2737
2734

سلام خواهران نازنینم💖

41 روز سوره اعلی + آیت الکرسی + دعای هفتم صحیفه سجادیه ، می خوانیم و به ترتیب لیست برای عزیزی که نوبتش هست دعا می کنیم.✨🙏

زمان شروع ختم : جمعه ، پنجم دی
زمان پایان ختم : چهارشنبه ، پانزدهم بهمن

از اذان صبح تا قبل از نیمه شب شرعی فرصت برای ادای ختم دارید📿

خواهران خوبم سعی کنید در حد امکان بیاین اعلام کنید که ختمو به جا آوردید اگر هم شرایطشو ندارید، همین که اطمینان بدید ختمو به طور منظم ادا می کنید کافی هست💞

این ختم هدیه به حضرت فاطمه (س) و امام زمان (عج) و تعجیل در فرجش و  حاجت روایی شما عزیزان هست.ان شاءالله با واسطه مولامون ، حاجات شما خوبان برآورده بخیر بشه.الهی آمین🙏💖

پست بعدی لیست اعضای ختم رو میذارم⁦🌻

لطفا تاپیکو ذخیره کنید تا در دسترس تون باشه💖

یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک

متن دعای هفتم صحیفه سجادیه

یَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکَارِهِ، وَ یَا مَنْ یَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ یَا مَنْ یُلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُ إِلَى رَوْحِ الْفَرَجِ. 

ذَلَّتْ لِقُدْرَتِکَ الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِکَ الْأَسْبَابُ، وَ جَرَى بِقُدرَتِکَ الْقَضَاءُ، وَ مَضَتْ عَلَى إِرَادَتِکَ الْأَشْیَاءُ. 

فَهِیَ بِمَشِیَّتِکَ دُونَ قَوْلِکَ مُؤْتَمِرَةٌ، وَ بِإِرَادَتِکَ دُونَ نَهْیِکَ مُنْزَجِرَةٌ. أَنْتَ الْمَدْعُوُّ لِلْمُهِمَّاتِ، وَ أَنْتَ الْمَفْزَعُ فِی الْمُلِمَّاتِ، لَا یَنْدَفِعُ مِنْهَا إِلَّا مَا دَفَعْتَ، وَ لَا یَنْکَشِفُ مِنْهَا إِلَّا مَا کَشَفْتَ وَ قَدْ نَزَلَ بِی یَا رَبِّ مَا قَدْ تَکَأَّدَنِی ثِقْلُهُ، وَ أَلَمَّ بِی مَا قَدْ بَهَظَنِی حَمْلُهُ. وَ بِقُدْرَتِکَ أَوْرَدْتَهُ عَلَیَّ وَ بِسُلْطَانِکَ وَجَّهْتَهُ إِلَیَّ.

فَلَا مُصْدِرَ لِمَا أَوْرَدْتَ، وَ لَا صَارِفَ لِمَا وَجَّهْتَ، وَ لَا فَاتِحَ لِمَا أَغْلَقْتَ، وَ لَا مُغْلِقَ لِمَا فَتَحْتَ، وَ لَا مُیَسِّرَ لِمَا عَسَّرْتَ، وَ لَا نَاصِرَ لِمَنْ خَذَلْتَ.

فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ افْتَحْ لِی یَا رَبِّ بَابَ الْفَرَجِ بِطَوْلِکَ، وَ اکْسِرْ عَنِّی سُلْطَانَ الْهَمِّ بِحَوْلِکَ، وَ أَنِلْنِی حُسْنَ النَّظَرِ فِیمَا شَکَوْتُ، وَ أَذِقْنِی حَلَاوَةَ الصُّنْعِ فِیمَا سَأَلْتُ، وَ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَةً وَ فَرَجاً هَنِیئاً، وَ اجْعَلْ لِی مِنْ عِنْدِکَ مَخْرَجاً وَحِیّاً.

