2737
2734
عنوان

دکتر هلاکویی و تعلیم و تربیت کودکان

97768 بازدید | 423 پست
سلام مامانای گل.. من قصد دارم به مرور آموزه های دکتر هولاکویی در خصوص تعلیم و تربیت فرزندان و اینجا بزارم...صحبت هایی که توی سی دی آموزش داشتن و برنامه هاشون... این نکته ذکر کنم که متن ها بر اساس منابع زیر هست که آدرسشون و اینجا می زارمو چون ممکنه کسانی بهش دسترسی نداشته باشن..اینجا گزاشتم https://tel egram.me/childpsychology www.holakoueeword.com/ https://www.facebook.com/drHOLAKOUEEandChildpSychology?fref=nf www.Instagram.com/ChildPsychology http://www.ravanshenasinegaresh.blogfa.com خوشحال می شم سایر دوستان مطلع هم نظرات مفیدشون را بزارن 93/9/3- به مرور مطلب جدید در خصوص هر موضوع به همون پست اضافه می کنم..تا وقتی کسی در مورد اون موضوع دنبال جواب هست همه را یکجا ببینه ************************* یه موضوع دیگه در خصوص تحلیل رفتار متقابل .دکتری توی تلوزیون ایران صحبت می کنه و تاثیر رفتارهای پدر و مادر را هم به نوعی پوشش میده توصیه می کنم برنامه را ببیند 95/2/15 یکشنبه ها از ساعت 21تا 22 کانال سلامت دکتر علی بابایی زاد توی برنامه حال خوب .
تاپیک دکتر هلاکویی و تعلیم و تربیت کودکان http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1018272&PageNumber=1
موضوع :اموزش دستشویی به کودکان: این کار تنها یک اموزش است و نه نظم و دیسیپلین. کودک معمولا سه ماه بعد از راه افتادن، اماده جسمی برای این اموزش داره که معمولا بین یک سال و هشت ماه یا دو سال تا ٥ سال است. کار اموزش اونها به خلق و خوی کودک هم مربوط خواهند بود. بعضی از کودکان به خاطر خشم از ما جلوی ما می ایستند و همکاری نمیکنند. گاهی وجود خدمتکار، بچه های بزرگتر و رفتار نامناسب ما به اونها اسیب زده و حاضر به همکاری نیستند. از یک سالگی تا دو سالگی بذاریم کودک اگه خواست با ما به دستشویی بیاد و اگه سوالی داره خیلی معمولی جواب بدیم. هیچ حرف نا خوشایندی در مورد مدفوع و ادرار نداشته باشیم. حرفی از نجس و پاک بودن این موضوع نداشته باشیم. حتما قبلش از یک ماه قبل براش تبلیغ کرد. خودتون وقت دستشویی رفتن خودتون دست بزنید خوشحالی کنید و خوب بودن این موضوع رو نشون بدید. و تنها یک نفر درگیر این کار بشین. میشه از قبل به کودکمون توی مهد، کودکان دیگه رو نشون داد و مژده بزرگ شدنش رو بهش داد و گفت قراره براش جایزه بگیریم. معمولا تلاشی بکنید تا ببینید امادگی روحی برای این کار دارد یا خیر. بچه ها باید مرحله خبر و عمل رو متوجه بشن تا شروع به اموزش کرد. از او سوال کنید ایا دستشویی داره و ببینید متوجه داشتنش هست یا نه. از قبل توجه داشته باشید که چه مواقعی کودک معمولا کار رو در پوشک میکنه تا در اموزش زمانها رو بدونیم و به کار بگیریم. مطمئن بشید کودکتون ترسی از سیفون یا افتادن توی دستشویی نداره. کودک حتما باید پاهاش روی زمین باشه و نه اویزون. فقط یک نفر مطمئن کنارش باشه. و بهش بگید اگر کارش رو اینجا بکنه حتما جایی که خیلی دوست داره میبریدش. برای شروع مایعات کمتر بهش بدین برای چهار پنج روز حتما تمام وقت کنارش باشید. اگر کودک رو اماده نمیبینید حتما یکی دو ماهی به تعویق بیاندازید. این موضوع ساده اگر به درستی انجام نشه میتونه باعث بیست درصد از اختلال شخصیت در بزرگسالی افراد بشه. و با هزار ساعت تراپی هم نمیتوان جبران کرد. خسیس بودن، کله شق بودن ،بدجنس بودن، کینه توزی، افسردگی و اضطراب خشم، وسواس بیش از حد تمیز بودن و مرتب بودن خجالت کشیدن، شکاک بودن، کمبود حرمت نفس همه اینها تحت تاثیر مدفوع است. یعنی مهمترین چیزی که پدر و مادر باید بدونن اموزش توالت بچه است. سی دی یک تا سه سالگی * این مطلب هم ذکر کنم که عموما بعد دو سال و نیم سیستم کنترل ادرار کامل میشه ................... 93/9/29- تا 3 سالگی باید برخورد والدین با مدفوع کاملا عادی باشد. والدین کمک کنند عمل دفع راحت و عادی صورت بگیرد. اگر مشکل فیزیکی بود با کمک پزشک روان کننده بگیرندو این عمل راحت برای بچه انجام شود.و اگر مشکل یبوست هست آن را با پوشک گیری همراه نکنند. حتی اجازه دهند در فاصله 1 تا 3 سالگی کودک با او به دستشویی بیایید و خیلی عادی خودشان بشورند.تا کودک بفهمد این کار عادی است و مادر و پدر هم این کار می کنند.بداند که بقیه همدر این خصوص با او آسوده هستند.انقدر راحت باشد که انگار وقتی تشنه است آب می خواد راحت این مساله را بگوید.و برخورد ما مثل شستن صورت ، پاک کردن اشک چشم باشد. در چنین صورتی کودک از آسیب های وسواس خشم اضطراب شک خشم....در امان می ماند.
