2733
2734
عنوان

تاخیر حرکتی کودک چهارده ماهه

| مشاهده متن کامل بحث + 4941 بازدید | 41 پست
من یه دوره نزدیک به سه سال مربی کودکان تاخیری و سندرومی بودم.اول بگو نینیت چند تا کلمه هدف دار میگه؟ ...

دوست عزیز پسر من ۱۷ ماهشهر و هنوز نه حرف میزنم نه راه می‌ره میتونی یه مشاوره ی کوچیکه بهم بدی لطفا

خدایا شکرت🙏

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من یه دوره نزدیک به سه سال مربی کودکان تاخیری و سندرومی بودم.اول بگو نینیت چند تا کلمه هدف دار میگه؟ ...

سلام عزیزم.اگه هستی و میخونی چندتا سوال دارم. پسرم چندروز دیگه ۶ماهه میشه اما هنوز کامل گردن نمیگیره و اشیا رو دست نمیگیره ، دیر شده براش؟ 

سلام عزیزم.اگه هستی و میخونی چندتا سوال دارم. پسرم چندروز دیگه ۶ماهه میشه اما هنوز کامل گردن نمیگیره ...

عزیزم میشینه با کمک؟ دورش چیزی بزاری؟ اگر نه وقتی خودت با دست نشوندیش گردن داره یا باید گردنشو بگیری؟

روانشناسی کودک
عزیزم میشینه با کمک؟ دورش چیزی بزاری؟ اگر نه وقتی خودت با دست نشوندیش گردن داره یا باید گردنشو بگیری ...

تاحالا نشستنشو امتحان نکردم گلم.اما خب وقتی توی  بغلم مینشونم اکثر اوقات خودش میگیره اما خب بعضی وقتا هم تکیه میده سرشو به بدن خودم 

تاحالا نشستنشو امتحان نکردم گلم.اما خب وقتی توی  بغلم مینشونم اکثر اوقات خودش میگیره اما خب بعض ...

باید با کمک بشونیش جوری که سرش آزاد باشه و فقط کمرش و پایین تنش تکیه داده بشه. یه هفته تمرین کن ببین پیشرفت داره یا نه

روانشناسی کودک
اگر مغز کاملا سالم باشه ۱۰۰ درصد درست میشن تا ۱۸ ناهگی چهار دست و پا میکنن.تا دو سالگی تقریا داره می ...

سلام طلا خانوم...دخترم دوسال و هفت ماهشه دکتر گفته تاخیر داره تشنج داشته تو نه ماهگی ازنه شروع ب نشستن کرد یعنی با کمک دست میترسید دستش برداره... صندلی کمکی براش خریدم بعد دو روز دیگه کامل نشست اونم روز اول سیزده ماهیش....چهاردست و پا نمیره مثلا توماشین بغلمه خیلی کند صندلی و میکیره بلند میشه توخانه بشدت میزلرمش قد پشتی میترسه طوری از تشنج میترسم...واقعیتش هیچوقت کمکش نکردم افسردگی شدید گرفتم یازده ماهگی میگفت مامان آب بابا به عزیزش میگف عزه دادا دد آیه به خاله میگف ...بعد یه مدت یادش رفت بعد هفت هشت ماه یه مو تو انگشتش بود گریه میکرد منم گفتم چیشد با اشاره به بدستش گفت مو مو ...ماشالله باهوشه از لحاظ شناحتی و هوشی هیچوقت مشکلی نداشته خداروشکر تازه یه ماهه کاردرمان خصوصی گرفتم میاد خانه پیشرفتش خوب بوده ماشالله

یه خانوم دانشجوی سال آخر دکتر فیزیو تراپ شاگرد ممتازه اونم از دخترم فیلم میگیره واسه استادش میفرسته اونا میگن تاخیره....کار درمانش میگه دخترم صدرصد تنبلی میکنه لجوج هستش ترس داره یعنی وحشتناک یعنی توپ سی پی میاریم میترسه فعلا دارم با توپ آشناش میکنه بعد با توپ کار کنیم...بعد گاهی اوقات بالا تنه و دستاش سفت میکنه کاردرمانش گفت واسه تاخیره رفلکسهای بدنش چند دونه ش یکپارچه نشده عضله ش ضعیفه...حتی من از سی پی خفیف ترسیدم اما کاردرمان و استادش میگن حرکت دست و پای بچم خوبه اصلا سی پی نیست....ببخشید زیاد نوشتم...یه چیز هم رفلاکس معده و آلرژی شدید بالا آوردن الان ده کیلوه البته ژنتیک خانه پدر همگی لاغر لاغرن....الان بیشتر بابا دادا عزه به کیک هم میگه کک ....به فیزیوتراپی هم نیاز نداره باور کنید تواین سن نزدیک دوماهه بهش غذای سفره میخوره پیش خودم میگفتم نمیخوره یه روز ماکارونی واسه پسرم آوردم اینم دست میبرد تو غذا میزاشت دهانش میخورد....چندروز دیگه شربت تشنج که میباید دوسال میخورد داره تموم میشه نوار میگیرن ببین باز بخوره یا کم کم قطعش کنیم...این همه نوشتم که نظرتونه بهم بگین عزیزم ممنون میشم اگه لطف کنید❤️❤️❤️🙏