیلی ناراحتم الان تاکسی نیست وقتی تاکسی پیداکردم می رم برات می گیرم ، یکی دوشب بغض می کرد وقتی می گفتم هنوز تاکسی نیومده که برم ولی بعدش دیگه تمام

جدی میگی؟راسته پسونک دندونارو کج میکنه ؟

اره قشنگ یادمه.هنو تو ذهنمه 🤭

الان که همشون هم پستونک هم گولو سریشون ارتودنسی هم هست.

والا ماها که معمولی استفاده کردیم قدیما ،صاف بودن اونایی هم که ریختن و در اومدن اگر زود دندون لق رو کندیم صاف اومده اگر دیر خو یخورده تو جاش نیست😐

2706