تاپیک دکتر هلاکویی و تعلیم و تربیت کودکان http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1018272&PageNumber=1

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
خیلییییییییییییییییی تاپیک عالی ای هستش ممنون ادامه بده لطفا
ﻟﺬﺗﯽ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺑﯿﺎﺑﯽ،ﮐﻪ ﺟﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺜﻞ ﺗﻮ ﺑﺒﯿﻨﺪ،ﺍﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﻣﯽ ﻓﻬﻤﯿﻢ ﮐﻪ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﺍﯾﻢ ! ﮐﺮﯾﺴﺘﯿﻦ ﺑﻮﺑﻦ
چشم دوستان به مرور می زارم...واقعیتش چون یه پسر کوچولو دارم..که مدام باید حواسم بهش باشه شک داشتم این تاپیک و بزنم..اما سعی خودمو و می کنم..به مرور مطالب اضافه می کنم...امیدوارم مفید باشه و مادرهای گل بتونن...استفاده مفید فهرست آموزش دست شویی...................1 مهدکودک..................................1 لجبازی.....................................1 تهیه سی دی.............................1 غذا دادن....................................2 عدم حرف شنوی.........................2 همبازی و بازی............................2 معذرت خواهی از کودک.................2 رابطه پدر از 3 تا 6 سالگی..............2 آمورش صبر..................................2 بچه لوس.....................................2 بازی کامپیوتری و موبایل..................2 عصبانیت پدر و مادر....................... 2 راه ارتباط با دکتر هلاکویی...............3 تیک عصبی..................................3 تعریف و تمجید از کودک...................3 خجالت........................................3 کودکی که کتک می زند..................3 کشف لذت جنسی.......................3 از شیر گرفتن کودک.......................3 آسیب ترس از پدر و مادر..................3 واکنش نسبت به کار بد...................3 ورزش کودکان................................3 بوسیدن به زور...............................3 اضطراب جدایی..............................4 وابستگی به اسباب بازی.................4 ترس از غربیه.................................4 جیغ زدن کودک...............................4 سوال تکراری پرسیدن کودکان...........4 تشویق و تنبیه................................4
2740
موضوع مهد کودک : شاپرک عزیز سوالی که اینجا در خصوص گریه مطرحه اینکه شما از چی سنی او رو مهد گذاشتین ؟ باید اولا نکاتی رو بگم...طبق نظر دکتر...تربیت و نگهداری از فرزند بهتره با مادر باشه در دو سال اول.زندگی.خصوصا 14 ماه اول که کودک نیاز به ثبات داره.. طبق گفته دکتر اگر قرار باشه کسی از کودک نگهداری کنه به جز مادر بهتره یکی از بستگان در خانه باشه یا پرستار..و در نهایت مهد اگر بنا باشه از 6 ماهگی بره مهد بهتره از 4 ماهگی این کار انجام بشه چون از 6 ماهگی اضطراب جدایی شروع میشه... نظر دکتر اینکه بعد 2.5 سالگی کودک پاره وقت بره مهد و بعد از 3 سالگی تمام وقت بنابراین نکته همین جاست..اوصولا بچه زیر 2 سال دلش می خواد کنار مادرش باشه..اضطراب جدایی گاهی تا 18 ماهگی ادامه داره.. اما کودکی که گریه می کنه در بدو ورود.. باید تا زمانی که با محیط آشنا نشده تنهاش نزارین...کنارش بشنین...کتاب و مجله ببرین بخونین...بعد یواش یواش فاصله بگیرین..مثلا از کنارش برین تو راهرو...همین طور یواش یواش...