2733
2734
عنوان

مراحل آی وی اف ivf من

292218 بازدید | 1264 پست

سلام

من سعی کردم هر اقدامی انجام دادم با جزییات بنویسم شاید به درد کسی بخوره

تاپیک‌های قبلیم عکس رنگی تو ابن سینا هست با جزییات

هم چنین مراحل آی یو آی iui رو کامل نوشتم که تو کلینیک نیکان انجام دادم

حالا هم میخوام آی وی اف رو بنویسم

لطفا همراهم باشید چون هنوز مراحل تموم نشده و تاپیک به روز میشه ان‌شاالله

من و همسر سن‌مون زیاد نیست. هر دو نزدیک ۳۰. ولی از مهر ۹۷ اقدام کردیم که باردار نشدم. اضافه وزن و تنبلی تخمدان من ظاهرا مشکل اصلی بود. اما چندین بار با قرص تخمک خوب داشتم که بازم نشد. شهریور ۹۹ هم آی یو آی کردیم که بازم نشد و ظاهرا همسر هم کمی مورفولوژیش ضعیف شده بود. دکتر گفت وقت تلف نکنیم و اومدیم سراغ آی وی اف.

من سعی کردم وزنمو کم کنم ولی نتونستم متاسفانه. دکتر گفته هر ماهی که خواستم برم تو سیکل، ماه قبلی از ۱۶م سیکل شبی دو تا استرادیول بخورم وقتی پریودم شدم برم مطب

روز دوم پریودی رفتم مطب، سونو کرد مثل همیشه چندتا کیست ریز داشتم ولی داروها رو نوشت تا از روز سوم پریود شروع کنم

شبی ۲ تا آمپول اچ ام جی بصورت عضلانی، یه دو پرگوریس بصورت زیر جلدی 

زیرجلدی رو خودم دور ناف میزدم و عضلانی رو همسرم زد.

داروها یه کم سخت گیر اومد که اونم دوتا تاپیک قبل بعد از پیدا کردنش نوشتم چجور و از کجا پیدا کنید.

داروها رو ۵ شب زدم و شب ششم یه ستروتاید زیرجلدی هم اضافه شد و روز هفتم رفتم سونو....

ادامه در پست بعد

هرچه دلم خواست نه آن می‌شود/ هرچه خدا خواست همان می‌شود. ممنون میشم اگر برای سلامتی نی نی هام صلوات بفرستید❤️

تو سونو دکتر ۱۲ تا فولیکول دید که گفت سایزهاشون متفاوته و یک دست رشد نکردن. از ۱۲ میل داشتم تا ۱۷. خلاصه با کلی حساب کتاب و سونو کردن گفت که امشب هم مثل شب قبل ۳ تا آمپول‌هارو بزن و فرداشب ۹ و نیم شب دو تا اچ سی جی باهم بزن و دو روز بعد که امروز بود بیا کلینیک برای تخمک کشی....

یک سری آزمایش ویروسی هم باید میدادیم که ما چون سر آی یو آی داده بودیم همونو بردیم. تست کرونا هم هردو باید میدادیم که خداروشکر منفی بود

دیشب اچ سی جی رو زدم و از ۹ شب به بعد چیزی نخوردم که ناشتا باشم

۶ و نیم یا ۷ بود که رسیدیم کلینیک نیکان. اول پذیرش شدیم. مدارک از جمله شناسنامه و برگه معرفی دکتر و .... یه سری رضایت نامه و .... ۶ تومنم پول 

قرار بود تا بیهوشم دکتر برای من گشاد کردن دهانه سرویکس رو هم اتجام بده که گفت اون هزینه ای نداره

بعد از اون رفتم تت اتاق مشاوره و یک سری سوال و ...

هرچه دلم خواست نه آن می‌شود/ هرچه خدا خواست همان می‌شود. ممنون میشم اگر برای سلامتی نی نی هام صلوات بفرستید❤️

بعد صدامون کردن و رفتیم یه اتاق خصوصی برای گرفتن نمونه همسر

اتاقش خوب و کامل بود. سرویس بهداشتی و تخت و کمد داشت و آرامش داشت آدم اونجا

نمونه رو که دادیم دیگه من همه وسایل و طلا و گوشی و کیف و ... دادم همسر و رفتم تو بخش اتاق عمل

یه رختکن بود که همه لباسارو دراوردم و گذاشتم تو کمد و لباس پشت باز اتاق عمل رو پوشیدم که پشتش با بند بسته میشد. سرویس بهداشتی هم داشت رختکن که گفتن مثانه رو هم خالی کن

بعد تو یه اتاق دلباز و پر از تخت که حالت ریکاوری داشت و پنجره های بزرگ رو به شهر رفتیم و نشستیم. یه دختر دیگه بود و من. یه خانم مهربون اومد و یه سری سوالات پرسید برای بیهوشی و آنژیوکت رو گذاشت پشت دستم .

