2733
2734
عنوان

برای مادرم نگرانم

| مشاهده متن کامل بحث + 1061 بازدید | 98 پست
5یا6 سال پیش گرگرفتگی های شدیدی داشت بعدش بردیم دکتر گفتن یکم دهانه رحمش گشادتذ شده بعد بردیمش ازمای ...

خب خداروشکر.

به هر حال هر نشونه ای بعد از ۵۰سال باید جدی گرفته بشه.

اصلا فرض کنیم انشالله مادرتون هیچ بیماری ندارند ولی شما وظیفه دارید هر سال مادرتون رو چکاپ ببرید تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاد.

مادر من به دلیل اینکه چکاپ نمیرفتن و همه علایمی هم که ازتون پرسیدم رو داشتن و فکر میکردن از کار و مشغله زیاد و مقتضی سنشون هست متاسفانه بیماریشون رو دیر تشخیص دادن و خیلی اذیت شدن.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

برام دعا کنین هر دوی ما می ترسیم خدا خودش بهمون رحم کنه 

نترس خانمی من درکت میکنم شوهرم سرطان داره خدا نکنه دچار کسی بشه خوب میشن اما خب دوره درمان طولانی دارن 

زندگی بزرگترین شوخیه خداست💚💚💚 که ما زیاد جدیش گرفتیم 💜💜💜
سرطان علایم دیگه هم داره تعریق زیاد درد زیاد تب دیگه آدم مثله قبل سرحال نیس ضعف وخستگی شدیدکم خونی ا ...

یکم خستگی داره ولی خب بخاطر سنش هست میگه ادم سال به سال احساس میکنه دیگه مثل قبل نیست 

ولی همین الانشم فعالیت میکنه خونمون پله داره   

سرطان علایم دیگه هم داره تعریق زیاد درد زیاد تب دیگه آدم مثله قبل سرحال نیس ضعف وخستگی شدیدکم خونی ا ...

شوهر من تعریق داشت بی‌حال بود اما خب گوش نمی‌کرد بره دکتر تا اورژانسی حالش بد شد بعد فهمیدیم سرطان 

زندگی بزرگترین شوخیه خداست💚💚💚 که ما زیاد جدیش گرفتیم 💜💜💜
بعضی آدما تویه سن خاصی لاغر یا چاق میشن مادر مادرشوهرمن ۱۲۰ کیلو بود یه دفعه لاغر شد الان باور کن ۶۰ ...

اخه میگن اون مال 65 سال به بالاست که مثلا برای پیری لاغر میشن یا مثلا قرص قندی یا چربی میخورند 

یکم خستگی داره ولی خب بخاطر سنش هست میگه ادم سال به سال احساس میکنه دیگه مثل قبل نیست  ولی همی ...

نه اون خستگی وضعف شدید وزیاده یه کم خستگی مال سنه عزیزم یعنی یه چیز غیر عادی باید باشه که نیاز باشه به دکتر مراجعه کنین 

میشه بیشتر توضیح بدی؟علائم چی بود و بیماریش چی بود

مادرم شبا بعدا که دقت کردیم دیدیم تقریبا سر ساعت مشخصی تعریق زیاد و به قول شما گرگرفتگی دارند که میگفتن خیلی اذیتشون میکنه.

شبا درد پاها خصوصا زیر زانو و ساق پا که با مسکن کمی بهتر میشد و یک دوساعت میخوابیدن.

درد معده به مدت چندین سال که با خوردن عسل به مدت یکسال مداوم و ناشتا بهتر شد.

لاغری ولی نه اینکه زیاد محسوس باشه.

آخرش تو مرکز بهداشت خیلی اتفاقی چکاپ شدن بعد فهمیدیم سرطان سینه دارند چند ماه بعدشم مشخص شد متاستاز کرده به استخوانها.

قبول نمیکنه میگه هر چی هم باشه اگر ندونم بهتره

این روش بسیار غلطه و فکر کنم روش مادران ایرانی به حساب میاد!

بهشون بگید سرطان یک علته و انشاالله که اون نیست، هزار علت دیگه میتونه داشته باشه که در حالت عادی خطرناک نیستن اما پشت گوش انداختنشون باعث خطرناکی بشه
خدایی نکرده سرطان هم هرچقدر زودتر شناسایی بشه درمانش راحت تره.

با دکترهای مختلفشون مطرح کنین ماجرا رو. انشاالله که ایشون سالمن، ولی دوستان همگی اگر وقتی خدایی نکرده خودتون یا عزیزانتون یک بیماری میگیرن سریع پی درمانش باشید و از خودشون هم همین رو بخواین و بهشون همین توضیح رو بدین که چون هر بیماری ای اگر با بیماری جدید دیگه ای همزمان نشه قطعا درمان راحت تری داره. گاهی درمان یک بیماری و داروهاش باعث میشه یه سری چیزا توی بدن بالا و پایین بشه. بدن باید سالم باشه اون مواردش ک این بالا و پایین شدن مشکل بلند مدتی رو ایجاد نکنه.

نه اون خستگی وضعف شدید وزیاده یه کم خستگی مال سنه عزیزم یعنی یه چیز غیر عادی باید باشه که نیاز باشه ...

همین لاغر شدنش غیر طبیعی هست به نظرم 

توی 1.5سال از 82کیلو به 70 رسید 

خب درسته که دیگه زیاد غذای چرب نمیخوره  ولی قبلا هم نمیخورد.الان 4ساله کبد چرب داره از نوع 1 

بهش دارو ندادن گفتن با اصلاح تغذیه و ورزش درست میشه

سونوگرافی شکمی هم یکماه پیش دوباره  رفت برای کبدچربش 

2706