تا خودش رضایت بده.... ----------------------------------- وقتی کودک رو با گریه به مهد بفرستیم: -کودک به ما اطمینانشو از دست میده -احساساتشو خاموش میکنه -یاد میگیره رو ترسش سرپوش بذاره برای همین ترس تبدیل به اضطراب میشه. برای بازگردوندن اعتمادش روزی چندین قول بهش بدید و همه رو انجام بدید. مثلا شب برات دو تا بستنی میارم یا اینو میخرم اونجا میبرمت،،، کمکش کنید ترسهاشو به زبان بیاره و تاییدش کنید. که اره عزیزم میدونم میترسی منم هم سن تو بودم میترسیدم. این صحبت که وقتی فرزندتان گریه میکند او را بذار و برو ممکن است از نظر محیط اموزشی قابل قبول باشد اما گاهی اسیب ان چنان شدید است که ما حاضر نخواهیم بود چنین ریسکی کنیم. برنامه رادیو همراه ................. 93/9/5: بچه ها به دو دلیل داره که مهد نمیره - اضطراب جدایی داره که هرگز نباید تا اضطرابش حل بشه به مهد بره چون در بزرگسالی میتونه باعث حمله اضطراب و حمله وحشت بشه. باید هزار بار قایم موشک بازی کرد و از بعد از هجده ماهگی گاهی پیش پدر یا مادربزرگ کذاشتش تا کودک به نبودن ما عادت کنه. -مدرسه یا مهد رو دوست نداره و میخواد تو خونه پیش ما بمونه. اگر کودکتون بچه های دیگه رو دوست نداره چون فقط بین بزرگترها بوده و همه دست به خدمتش بودن و رابطه مساوی رو بلد نیست. باید کودک انقدر به پارک بره و در رابطه با همسالانش باشه تا این رابطه که تنها راه رشد کودکه را بیاموزه. برنامه رادیو همراه .................. 93/9/18 فایل صوتی مشکل مهد http://www.holakoueeword.com/%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D9%8A-%D9%83%D9%88%D8%AF%D9%83-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D8%AF%D8%A7/ ........................ 93/11/28 پدر و مادری که کودکشون را تا پنج سالگی در خانه نگه میدارند از نظر رشد اجتماعی و روابط برای کودکشون مواردی به وجود خواهند اورد. کودک از دو و نیم سالگی بهتره روزی دو سه ساعت به مهد کودک بره. دکتر هلاکویی سی دی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان تولد تا 3 سالگی ........................ کودک از سی ماهگی (دو سال و نیم) حتما باید وارد محیط اموزشی بشه وگرنه تاثیر بد بر کودک میگذارد که تلاشهای بعدی میتواند بی نتیجه باشد. کودک باید با حال و احساس خوب وارد محیط بشود بنابراین اگر ورود به مهد یکسال هم دیرتر شروع شود مهم نیست بلکه مهم این است کودک با حس خوب و حال خوب وارد بشود چون حال اولیه تقریبا همیشگی خواهد بود. بنابراین قبل از ورود به مهد باید: - کودک اضطراب جدایی نداشته باشد. برای این اطمینان با کودک قایم موشک بازی کنید و گاهی او را با پدر یا مادر بزرگ تنها بگذارید. - کودک رشد روانی اجتماعی لازم را داشته باشد، دیگران را دشمن، بد، یا شی در نظر نداشته باشد. - توانایی بیان گرسنگی خستگی یا دستشویی رفتن را داشته باشد. - محیط مهد معلمین اونجا و تعداد بچه ها یا بازی ها تاثیر زیادی در حال کودک در مورد رفتن به مهد خواهد داشت. - مطمئن باشید فرزندتون اماده برای مهد است و مسئولین مهد این اجازه را به شما خواهند داد تا وقتی کودک حال مناسبی پیدا کند کنارش بمانید. - کودک باید با دستشویی رفتن و غذا خوردن و خوابیدن در مهد راحت باشد. بعضی از بچه ها فقط در رختخواب خود میخوابند. بنابراین یا قبل از وقت خواب اونها را برداریم یا خاطر اسوده داشت فرزندمون اسوده ست. ممکنه فرزندی که روز اول با اشتیاق به مهد رفته روز بعد به شما بچسبد یا وقت رفتن به مهد گریه کند. در این صورت دو سه روزی اصلا به روی خودتان نیارید انگار مهد تعطیل است اما شب قبل با او صحبت کنید که فردا با او به مهد خواهید رفت و با هم بروید و کنارش بمونید و تا کنارش هستید اگر گریه کرد توجهی نکنید فقط باید مطمئن شوید تا وقتی حال خوبی پیدا کند کنارش در مهد خواهد ماند. در مقابل گریه های کودک خیلی کوتاه