دکترم اومد و منو راهنمایی کردن تو اتاق مخصوص و کمی دکترم حال و احوال کرد و گفت استرس نداشته باش که خیلی سریع بیهوش شدم

فکرکنم حدود چهل دقیقه بیهوش بودم

وقتی بهوش اومدم تو اتاق ریکاوری بودم

دکتر اومد و یه سری چیزا گفت که گیج بودم و نفهمیدم

حدود نیم ساعت چهل دقیقه اوتجا بودیم تا حالم جا اومد و هوشیار شدم. یه لیوان آب قند و یه پاکت آبمیوه هم دادن بهم خوردم.

درد خاصی نداشتم 

فشارمم گرفت خوب بود

گفت بشین و اگر مشکلی نبود ۵ دقیقه بعد پاشو برو لباساتو عوض کن

وقتی نشستم حس کردم یه خونی ازم خارج شد

وقتی پاشدم از پاهام یه راه باریک خون شره کرد که رفتم سرویس بهداشتی و شستم و لباسامو پوشیدم. یه پد هم از قبل رو شرتم گذاشته بودم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

همسرمم بیرون بود

رفتم اتاق مشاوره داروهامو نوشت و توصیه هارو کرد

ازیترومایسین و کابرگولین رو از همون روزشروع بایدمیکردم اسپرین رو از فردا شبش

در صورت درد هم شیاف دیکلوفناک نوشت. بعدا فهمیدم بیهوش بودم هم یه دونه شیاف گذاشته بودن خودشون.

گفتم یبوست دارم یه شربت هم نوشت.

توصیه هاشم خوردن ۶ تا سفیده تخم مرغ در روز، سوپ پروتئینی، دوغ با اضافه کزدن نمک، مایعات، زیتون، آب پرتقال و .... تا دوهفته نزدیکی نداشته باشم

با احتیاط پاشم و بشینم

مراعات کنم خلاصه

دکتر دوباره بعد از هوشیاز شدنم هم اومد بالاسرم و گفتم اون دفعه متوحه نشدم. گفت ۲۱ تخمک کشیدیم ایشالا جنین‌هاتم زیاد باشه ولی چون هایپر شدی انتقال نمیدم این ماه برات. و همون توصیه های غذای و دارویی

2731

خلاصه به همسرم گفتم تو برو نسخه رو بگیر که منم انژیوکت رو بکشن برام و خانم مشاور گفت برو دستشویی ببین خونریزیت که گفتی زیاد شره کرد الان چقدره و بیا بهم بگو. بعد منم میام پایین که بریم

وقتی رفتم دستشویی حس سرگیحه و تهوع کم کم اومد سراغم

چون سابقه غش کردن هم دارم فهمیدم همون حالت‌هاس

زود خودمو رسوندم اتاق مشاور و گفتم حالم خوب نیست دیگه زیاد صدا و تصویرهارو نمیشنیدم که لگن برام اوردن  بالا اوردم و به طرز عجیبی حالم بعدش بهتر شد

ولی بازم کمکم کردن و بردن تو اتاق نمونه گیری دراز کشیدم و پامو گذاشتن بالا. واقعا دلسوز و مهربون بودن.

به همسرمم زنگ زدن بیاد بالا

میخواست برام یه امپول ضد تهوع هم بزنه که گفتم خوبم

خلاصه یه کم دراز کشیدم تا حالم بهتر شد و با همسرم اومدیم خونه

تو خونه ه بیشتر خوابیدم وگرنه باز سرگیجه و حالت غش کردن پیدا میکردم

اما شکمم که ظهر کار کرد حالم خیلی بهتر شد

و الان که شبه واقعا به لطف خدا و زحمات همسرم بهترم

سفید تخم مرغ و دوغ و مایعات خوزدم تا الان. یه کم پفک😁 یه سوپ مرغ و کرفس و کدو حلوایی همسرم پخت خوردم . سعی میکنم سنگین نخورم و بیشتر همون درازکش باشم فعلا

حالا قراره یکشنبه زنگ بزنیم ببینم چندتا جنین تشکیل شده.

حس خیلی خوبی دارم. بچه‌هام الان تو آزمایشگاه دارن سعی میکنن برای حیات و از خدا میخوام لطف کنه بهشون و به ما و اجازه تجریه زیستن تو این دنیای زیبا رو بهشون بده

حتما در اینده برای انتقال و باقی ماجرا اینجا رو به روز میکنم

به امید مامان شدن همه خانم‌های سرزمینم و تربیت فرزندانی سالم و صالح و تقدیمشون به صاحب الزمان بعنوان سرباز🌼🌼🌼

سلام ببخشید تا الان هزینه ک کردی برای iui و ای وی اف کردین چقد بوده درچ حالی هستی الان انتقال جنین ش ...

