2737
2734

بسم الله الرحمن الرحیم

🌸 سه دقیقه در قیامت

#قسمت_دوازدهم

🔰نکته جالب توجه این بود که ماجرای آن روز من کامل و با شرح جزئیات نوشته شده بود.

❤️جوان پشت میز گفت: عقرب مامور بود که تو را بکشد. اما صدقه ای که دادی مرگ تو را به عقب انداخت.

🍃لحظه فیلم مربوط به آن صدقه را دیدم. همان روز خانم من زنگ زد و گفت: همسایه خیلی مشکل مالی دارد وچیزی برای خوردن ندارند.

🔆اجازه می‌دهی از پول‌هایی که کنار گذاشتی مبلغی به آنها بدهم؟

♦️من هم گفتم آخر این پولها رو گذاشتم برای خرید موتور. اما عیب ندارد هرچه می خواهی بردار.

🌸جوان ادامه داد: صدقه مرگ تو را عقب انداخت.

اما آن روحانی که لگد خورد ایشان در آن روز کاری کرده بود که باید این لگد را می‌خورد ولی به نفرین ایشان پای توام شکست.

✔️ و به اهمیت صدقه و خیرخواهی مردم اشاره کرد و آیه ۲۹ سوره فاطر را خواند:

✨کسانی که کتاب الهی را تلاوت می کنند و نماز را برپا می دارند از آنچه به آنها روزی داده ایم پنهان و آشکار انفاق می‌کند تجارت (پرسودی)را امید دارند که نابودی و کساد در آن نیست.

🌿البته این نکته را باید ذکر کنم به من گفته شد که:  صدقات صله‌رحم نماز جماعت و زیارت اهل بیت و حضور در جلسات دینی و هر کاری که خالصانه برای رضای خدا انجام دهید جزو مدت عمر حساب نشده و باعث طولانی شدن عمر می شود.

🌟 بسیاری از ما انسان ها از کنار موضوع مهم حل مشکلات مردم به سادگی عبور می‌کنیم.

اگر انسان بداند حتی قدمی کوچک در حل مشکلات بندگان خدا بر می دارد اثر آن را در آن سوی هستی به طور کامل خواهد دید در بررسی اعمال خود تجدیدنظر می‌کند.

💥آنجا مواردی را دیدم که برایم بسیار عجیب بود

مثلاً شخصی از من آدرس می‌خواست او را کامل راهنمایی کردم و او هم مرا دعا کرد و رفت.

✨نتیجه دعای او را به خوبی در نامه عمل می دیدم ما در طی روز حوادثی را از سر می گذرانیم که میگوییم:

خوب شد این طور نشد ،نمیدانیم بخاطر  دعای خیر افرادی که مشکل از آنها برطرف کردیم.

♦️این را هم بگویم که صلوات واقعاً ذکر دعای معجزه گر است آنقدر خیرات و برکات در این دعا است که تا از این جهان خارج نشویم قادر به درکش نیستیم.

🔅 یادم می آید که در دوران دبیرستان بیشتر شب ها در مسجد و بسیج بودم  یک نوجوان دبیرستانی در بسیج ثبت نام کرده بود چهره زیبا داشت و بسیار پسر ساده ای بود.

☘ یک شب پس از اتمام فعالیت بسیج ساعتم را نگاه کردم یک ساعت بعد از آن صبح بود من به دارالقرآن بسیج رفتم و مشغول نماز شب شدم.

💠ناگهان این جوان وارد اتاق شد و کنارم نشست.وقتی نمازم تمام شد بگفت شما الان چه نمازی می خوندی؟

گفتم نماز شب قبل از نماز مستحب است این نماز را بخوانیم خیلی ثواب دارد.

💠 گفت به من هم یاد می‌دهی؟ به او یاد داده و در کنارم مشغول نماز شد.

☘ می‌دانستم از چیزی ترسیده...گفتم اگر مشکلی برات پیش آمده بگو من مثل برادرتم. گفت:

روبروی مسجد یک جوان هرزه منتظر من بود و می‌خواست من را به خانه اش ببرد تا نیمه شب منتظر مانده بود و فرار کردم و پیش شما آمدم.

🌿 روز بعد یک برخورد جدی با آن جوان هرزه کردم و حسابی او را تهدید کردم و دیگه به سمت بچه های مسجد نیامد.

✅مدتی بعد از دوستان من که به دنبال استخدام در سپاه بودند خیلی درگیر مسائل گزینش شدند اما کل زمان پیگیری استخدام من یک هفته هم بیشتر طول نکشید.