وَ لَا تَشْغَلْنِی بِالِاهْتِمَامِ عَنْ تَعَاهُدِ فُرُوضِکَ، وَ اسْتِعْمَالِ سُنَّتِکَ. فَقَدْ ضِقْتُ لِمَا نَزَلَ بِی یَا رَبِّ ذَرْعاً، وَ امْتَلَأْتُ بِحَمْلِ مَا حَدَثَ عَلَیَّ هَمّاً، وَ أَنْتَ الْقَادِرُ عَلَى کَشْفِ مَا مُنِیتُ بِهِ، وَ دَفْعِ مَا وَقَعْتُ فِیهِ، فَافْعَلْ بِی ذَلِکَ وَ إِنْ لَمْ أَسْتَوْجِبْهُ مِنْکَ، یَا ذَا الْعَرْشِ الْعَظِیمِ.

پنجم دی 🌹 هدیه به امام زمان (عج) و حضرت فاطمه (س)

ششم دی 🌹 مامانبزرگپانیذ

هفتم دی 🌹 دخترم_عشقمه

هشتم دی 🌹 درمسیرخدا

نهم دی 🌹sanazzzzzzzaaaammmmm

دهم دی 🌹 مامان_محمدمحسن (هدیه نثار شادی روح پدرشون و اموات )

یازدهم دی 🌹 dordone98

دوازدهم دی 🌹 mohadese1379

سیزدهم دی 🌹 آنیتاآنیتا

چهاردهم دی 🌹 yonapapar

پانزدهم دی 🌹 nargesarta

شانزدهم دی 🌹 زهرا ، دوستِ yonapapar

هفدهم دی 🌹 رقیه ، دوستِ yonapapar

هجدهم دی 🌹 پرندگان

نوزدهم دی 🌹 narges6819

بیستم دی 🌹 70alna ( به نیت سلامتی تو راهی شون و زایمان خوب و راحتی داشته باشند ان شاءالله )

بیست و یکم دی 🌹 ایگار85

بیست و دوم دی 🌹 نیوشاجان

بیست و سوم دی 🌹 بیعت

بیست و‌ چهارم دی 🌹 masoli

بیست و پنجم دی 🌹 saadaat

بیست و‌ ششم دی 🌹 سیندرلام

بیست و‌ هفتم دی 🌹 esther

بیست و‌ هشتم دی 🌹جناب برادرمهربون

بیست و نهم دی 🌹 م_آفتاب

سی ام دی 🌹 م_آفتاب (به نیت مادرشون)

یکم بهمن 🌹 maman333

دوم بهمن 🌹نگیییین (به نیت سلامتی و شِفای فرزندشون حسین جان)

سوم بهمن 🌹 آب (به نیت گشایش کار همسرشون ان شاءالله )

چهارم بهمن 🌹آب ( به نیت حاجت روایی خواهرشون ، فرناز ابراهیمی ان شاءالله)

پنجم بهمن 🌹 mahsayiii_j

ششم بهمن 🌹 آلبالوووو

هفتم بهمن 🌹آلبالوووو ( به نیت همسرشون)

هشتم بهمن 🌹آلبالوووو ( به نیت مادرشون )

نهم بهمن 🌹 آلبالوووو ( به نیت خواهرشون )

دهم بهمن 🌹8272marmary

یازدهم بهمن 🌹 شاعرتنها

دوازدهم بهمن 🌹bluerose7175سابق (فاطمه ، به نیت خریدن هر چه سریع تر خونه مناسب و رفع گرفتاری شون ان شاءالله )

سیزدهم بهمن 🌹queen__love

چهاردهم بهمن 🌹ارنست (زهرا)

پانزدهم بهمن 🌹لبخندنگاه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام 🍀🍃

لبخند عزیز دست مریزاد، ان شاءالله از جایی که گمان نمیبری خیر و برکت واست سرازیر بشه.ممنون که ختم جدید گذاشتی. دوستان عزیزم با نفس حقتون در حق همدیگه دعا کنیم ان شاءالله به برکت این آیات و دعای امام سجاد موانع استجابت دعاهامون از ميان برداشته بشه و همگی حاجتروابشیم. 