به او خواهید گفت که شما کنارش خواهید بود. با کودک ارام و مهربانانه در مورد مهد و کارهایی که خواهند کرد صحبت خواهید کرد. این صحبت که وقتی فرزندتان گریه میکند او را بذار و برو ممکن است از نظر محیط اموزشی قابل قبول باشد اما گاهی اسیب ان چنان شدید است که ما حاضر نخواهیم بود چنین ریسکی کنیم. گاهی گریه بچه های دیگر فرزند شما را وحشتزده خواهد کرد، بنابراین اگر چنین حسی داشتید چند روزی او را به مهد نبرید تا کمی از وحشتش کم شود، بنابراین روزهای اول شروع مهد بهتره کودکتون رو به مهد نبرید. البته این در مورد کودکستان و دبستان قابل اجرا نخواهد بود. کودک اگر با گریه به مهد بره ممکن است بعد از مدتی ارام شود اما این به معنی ارامش کودک نیست بسیاری از انها تنها غمگین اما ساکتند. -فاصله سنی کودکان در مهد بیشتر از دوسال نباشد. مسئله جنسی اصلا اهمیت ندارد - اگر بچه یی در مهد رفتار بدی داره و فرزندمان را ازار میدهد حتما باید برایش کاری کرد. - چون کودک تا ٤ سالگی توانایی شریک شدن ندارد اسباب بازی ها شبیه هم و به اندازه کودکان باشد. - بهتر است مهد کمی شبیه منزلمان باشد. خانه و مهد قرار نیست با هم در تضاد باشند. - هر چه تعداد معلمین بیشتر باشد فرزندان ما اسوده ترند. - کودک بین چهار تا شش سالگی بین ٥ تا ٧ ساعت میتواند در کودکستان بمانند. کودک در محیط های اموزشی باید پرواز کردن را بیاموزند اما بعضی از محیط تنها بال فرزندانمان را دانه دانه می کنند، در دنیای امروز بر خلاف گذشته رشد و تکامل کودک تنها با کنار مادر و پدر بودن اتفاق نمی افتد. کودکان باید در محیط اموزشی و نه فقط کنار پدر و مادر، چگونگی زندگی را بیاموزند. سی دی تعلیم و تربیت کودکان و نوجوان از سه تا هفت سالگی دکتر هلاکویی
سمیلا جان موضوع : لجبازی مطالعات نشان می‌دهد که اگر به کودک چیزی را مدام بگویید او هم شروع به مخالفت با شما می‌کند. در حالیکه اگر بعد از یکبار گفتن ادامه ندهید کودک هم آن را رها خواهد کرد. به عنوان مثال، وقتی روی میز می‌زند اگر یکبار به او بگویید که "نزن پسرم" فوق دو بار می‌زند و بعد آن را کنار می‌گذارد ولی اگر بگوییم "نزن، نکن، من به تو نگفتم و ..." کودک شروع به لجبازی می‌کند و آن را ادامه می‌دهد. علت این لجبازی کودک به دلیل تفسیر و تعبیری interpretation است که روی حرف والدینش می‌گذارد. دکتر هلاکویی ...................................... 93/9/23 لجبازی یک رابطه دو طرفه ست که یک سر اون ما انسانهای بالغ و عاقلیم که سر طنابو میکشیم. شما اگر وارد لجبازی کودک نشید موضوع تموم میشود. دکتر هلاکویی
سارا جان خیلی خوشحال می شم نظرات شما هم باشه چون من خودم 3 تا 6 گوش ندادم...اگر در خصوص لجبازی هم مطلبی هست بفرمایین باز هم ممنون
ﺳﻠﺎﻡ ﻣﻨﻢ ﺑﻌﻨﻮﺍﻥ ﻋﻀﻮ ﺟﺪﻳﺪ و ﺩﺍﻳﻤﻲ ﺗﺎ ﺑﻴﻚ ﺑﺒﺬﻳﺮﻳﺪ. ﺑﺎﺭﺳﺎﻱ ﻣﻦ 21ﻣﺎﻫﺸﻪ.ﻣﺮﻳﻤی,ﺑﺠﻪ ﺷﻤﺎ ﺟﻨﺪﻭﻗﺘﺸﻪ? ﺳﻲ ﺩﻱ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺍﺯ ﻛﺠﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺗﻬﻰﻩ ﻛﺮﺩ?ﺧﺎﻫﺸﺎ ﺣﺘﻤﺎ بکید
خاهشا برای براورده شدن حاجتم یه صلوات بفرستید*****اللهم صلی علی محمد وال محمد وعجل فرجهم*****
زهره عزیز خوش امدی.. موضوع: تهیه سی دی دکتر هلاکویی امیدوارم کسی فکر نکنه من این سایت و تبلیغ می کنم اما از راه قانونی باید از انتشارات ما وشما تهیه کنین http://www.uvpub.com/index.php?products=%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%20%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%20%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D9%88%DB%8C%DB%8C غیر قانونی هم که خب تو اینترنت کپی هاش هست من پسرم الان یک ساله هست