⚜همه فکر کردند که من پارتی داشتم اما در آن وادی به من گفتند:

زحمتی که برای رضای خدا برای نوجوان کشیدی باعث شد که در کار استخدام کمتر از اذیت شوی و کار شما زودتر هماهنگ شود.

♻️ این پاداش دنیایی، پاداش اخروی هم در نامه عمل شما محفوظ است...

ادامه دارد..

#سه_دقیقه_در_قیامت

بسم الله الرحمن الرحیم

🌸سه دقیقه در قیامت

#قسمت_سیزدهم

🍀حتی به من گفتن اینکه ازدواج شما به آسانی صورت گرفت و زندگی خوبی داری نتیجه کارهای خیری است که برای هدایت دیگران انجام دادید.

✨شنیدم که مامور بررسی اعمال گفت:

کوچکترین کاری که برای رضای خدا و در راه کمک به بندگان خود کشیده باشید آنقدر در پیشگاه خدا ارزش پیدا می‌کند که انسان حسرت کارهای نکرده را می خورد

✔️خیلی مطلب در مورد ارتباط با نامحرم شنیده بودم. اینکه وقتی یک مرد و زن نامحرم در یک مکان خلوت قرار می گیرند نفر سوم آنها شیطان است.

♻️یا وقتی جوان به سوی خدا حرکت می کند شیطان و ابزار جنس مخالف به سوی او حرکت میکند.

💠یا در جای دیگری بیان شده که در اوقات بیکاری شیطان به سراغ فکر انسان می رود.

✅این موضوع فقط به مردان اختصاص ندارد زنانی که با نامحرم در تماس هستند نیز به همین دردسرها دچار می‌شوند.

🍃و اینجا بود که کلام حضرت زهرا را درک کردم که می فرمودند:

بهترین حالت برای زنان این است که (بدون ضرورت) مردان نامحرم را نبینند و نامحرمان نیز آنان را نبیند.

🔘در کتاب اعمال من یک موضوع بود که خدا را شکر به خیر گذشت.

🔶 سال‌های اولی که موبایل آمده بود برای دوستان خود با گوشی پیامک می‌فرستادم.

بیشتر پیام‌های من شوخی و لطیفه بود.

♦️ آن زمان تلگرام و شبکه‌های اجتماعی نبود لذا از پیامک بیشتر استفاده می‌شد.

🔮 رفقای ما هم در جواب ما جوک میفرستادن. در این میان یک نفر با شماره ناشناس برایم لطیفه های عاشقانه می‌فرستاد.

📘من هم در جواب برایش جوک می فرستادم.نمی‌دانستم چه کسی هست. دو بار زنگ زدم اما گوشی را جواب نداد.

🔺از شماره ثابت به او زنگ زدم.به محض اینکه گوشی را برداشت متوجه شدم یک خانم جوان است، بلافاصله گوشی را قطع کردم.

🔰 از آن به بعد دیگر هیچ پیامی برایش نفرستادم و پیامک هایش را جواب ندادم.

⚪️جوان پشت میز همین طوری که برخی اعمال روزانه ما را نشان می‌داد به من گفت:

نگاه حرام در ارتباط با نامحرم خیلی در رشد معنوی انسان‌ها مشکل‌ساز است.

🌸 امام صادق علیه السلام در حدیثی نورانی می فرماید:

نگاه حرام تیری مسموم از تیرهای شیطان است.

🌟هر کس آن را تنها به خاطر خدا ترک کند خداوند آرامش و ایمانی به او می‌دهد که طعم گوارای آن را در خود می یابد.

🍁به من گفت:اگر تلفن را قطع نمی کردی گناه سنگینی در نامه اعمالت ثبت می شد و تاوان بزرگی در دنیا می‌دادی.

💠جوان پشت میز وقتی عشق و علاقه مرا به شهادت دید گفت:

اگر علاقه مند باشید و برای شما شهادت نوشته باشند هر نگاه حرام که شما داشته باشید ۶ ماه شهادت شما را به عقب می‌اندازد...

🍀یادمه اردوی خواهران برگزار شده بود به من گفتند شما باید پیگیر برنامه های تدارکاتی این اردو باشی.

♦️مربیان خواهر کار اردو را پیگیری می‌کنند، اما برنامه تغذیه و توزیع غذا با شماست.از سربازها هم استفاده نکنید.

💥 سه وعده در روز با ماشین حامل غذا به محل اردوی می‌رفتم و غذا را می کشیدم و روی میز می چیدم و با هیچ‌کس حرفی نمی‌زدم.