🙏🙏🙏🙏

آمین یا رب العالمین

تاپیک نور، اینجاست💎💎       نــــــــور انتخاب نمی کند، می تابد به ذره ذره ی زندگی و بر هر چه در مسیر دارد روشنی می بخشد نور باش و ذات خویش را زیست کن…زندگیتون پر از نور الهی✨خدایا من خواهان بهترین تقدیری هستم که برای من و عزیزانم و دوستانم رقم زده ای🙏✨                                                                            زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه است ریشه هم هرگز اسیر باد نیست زندگی چون پیچک است انتهایش می رسد پیش خدا
2728

حرف دل من🌾

دوستانم همیشه خدا رو شکر می کنم به خاطر نعمتهای زندگیم اما گاهی بعد از شکر احساس می کنم حق مطلب ادا نشده😭 به سجده می رم و با تماااااااااام وجودم و قلبم  می گم خداجووووووون ممنوووووونم ازت🙏

دعا می کنم خداوند به لبخندنگاه نازنین که باعث و بانی تشکیل این گروه بابرکت شدند خیر کثیر عطا کنه و توفیقات  الهی شون بیش از پیش بشه💐🙏

و باز هم می گم

نحن نقول الحمدلله رب العالمین

از همگیتون التماس دعا دارم واز خدای مهربون میخوام شما واین محفل رو برام حفظ کنه الهی حاجت تک تک شما برآورده به خیر بشه وبه لطف قرائت دعای هفتم امام سجاد علیه السلام شر ویروس منحوس کرونا از ایران عزیزمون وکل جهان کنده بشه،عاقبتون ختم به خیر بشه انشالله🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

🌤 *"أن الأرض یرثها عبادی الصالحون"* 🌤صهبای سابقم دوستان عزیزم💖

دوستان جانم سعی کنیم دعای زیبای امام سجاد علیه السلام رو بادقت به معانی ومضامین عرفانی اوم بخونیم تاانشاالله در قلبمون اثر بزاره ودلمون رو نورانی کنه،اگه کسی از دوستان میتونن متن عربی وفارسی رو به صورت خوانا وواضح بزارن ممنون میشم🙏

🌤 *"أن الأرض یرثها عبادی الصالحون"* 🌤صهبای سابقم دوستان عزیزم💖

«ترجمه دعای هفتم صحیفه‌ سجادیه»

ای آنکه لایق نام خدایی/ گره‌های گرفتاری گشایی

ای آنکه هر بلای سخت و دشوار/ شود با قدرت تو حل و هموار

ای آنکه دست‌ها سویت براهند/ گشایش، راحتی زین راه خواهند

به دستت هر کلاف مشکلی باز/ هر آنچه لازم، آن لطفت سبب‌ساز

امور هستی از نیروت جاری/ همه چیز از اراده توست ساری

بخواه، آن چیز فرمان برده بی‌وحی/ نخواهی، باز می‌داریش بی‌ نهی

به هر امر مهم سویت دعامان/ پناهی تو، به بدبختی برامان

نگردانی بلا از ما، نگردد/ نسازی برطرف، کی دفع گردد

به دوش افتاده یا رب باری آن دم/ ز سنگینی آن گشته کمر خم

ندارم من تحمل زیر این بار/ شدم درمانده و بیچاره، این بار

ز نیروی تو بر من وارد آمد/ تویی چیره بر آنچه بر من آمد

چو وارد شد ز تو بیرون نگردد/، چون از سوی تو آمد برنگردد

گشایش نیست در آنچه تو بستی/ نه بسته است ار گشاینده تو هستی

نه آسان گردد آنچه سخت سازی/ ندارد یاور آن که پست سازی

درودت یا رب اینک بر محمد/ درودت باد بر آل محمد

گشا یا رب در مشکل‌گشا را/ برایم، ای توانگر، ماندگارا

به نیروی دگرگون‌سازت، از من/ تو بدحالیِّ چیره گشته، برکَن

و در آنچه شکایت دارم از آن/ مرا بر آنچه خوش بینم، تو برسان

خبر از کار شیرین تو، دارم/ چشان بر من از آنچه خواستارم

ببخش از رحمتت بر من که دل خواست/ گشایش ده مرا زآنچه گواراست

گرفتارم تو دانی، با دعایی/ به زودی ده مرا راه رهایی

ز پر کاری نداده باشم از دست/ از آنچه واجبات و مستحب است

توانم کم شد‌ ای پروردگارم/ ز آنچه آمده بر روزگارم

تحمل کرده‌ام آنچه شکنجه است/ وجودم اینک آکنده ز رنج است

تو هستی آن توانا بر زدودن/ هر آنچه بود و من خواهم نبودن

تو هستی آن توانایی که، از من/ بسازی برطرف بدحالیِ من

پس اینک خواهشم را خود ده انجام/ اگر هم نیست حقم خوب فرجام

تویی فرمانروایی که عظیمی/‌ ای آنکه صاحب عرش عظیمی

2738

سلام

خواهر گرامی @لبخندنگاه  

از اینکه مجددا برادر کوچک خود را مورد لطف قرار داده و به ختم سوره مبارکه اعلی دعوت نمودید بینهایت سپاسگزارم.

