2737
2739
عنوان

15 بیشعوری جا افتاده در جامعه...

446 بازدید | 27 پست

15 بیشعوری جا افتاده در جامعه

1ـ وقتی در حیاط منزلی باز است، رهگذران موقع عبور با دقت به داخل خانه خیره می شوند.

2ـ وقتی یک فرد معروف فوت می کند، تصویر جسد او در سردخانه یا فیلم لحظه مرگش در بیمارستان گرفته شده و به بهانه عبرت گیری زنده ها در شبکه های اجتماعی توزیع می شود.

3- موقع بخشش و کمک به دیگران، کهنه ترین و بلااستفاده ترین لباس ها و وسایل بخشیده می شوند.

4- کمک و امداد به نیازمندان و تهیه جهیزیه برای نوعروسان فقیر در بوق و کرنا اعلام میشود تا شخص کمک کننده مشهور و قدردانی شود.

5- برای یاددادن شنا به افراد مبتدی آنها را ناغافل داخل جاهای عمیق استخر پرتاب میکنند.

6- در جوکها و لطیفه‌های اینترنتی و تلگرامی و پیامکی، دختران را کند ذهن‌تر و عقب مانده‌تر از پسران جلوه میدهند.

7- در جوکها و لطیفه‌ها ، دختران بدون آرایش را زشت و وحشتناک معرفی میکنند.

8- آدمها را به دو دسته، یا دوست من یا دشمن من ، تقسیم می کنند و با این تقسیم بندی امکانات و منابع را از آنها که دوست نیستند دور می سازند.

9- به افراد چاپلوس و نق زن و تهدیدگر، امکانات و منابع بیشتر میدهند.

10-میوه فروش‌ها میوه هایی که از میدان تره بار می گیرند را دست چین می کنند و میوه های مرغوب تر را به قیمت گران تر و میوه های نامرغوب را به قیمت اعلام شده می فروشند.

11-موقع خرید جنس از افراد کم درآمد تا حد امکان چانه می زنند و موقع پرداخت پول برای اجناس و خدمات فروشگاه های کلاس بالا، بی پروا پول خرج می کنند.

12-درحالی که زن و بچه دچار سوء تغذیه و کمبود نیازهای اساسی است، بخشی از درآمد خود را صرف اعتیاد و خوشگذرانی میکند.

13-در تابلوی اعلانات مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها اسامی کسانی که شارژ ماهانه خود را نپرداخته اند را درشت و برجسته می زنند، تا شخص به خاطر آبرو مجبور به پرداخت شود.

14-موقع مشاهده تصادف به جای کمک با موبایل عکس و فیلم می گیرند

15- با تغییر هویت خود در شبکه های اجتماعی موبایلی و اجتماعی، با احساسات و عواطف افراد ساده بازی می کنند.

دکتر احمد حلت 

16- شما بگید... 

یک روز بر گونه ی این مملکت یک بوسه، و بالای سرش یک یادداشت میگذارم و می روم؛ "آنچنان زیبا خوابیده ای که دلم نیامد بیدارت کنم..."🍂دوستان گلی که مبتلا به بیماری سرطان هستن در مورد مراقبت های بعد از شیمی درمانی نیاز به کمک دارن می تونن از من بپرسن تا جایی که بتونم با تجربه های شخصی خودم پاسخ می دم...من و دیگه تو تاپیک های دورهمی تگ نکنید با تچکر... 

ادعای چیزی ک نیسن /

من همیشع ی صندلی واسم کم بود ،کتم واسم تنگ بود ، کفشام برام کوچیک بود،ساعتم خواب میموند و من ازش جلوتر حرکت میکردم .دنیا برا من جای کوچیکیع ،احساس میکنم همع جا بستس و نمیتونم نفس بکشم، انگار همع این لحظع هارو قبلا دیدم، درختا، صدای ابشار،قورباغه ها، اونارو زمانی میبینم ک در حال مردنم/

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

وای یازده رو خیلی موافقم طرف میخاد از دستفروش خرید کنه صدبار چونه میزنه حالا بره تو ی پاساژ شیک هر چی گفتن همونو میده

یکم در مورد خودم توضیح بدم «به نام خدا هستم، از بچگی بزرگ شدم، تو بیمارستان به دنیا اومدم، صادره از شهرمون، همونجا بزرگ شدم، چند سال سن دارم، بابام مَرد بود، تو دوران کودکیم بچه بودم، با رفیقام دوست شده بودم، به دوست داشتن علاقه دارم، قصد ازدواج نه دارم، بعضی شبها که می خوابم خواب می بینم، تو خونمون زندگی می کنیم، تا حالا نمردم و...»
شماره 10 ربطی به شعور نداره هااا😅

تا معنی شعور برای شما چی باشه 

به نظر من این یه بی شعوریه محضه... 

