2737
2734

بچه ها من امروز یکی از غذاهای مورد علاقه مون رو درست کردم، گفتم دستورش رو برای شما هم بذارم مخصوصا دوستانی که همیشه می پرسن شام/نهار چی درست کنم و دنبال رسپی جدید هستن!

این غذا اسمش چیلی کن کارنه ست و غذای مکزیکیه. 

مکزیکی‌ها خودشون همه مثل هم درست نمی کنن و رسپی منطقه ها و حتی خانواده های مختلف فرق داره. اینی که من اینجا نوشتم رسپی ساده ایه که خودم معمولا اینطوری درست می کنم. 

دفعه ی پیش که من دستور یکی از غذاهامونو گذاشته بودم یه سری بچه ها به درستی اشاره کردن موادش ممکنه گرون باشه یا در دسترس نباشه. این رسپی تا جایی که می دونم همه ی موادش دردسترسه، در ضمن می شه به جای گوشت با سویا درست کرد و مثل هر دستور دیگه ای کسایی که کمی تجربه ی اشپزی داشته باشن می تونن راحت طبق سلیقه ی یا مواد یخچال خودشون تغییرش بدن. بنابرین طبق شرایطتون می تونید  ارزون تر یا گرونتر درستش کنید. 

دستور

مواد لازم

گوشت چرخکرده (اصولا گوشت گاو اما می تونه هر گوشتی باشه من امروز با گوشت بوقلمون درست کردم و خوب شد)  اندازه ی استانداردش ۴۰۰ گرمه اما شما طبق سلیقه و دلخواهتون کم و زیادش کنید. 

یا سویا از شب قبل خیس کنید و ابشو چند بار عوض کنید

یه قوطی کنسرو لوبیا قرمز (حدود ۲۵۰ گرم لوبیای پخته. یا اگر تازه می خواین از شب قبل بذارین خیس بخوره و از قبل بپزین. 

دو تا پیاز متوسط

کمی ادویه شامل: زیره و فلفل قرمز  و نمک

یه قوطی یا پاکت پوره ی گوجه یا اگر می خواین سالم باشه خودتون درست کنید. 

اگر ندارین از رب استفاده کنید.  

مواد اختیاری:

یه فلفل دلمه ای بزرگ

کمی سبزی اورگانو یا اویشن خشک شده 

چند حبه سیر

برگ بو

خامه یا ماست چکیده برای تزيين روش 

فلفل چیلی

درست کردن:

اول پیاز رو تفت بدین یه کم که شفاف شد گوشت یا سویا رو اضافه کنید و تفت بدین تا رنگش کامل عوض بشه بعد پنج شش دقیقه فلفل دلمه و سیر خورد شده رو اضافه کنید. بعد چند دقیقه ی دیگه ادویه ها و اورگانو رو هم اضافه کنید و بذارین چند دقیقه دیگه بپزه.

بعد هم پوره ی گوجه رو اضافه کنید و درش رو بذارید تا حدود بیست دقیقه بپزه اگر عادت دارین سبزیجات غذا خیلی نرم بشه باید طولانی تر بپزین. 

بعد لوبیای کنسروی یا از قبل پخته رو اضافه کنید و بذارین چندتا قل بخوره. 

مکزیکی ها این غذا رو معمولا با برنج سفید ساده می خورن و گاهی کنارشم نون ذرت (تورتیا)

لازم نیست برنج ایرانی گرون استفاده کنید چون اصلش هم برنجش ساده و کم روغن و به هم چسبیده ست. روش رو هم می تونید با پنیر و خامه تزیین کنید اگر دوست داشتید کنارش هم لیمو باشه خوب میشه.

enjoy! 

دوستان اگر اطلاعات در زمینه‌ی مهاجرت و ادامه تحصیل و... می‌خواین لطفا یا پست بذارید تگم کنید یا توی یکی از تاپیک‌هام کامنت بذارین که بتونم بقیه رو که سوال مشابه دارن ارجاع بدم و یک سوال مشابه رو چندین بار در خصوصی جواب ندم.

من عاشق تاکو هستم 

گفتم بدونین

مجرد/فمینیست/مستقل از خانواده/تیکر=تاریخ رسیدن به اهداف جدید                                         شخصیت من را با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چیزیه که من هستم و برخورد من بستگی داره ب اینکه تو کی هستی            

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من عاشق تاکو هستم  گفتم بدونین

منم تاکو خیلی دوست دارم!   

دوستان اگر اطلاعات در زمینه‌ی مهاجرت و ادامه تحصیل و... می‌خواین لطفا یا پست بذارید تگم کنید یا توی یکی از تاپیک‌هام کامنت بذارین که بتونم بقیه رو که سوال مشابه دارن ارجاع بدم و یک سوال مشابه رو چندین بار در خصوصی جواب ندم.
2728
من خیلی دوست دارم ولی خیلی کار داره مخصوصا قسمت اردش 😢

نه اتفاقا من یه ساعته میپزم

مجرد/فمینیست/مستقل از خانواده/تیکر=تاریخ رسیدن به اهداف جدید                                         شخصیت من را با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چیزیه که من هستم و برخورد من بستگی داره ب اینکه تو کی هستی            
ممنون دوست خوبم...من این مدلی غذا درست میکنم ب جای لوبیا سیب زمینی میزنم خیلی باحال میشه روشم میشه پ ...

وای منم اون غذا رو خیلی دوست دارم اسمشو بلد نیستم اما!  

2740
مرسیی😘💙

خواهش می کنم عزیزم     

این غدا آبکیه ؟ درواقع همون خوراک لوبیاست که گوشت چرخ کرده داره ؟

نه، نباید ابکی بشه در حد یه مقدار کوچولو سس داره.  نباید شبیه خوراک بشه. 

من خیلی دوست دارم ولی خیلی کار داره مخصوصا قسمت اردش 😢

من همیشه نون تاکو رو اماده می گیرم.  

فکر کنم درست کردن نونش سخت باشه! 

2706