امید است الطاف و زحمات شما در وقت مقتضی جبران شود.

ایزد منان را شاکرم که نوبتی دیگر، در جمعی معنوی همراه خواهران و مادرانی گرانقدر، گرداگرد آیات نورانی قران کریم، با عنایت حضرت سید الساجدین (ع) خیرخوان و خیرخواه همدیگر هستیم...

برادرمهربون: این قافله از صبح ازل سوی تو رانند                                      تا شام ابد نیز به سوی تو روانند

(1)یَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکارِهِ، وَ یا مَنْ یفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ یا مَنْ یلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُ إِلَی رَوْحِ الْفَرَجِ.

ای کسی که گره هر سختی به دست تو گشوده شود و ای که تندی شدائد به عنایتت می شکند، ای که راه بیرون شدن از تنگی و رفتن به سوی آسایش از تو خواسته شود

(2) ذَلَّتْ لِقُدْرَتِک الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِک الْأَسْبَابُ، وَ جَرَی بِقُدرَتِک الْقَضَاءُ، وَ مَضَتْ عَلَی إِرَادَتِک الْأَشْیاءُ.

دشواری ها به لطف تو آسان گردد و وسایل و اسباب زندگی به رحمت تو فراهم آید و قضا به قدرتت جریان گیرد و همه چیز به اراده تو روان شود

(3) فَهِی بِمَشِیتِک دُونَ قَوْلِک مُؤْتَمِرَةٌ، وَ بِإِرَادَتِک دُونَ نَهْیک مُنْزَجِرَةٌ.

خواستِ تو را، بی آن که بگویی، فرمان برند، و از آنچه خواستِ تو نیست، بی آن که بگویی، رو بگردانند.

(4) أَنْتَ الْمَدْعُوُّ لِلْمُهِمَّاتِ، وَ أَنْتَ الْمَفْزَعُ فِی الْمُلِمَّاتِ، لَا ینْدَفِعُ مِنْهَا إِلَّا مَا دَفَعْتَ، وَ لَا ینْکشِفُ مِنْهَا إِلَّا مَا کشَفْتَ

در تمام دشواری ها تو را می خوانند و در بلیات و گرفتاری ها به تو پناه جویند، غیر از بلایی که تو دفع کنی بلایی برطرف نگردد و گرهی گشوده نشود مگر تو آن را بگشایی

(5) وَ قَدْ نَزَلَ بی یا رَبِّ مَا قَدْ تَکأَّدَنِی ثِقْلُهُ، وَ أَلَمَّ بی مَا قَدْ بَهَظَنِی حَمْلُهُ.

پروردگارا، بلایی بر من فرود آمده که سختی و سنگینی آن مرا در هم شکسته و گرفتاری هایی بر من حمله ور شده که تحملش برای من دشوار است

(6) وَ بِقُدْرَتِک أَوْرَدْتَهُ عَلَی وَ بِسُلْطَانِک وَجَّهْتَهُ إِلَی.

و آن را تو از باب قدرتت بر من وارد کرده ای و به اقتدار خود متوجه من نموده ای

(7) فَلَا مُصْدِرَ لِمَا أَوْرَدْتَ، وَ لَا صَارِفَ لِمَا وَجَّهْتَ، وَ لَا فَاتِحَ لِمَا أَغْلَقْتَ، وَ لَا مُغْلِقَ لِمَا فَتَحْتَ، وَ لَا مُیسِّرَ لِمَا عَسَّرْتَ، وَ لَا نَاصِرَ لِمَنْ خَذَلْتَ.