🔅روز اول یکی از دخترانی که در اردو بود دیرتر از بقیه آمد و وقتی احساس کرد که اطرافش خلوت است خیلی گرم شروع به سلام و احوالپرسی کرد.

🔴سرم پایین بود فقط جواب سلام را دادم.

روز بعد دوباره با خنده و عشوه به سراغ من آمد، هیچ عکس العملی نشان ندادم.

🔥خلاصه هر بار که به این اردوگاه می آمدم با برخورد شیطانی این دختر جوان روبرو بودم اما خدا توفیق داد که واکنشی نشان ندادم.

🍃 شنیده بودم که قرآن در بیان توصیفی اینگونه زنان می فرماید: مکر و حیله زنان بسیار بزرگ است.

🌾در بررسی اعمال وقتی به این اردو رسیدیم،جوان پشت میز به من گفت: اگر در مکر و حیله آن زن گرفتار می شدی به مرور کار و زندگیت را از دست میدادی.

🔰برخی گناهان اثر نامطلوب این گونه در زندگی روزمره دارد.

🍃یکی از دوستان همکاران فرزند شهید بود خیلی با هم رفیق بودیم شوخی می‌کردیم.

یک بار دوست دیگر ما به شوخی به من گفت باید بروید و مادر فلانی ازدواج کنید تا با هم فامیل میشوید.

💥اگر ازدواج کنی فلانی هم می شود پسرت!

از آن روز به بعد سرشوخی ما باز شد و دیگر این رفیقم را پسرم صدا میکردم.

🌿 هر زمان منزل دوستم می رفتیم و مادر این بنده خدا را می دیدیم ناخودآگاه می خندیدیم.

🌱در آن وادی پدر همین رفیق من در مقابل قرار گرفت. همان شهیدی که ما با همسرش شوخی می‌کردیم!

🔆 ایشان با ناراحتی گفت: به چه حقی در مورد یک زن نامحرم و یک انسان اینطور شوخی کنید؟!

ادامه دارد..

#سه_دقیقه_در_قیامت

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بسم الله الرحمن الرحیم

🌸سه دقیقه در قیامت

#قسمت_چهاردهم

📘از دیگر اتفاقاتی که در آن بیابان مشاهده کردم این بود که برخی از آشنایان که قبلا از دنیا رفته بودند را دیدم.

🔆 یکی از آنها عموی خدابیامرزم من بود، او را دیدم که در یک باغ بزرگ قرار دارد.

✅سوال کردم: عموجان تین باغ زیبا را در نتیجه کار خاصی به شما دادند؟

🔰گفت: من و پدرت در سنین کودکی یتیم شدیم. پدر ما یک باغ بزرگ را به عنوان ارث برای ما جا گذاشت

اما شخصی آمد و قرار شد در باغ ما کار کند.

اما او با چند نفر دیگر کاری کردند که باغ از دست ما خارج شد. آنها باغ را فروختند و البته هیچکدام عاقبت به خیر نشدند و در اینجا نیز همه آنها گرفتارند...

⛔️ چون با اموال یتیم این کار را کردند، حالا این باغ را به جای باقی که در دنیا از دست دادم به من داده‌اند تا با یاری خدا در قیامت به باغ اصلی برویم.

🌴بعد اشاره به در دیگر باغ کرد و گفت:

این باغ دو در دارد که یکی از درهای باغ برای پدر شماست که به زودی باز می شود...

🌲 باغ بزرگ دیگری آنجا بود که متعلق به یکی از بستگان ما بود.

به خاطر یک وقف بزرگ صاحب این باغ شده بود.

☘همانطور که به باغ خیره بودم یکباره تمام باغ سوخت و تبدیل به خاکستر شد!

🍁 بنده خدا با حسرت به اطرافش نگاه می‌کرد...

شگفت‌زده پرسیدم: چرا باغ شما سوخت؟؟

🎋 گفت: پسرم اینها همه از بلایی است که پسرم بر سر من می آورد،او نمی گذارد ثواب خیرات این زمین به من برسد...

✨پرسیدم:

حالا چه می‌شود؟ چه کار باید بکنید؟!

گفت: مدتی طول می‌کشد تا دوباره با ثواب خیرات باغ من آباد شود به شرطی که پسرم نابودش نکند.

💥 من در جریان ماجرای زمین وقفی و پسر ناخلف اش بودم، برای همین بحث را ادامه ندادم.

