2737
2734
عنوان

ترفندای آشپزی

142 بازدید | 8 پست

تاپیک راجب تفاله های ابمیوه گیریه از تجاربتون بگین دوستان استفاده کنن ....کسایی که میخان بیان زیر تاپیک بگن خاصیت نداره خسیس و فلان لطفا مطالعه کنن...

خوردن هویج و یا نوشیدن آب هویج، ویتامین ها و مواد معدنی ضروری مانند ویتامین A، که برای حفظ چشم و پوست شما مفید است را مهیا می کند.هویج همچنین منبع خوبی برای پتاسیم و ویتامین K است. مواد مغذی اصلی که در آبمیوه های هویج وجود ندارد ولی در کل هویج یافت می شود، فیبر است ؛ اکثر مواد مغذی دیگر، آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیکول ها در هویج یافت می شوند – کیفیتشان در فرایند آب گیری از بین نمی رود.

فیبر :

ماده مغذی اصلی که از طریق آب هویج از بین می روند فیبر است. حدود هشت هویج بزرگ برای تولید ۸ اونس یا ۱ فنجان آب هویج استفاده می شود. در چهار هویج بزرگ ۸ گرم فیبر وجود دارد، اما در ۱ فنجان آب هویج تنها ۲ گرم فیبر وجود دارد ، شش گرم فیبر در تفاله بعد از آبگیری باقی می ماند و این فیبر برای تنظیم هضم شما ضروری است و همچنین سطح کلسترول شما را سالم نگه می دارد.
مؤسسه پزشکی توصیه می کند که زنان روزانه ۲۱ تا ۲۵ گرم فیبر دریافت کنند و مردان روزانه ۳۰ تا ۳۸ گرم ، خوردن چهار هویج بزرگ به جای آب هویج کمک خواهد کرد که به این هدف برسید.

ویتامین A از خواص تفاله هویج:

آب هویج حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و فیتو شیمیایی های زیادی است که در کل هویج وجود دارد ؛ هویج و آب هویج هر دو غنی از ویتامین A هستند فقط مقدار بسیار کمی از آن با آبگیری از بین می رود. ویتامین A برای حفظ سلامت چشمان، پوست، استخوان ها و دندان ها ضروری است و فقط ۱ فنجان آب هویج تقریبا ۳۲۲ درصد نیاز روزانه شما را برای ویتامین A فراهم می کند.

مواد مغذی موجود در تفاله هویج

تفاله هویج دارای پتاسیم و ویتامین K است :

هویج منبع خوبی از ویتامین K و پتاسیم نیز است و هیچ یک از این مواد مغذی توسط آبگیری از بین نمی رود. پتاسیم کافی برای حفظ تعادل مایع بدن مفید است و به انتقال عصب کمک خواهد کرد و ویتامین K برای لخته شدن خون و تشکیل پروتئین در استخوانها، عضلات و کلیه ضروری است. یک فنجان آب هویج ۲۰ درصد از نیاز روزانه شما را برای پتاسیم و حدود ۳۵ درصد نیاز شما به ویتامین K را تامین می کند.

من خودم....حلوای هویج ...تو سالاد کاهو یا سالاد کلم تو سوپ و سرخ شدش رو روی تزیین برنج استفاده میکنم...سرخ شدشم چند قاشق میتونید به فسنجون استفاده کنید هم گردو و مخلفات کم دیده نمیشه هم طعم خوبی میده بوشم خوبه 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
تفاله ابش خارج شده کسی مصرف نمیکنه 

زیر تاپیک نوشتم خیلی کاربردا داره واسه کسایی ک نمیخان بریزن دور این خاصیتایی ام که نوشته شده منظورش همون تفاله هویجه ن خوده هویج....منم اول میریختم دور ولی یکی بهم گفت.دیدم خوبه گفتم منم به بقیه بگم شاید یکی نخواد بربزه دور

2738
من خودم....حلوای هویج ...تو سالاد کاهو یا سالاد کلم تو سوپ و سرخ شدش رو روی تزیین برنج استفاده میکنم ...

جالب بود، یه پیشنهاد دیگه هم اینکه میشه با اضافه کردن کمی شکر و آب و جوشاندن مربای هویج درست کرد...

#موقت: یه سوئدی همسر ایرانیش که اسمش سمیه هست رو به قتل رسوند و جسدش رو داخل فرش ایرانی پیچید و به دریا انداخت قبل از این قتل هم سمیه سه بار از همسرش شکایت کرده ولی قبل از رسیدن به دادگاه، شکایت هاشو پس گرفته... حالا فکر میکنید این مرد قاتل اعدام میشه؟ خیر! حداکثر مجازات اونجا حبس ابده... بله همونطور که می‌بینید قوانین ایران خیلی زنه ولی تو قوانین کشور های غربی از خانوما خیلی خوب حمایت میشه😏 # فرزندان خود را زیاد ببوسید زیرا برای شما در هر بوسیدن درجه ای است.(پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم) * امام صادق علیه السلام فرمود: کسی که فرزندش راببوسد، خداوند عزوجل برای او ثواب مینویسد و کسی که او(فرزندش) را شاد کند، خداوند در روز قیامت او را شاد خواهد کرد و کسی که قرآن به فرزندش بیاموزد، پدر و مادرش دعوت میشوند و دو حله(لباس نو و فاخر) بر آنان پوشیده میشود که از نور آنها، چهره های بهشتیان نورانی میگردد. * پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: لعنت خدا بر کسی که حیوان ها را مُثله نماید. (مثله کردن در کل یعنی بریدن و جداکردن اعضای بدن ... درمورد حیوانات مثلا کندن پای مورچه و بال مگس، یا بریدن گوش و دم چهارپایان) * در حدیثی مشابه از حضرت علی علیه السلام نقل شده است که: از پیامبر شنیدم که می فرمود مبادا موجود زنده ای را مُثله کنید، اگرچه سگ هار باشد * پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هر حیوانی - پرنده یا غیر پرنده - که به ناحق کشته شود در روز قیامت از قاتل خود شکایت خواهد کرد *