پروردگارا، چیزی را که تو آورده ای کسی نبرد و آنچه تو فرستاده ای هیچ کس باز نگرداند و دری را که تو بسته باشی. کَس نگشاید، و دری را که تو گشوده باشی، کَس نتواند بست. آن کار را که تو دشوار کنی، هیچ کس آسان نکند، و آن کس را که تو خوار گردانی، کسی مدد نرساند

(8) فَصَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ افْتَحْ لِی یا رَبِّ بَابَ الْفَرَجِ بِطَوْلِک، وَ اکسِرْ عَنِّی سُلْطَانَ الْهَمِّ بِحَوْلِک، وَ أَنِلْنِی حُسْنَ النَّظَرِ فِیمَا شَکوْتُ، وَ أَذِقْنِی حَلَاوَةَ الصُّنْعِ فِیمَا سَأَلْتُ، وَ هَبْ لِی‏ مِنْ لَدُنْک رَحْمَةً وَ فَرَجاً هَنِیئاً، وَ اجْعَلْ لِی مِنْ عِنْدِک مَخْرَجاً وَحِیاً.

پس بر محمد و خاندانش درود فرست.

پروردگارا، به احسانِ خویش دَرِ آسایش به روی من بگشا، و به نیروی خود، سختیِ اندوهم را درهم شکن، و در آنچه زبان شکایت بدان گشوده‌ام، به نیکی بنگر، و مرا در آنچه از تو خواسته‌ام، شیرینیِ استجابت بچشان، و از پیشِ خود، رحمت و گشایشی دلخواه به من ده، و راه بیرون شدن از این گرفتاری را پیش پایم بگذار

(9) وَ لَا تَشْغَلْنِی بِالاهْتِمَامِ عَنْ تَعَاهُدِ فُرُوضِک، وَ اسْتِعْمَالِ سُنَّتِک.

و مرا به سبب گرفتاری، از انجام دادنِ واجبات و به کار بستن مستحبات خود باز مدار

(10) فَقَدْ ضِقْتُ لِمَا نَزَلَ بی یا رَبِّ ذَرْعاً، وَ امْتَلَأْتُ بِحَمْلِ مَا حَدَثَ عَلَی هَمّاً، وَ أَنْتَ الْقَادِرُ عَلَی کشْفِ مَا مُنِیتُ بِهِ، وَ دَفْعِ مَا وَقَعْتُ فِیهِ، فَافْعَلْ بی ذَلِک وَ إِنْ لَمْ أَسْتَوْجِبْهُ مِنْک، یا ذَا الْعَرْشِ الْعَظِیمِ.

پرودگارا، از آنچه به سرم آمده بی تاب و توان شده ام، و قلبم از تحمل آنچه در زندگیم رخ نموده، لبریز از اندوه گشته و تو به رفع گرفتاری هایم و دفع آنچه در آن در افتاده ام توانایی پس قدرتت را درباره من به کار بند، گرچه از جانب تو مستحق آن نیستم ، ای صاحب عرش عظیم.

برادرمهربون: این قافله از صبح ازل سوی تو رانند                                      تا شام ابد نیز به سوی تو روانند

تلاوتی زیبا از سوره مبارکه اعلی از مرحوم استاد سعید مسلم برای استفاده بزرگواران قرار داده شد. توصیه میشود حتما دانلود کنید و گوش فرا دهید.

https://uupload.ir/view/rucq_aela.mp3/

استاد سعید مسلم از قاریان روشندل مشهور کشور مصر بودند که به شدت محبوب توده مردم کشور مصر و سایر مسلمانان جهان اسلام هستند و به همان شدت و حدت که مورد علاقه مردم هستند مورد بغض و نفرت جامعه قاریان کشور مصر بوده و هستند و به همین دلیل در طول حیات محدودیتهای زیادی برای ایشان ایجاد شد.

علت بی مهری جامعه قاریان کشور مصر به ایشان:

1- استفاده بی مورد از سکت های غیر روایی نامنطبق با قرائات سبع و عشر

2- مونتاژ نفس

3- استفاده از اختلاف روایت در یک نفس و در یک آیه بدون استفاده از روش صحیح در توجه مستمع به تغییر روایت

4- استفاد فراوان از قرائتهای شاذ در تلاوت

البته استاد درسالهای پایان عمر رویه خود را تغییر دادند و عمده تلاوتهای ایشان در کمال زیبایی و پختگی و دوری از روال ناصواب پیشین مطابق روایت خلف از حمزه و در صحت و سلامت روایی انجام شده است.

خداوند ایشان را بیامرزد و قرین رحمت خود گرداند.

2706