✨آنجا می توانستیم به هر کجا که می‌خواهیم سر بزنیم یعنی همین که اراده می کردیم بدون لحظه ای درنگ به مقصد می‌رسیدیم.

💫 پسر عمه ام در دوران دفاع مقدس شهید شده بود ،دوست داشتم جایگاهش را ببینم.

بلافاصله وارد باغ بسیار زیبایی شدم.

🌕 مشکلی که در بیان مطالب آنجاست عدم وجود مشابه در این دنیا است...

🌏 یعنی نمی دانیم زیبایی‌های آنجا را چگونه توصیف کنیم؟!

کسی که تاکنون شمال ایران و دریا و سرسبزی جنگل‌ها را ندیده و تصویر و فیلمی از آن جا ندیده هرچه برایش بگویم نمی تواند تصور درستی در ذهن خود ایجاد کند.

❄️حکایت ما با بقیه مردم همینگونه است. ما باید به گونه‌ای بگوییم که بتواند به ذهن نزدیک باشد.

🌴 وارد باغ بزرگ شدم که انتهای آن مشخص نبود.

از روی چمن هایی رد می شدم که بسیار نرم و زیبا بودند.

بوی عطر گلهای مختلف مشام انسان را نوازش می داد.

🌳درختان آنجا همه و میوه‌ای را داشتند، میوه های زیبا و درخشان...

بر روی چمن ها دراز کشیدم. مثل یک تخت نرم و راحت و شبیه پرقو بود.

بوی عطر همه جا را گرفته بود .

🌾صدای پرندگان و شرشر آب رودخانه به گوش می‌رسید.

اصلا نمی شد آنجا را توصیف کرد.

🍀 به بالای سرم نگاه کردم درختان میوه و میوه و یک درخت نخل پر از خرما دیدم .

✅با خودم گفتم: خرمای اینجا چه مزه‌ای دارد؟ یک باره دیدم درخت نخل به سمت من خم شد.

🔆 دستم را بلند کردم و یکی از خرماها را چیدم و داخل دهان گذاشتم.

♻️ نمی‌توانم شیرینی آن خرما را با چیزی در این دنیا مثال بزنم، اینجا اگر چیزی خیلی شیرین باشد باعث دلزدگی می‌شود. اما نمی‌دانید آن خرما چقدر خوشمزه بود.

💠 از جا بلند شدم به سمت رودخانه رفتم.در دنیا معمولا در کنار رودخانه‌ها زمین گل آلود است و باید مراقب باشیم تا پای ما کثیف نشود.

💠اما همین که به کنار رودخانه رسیدم دیدم اطراف رودخانه مانند بلور زیباست... به آب نگاه کردم آنقدر زلال بود که تا انتهای رود مشخص بود دوست داشتم بپرم داخل آب.

🔆با پسر عمه صحبت می کردم، او گفت:ما در اینجا در همسایگی اهل بیت هستیم.میتوانیم به ملاقات امامان برویم و این یکی از نعمت‌های بزرگ بهشت برزخی است...

ادامه دارد...

#سه_دقیقه_در_قیامت

بسم الله الرحمن الرحیم 🌸 سه دقیقه در قیامت #قسمت_دوازدهم 🔰نکته جالب توجه این بود که ما ...

بچه ها کمر همت بستم که زود زود بذارم بخونین فردا تموم شه😅😅

قسمت 12 و 13 و 14 یجا تقدیم شما.  پشت سر هم هسش

@مامی_هلیاوامیر    
@عاشقی    
@ellery900    

@lexa    
@mahbobam    

2728
بسم الله الرحمن الرحیم 🌸 سه دقیقه در قیامت #قسمت_دوازدهم 🔰نکته جالب توجه این بود که ما ...

بچه ها بیاین کمر همت بستم فردا تموم کنم. 

قسمت 12 و 13 و 14 تقدیم به شما... پشت سر همه

@sensan  
@88rasta  
@annsherlly00  
@motahhare_bano  
@123mobin    

@دریای1آرام1  
@h_sadat  
@شارررلوت  
@faribaaaa7503  

بچه ها بیاین سه قسمت پشت سر هم گذاشتم 13 و 14 و 12

2738
استارتر جان من فقط اولشو نفهمیدم این آقا با عمل جراحی رفتن به قیامت یا با تصادف میشه راهنمایی کنید

نه با عمل جراحی میرن🤗

پشت چشمشون یه غده عفونی رشد میکنه که دکترا میگن به مغزش چسبیده بوده و احتمال زیاد داشته که فوت کنه

2706