سلام عزیزم

خود ای یو ای حدود ۷۰۰ شد فکرکنم

ولی خب یکی دو بار ویزیت و سونو و دارو و .... اینارم در نظر بگیری شاید یک تومن

الان برای ای وی اف هم تو کلینیک ۶ تومن کشیدی نزدیک دو و خورده ای پول داروها شد یکی دوبارم ویزیت و سونو و تست کرونا و .... ایناهم حدود یکی دو تومن شد. شاید تا الان ۹ یا ۱۰ تومن در مجموع خرج کرده باشیم

هنوز انتقال ندادم نمیدونم اون موقع هم پولی میگیرن یا نه

ولی خب مراکز دولتی خیلی خیلی کمتر میشه

ایناروهم دارو و اینارو آزاد گرفتیم بعدا از تکمیلی بگیریم

2738
سلام عزیزم خود ای یو ای حدود ۷۰۰ شد فکرکنم ولی خب یکی دو بار ویزیت و سونو و دارو و .... اینارم در ...

پس تعیین جنسیت هم کنید ی هزینه دیگه داره ؟؟؟شما الان بیمارستان خصوصی میرید ؟؟؟چندسال باید بگذره از ازدواج ک قبول کنن برای ای وی اف ،منم مشکل تنبلی دارم ولی ۶ ماهه اقدامیم دوماهم هست ک دارو مصرف میکنم قبول میکنن برم ؟

پس تعیین جنسیت هم کنید ی هزینه دیگه داره ؟؟؟شما الان بیمارستان خصوصی میرید ؟؟؟چندسال باید بگذره از ا ...

اره من میرم مطب دکترم و کارهای لازم رو هم تو کلینیک نیکان انجام میده.

اره فکرکنم تعیین جنسیت هزیته جدا داره

چندسالتونه عزیزم؟ مثلا فکرکنم اگر بالای ۳۵ باشید و ۶ ماه نشده باشه زودتر میرن سراغ آی وی اف. کلا اگر دکترتون قبول کنه حله دیگه مشکلی نیست. ولی اگر سنتون کمه و مشکل خاصی ندارید چرا ای وی اف کنی اخه. یه کم صبر کن

اره من میرم مطب دکترم و کارهای لازم رو هم تو کلینیک نیکان انجام میده. اره فکرکنم تعیین جنسیت هزیته ...

۲۸ سال خودمم ۳۱ سال همسرمه ،مشکلم فقط اینه ک فولیکولام رشد نمیکنن سمت چپم فقط میسازه ولی شوهرم مشکلی نداره ،ای یو ای چی اونم شما امسال انجام دادید؟؟؟

۲۸ سال خودمم ۳۱ سال همسرمه ،مشکلم فقط اینه ک فولیکولام رشد نمیکنن سمت چپم فقط میسازه ولی شوهرم مشکلی ...

اره عزیزم ای یو ای رو هم امسال انجام دادیم چند تا تاپبک قبلیمو ببینی جزییات اونم نوشتم

بنظرم با توجه به اینکه سنتون خیلی بالا نیست صبر کن یه کم

با لتروزول و کلومیفنم فولیکول خوب نداری؟ 

من جات بودم ۶ ماه دیگه فرصت میدادم با قرص و ازمایشات خودم و همسرمو تکمیل میکردم. مثلا عکس رنگی، ازمایش اسپرم و ....

اون وقت اگر بازم نشد میرفتم سراغ ای یو ای و بعدم ای وی اف

اگر تهرانی این دکتری که من میرم پیشش خیلی خوبه بنظرم

ببین ای وی اف رو من الان بعد از دو سال اومدم سراغش منم ۲۸ سالمه ولی انقد سوزن سوزن شدم و الان بعد عمل دو روزه خوابیدم و .... خلاصه دردسرهای خودشو داره. زود نیا سراغش

اره عزیزم ای یو ای رو هم امسال انجام دادیم چند تا تاپبک قبلیمو ببینی جزییات اونم نوشتم بنظرم با توج ...

با لتروزول و اچ ام جی ماه اول فولیکول ۱۸ داشتم ولی ماه دوم نرسید روز ۱۳ سایز ۱۲ بود شوهرمم ازمایش اسپرم داده همه چیزش خوبع ،ن کرج خود کرجم نیستم هشتگرد کرجم خوندم تاپیکاتونو بخاطر همینا موندم چکار کنم منم برم ایوای یا نه زوده 

با لتروزول و اچ ام جی ماه اول فولیکول ۱۸ داشتم ولی ماه دوم نرسید روز ۱۳ سایز ۱۲ بود شوهرمم ازمایش اس ...

اشکال نداره همه جا دکتر خوب هست

یا نهایتا میخوای ماهی یه بار بیای تهران دیگه واسه دکتر

بنظرم وقتی فولیکول خوب داشتی ایشالا حامله میشی. حالا داروهارو یه کم بالا پایین میکنن و شاید امپول بدن تا فولیکول خوب داشته باشی

ولی ۶ ماه پیش برو به یه دکتر خوب عکس رنگی و ازمایش پرولاکتین و ذخیره تخمدان و ... همه چی رو انجام بده

ایشالا بعدش اگر نشد یه ای یو ای میکنی 

ولی ریلکس باش حتما میشی استرس نداشته باش

2706