یک روز بر گونه ی این مملکت یک بوسه، و بالای سرش یک یادداشت میگذارم و می روم؛ "آنچنان زیبا خوابیده ای که دلم نیامد بیدارت کنم..."🍂دوستان گلی که مبتلا به بیماری سرطان هستن در مورد مراقبت های بعد از شیمی درمانی نیاز به کمک دارن می تونن از من بپرسن تا جایی که بتونم با تجربه های شخصی خودم پاسخ می دم...من و دیگه تو تاپیک های دورهمی تگ نکنید با تچکر... 
2738

۱۶ در نی نی سایت همه ادعای روشنفکری میکنند در حالیکه بعضی هاشان نه میدانند تعریف روشنفکری چیست و نه میدانند روشنفکر واقعی کیست فقط هرکس حرف قشنگ و مخالف جریان جامعه بزند را روشنفکر خطاب کرده هی قربان صدقه اش میروند😁

عاقا ،خانوم ،عزیزجان،لطفا اینقدر به آرمی های سایت انرژی منفی ندید کلا به کیپاپرا کیدرامرا و کلا کره دوستان سایت نظر مخالفتون رو با عتاب تمام ابراز نکنید به خدا این علاقشون باعث ب قهقرا رفتنشون نمیشه والا بخدا منم کی پاپ رو دنبال میکنم یه نمه آرمی هم هستم اگر فرصتش پیش بیاد کی دراما هم تماشا میکنم هنوز به انحطاط و پستی نرفتم بچه هم نیستم ۲۵ سالمه درسمم خوندم و دارم میخونم ب اندازه توانمم دارم تو زندگی شخصیم و کاری و تحصیلی پیشرفت میکنم و اتفاقا خیلی جاها از سخت کوشی همین هم نوعان کره اییمون انگیزه و انرژی هم گرفتم  خلاصه خواستم بگم مثل مردم قرون وسطی و حتی قبل تر از اون نژاد پرست نباشید ما الان در سال۲۰۲۲ زندگی میکنیم دوره ای ک مسئله برداشته شدن مرزها و یکدست شدن جهان مطرحه  چرا ک ما همه انسانیم و میان انسانها هیییییییچ برتری و تمایزی نیست الا ب اندازه اخلاق و انسانیت 💜💜 دوستان بزرگوار من در این فضا نمیتونم پاسخگوی سوالات روانشناختی باشم چون بنظرم نظر دادن در مورد این مسائل مهم در این پلتفرم کار درست ،اخلاقی وحرفه ای نیست .اما اگر سوالی راجع ب رشته‌ی روانشناسی داشتید به اندازه توانم خوشحال میشم کمکی بکنم .               
۱۶ در نی نی سایت همه ادعای روشنفکری میکنند در حالیکه بعضی هاشان نه میدانند تعریف روشنفکری چیست و نه ...

توضیح درست روشنفکری... 

من همینجا می گم لطفا به روشن فکر های واقعی 

کسایی که دیدشون به دنیا باز تر از بقیه هست... 

بی احترامی نکنید 

خب اینا همش بیشعوری نبود بعضیاش بی مسئولیتی و عادت بد و .....

کتاب بیشعوری رو بخونید... 

16.دنبال کردن زندگی شخصی آدمای بی ارزش به ظاهر معروف😅🌺

و گاها تقلید از اونها... 

یه دختر 17 ساله که تمام تلاشش اینه که هر ثانیه طرز تفکرشو بهتر کنهساعتی اندیشیدن بهتر از هفتاد سال عبادته... پیامبر اکرم(ص)👌🌺 اجازه ندهید ترس از دست دادن، از هیجان برنده شدن بیشتر باشد... رابرت کیوساکی🌺  اصلاحات نامحسوس و به ظاهر کم اهمیت آمال و آرزو ها را به منصه ظهور می رسانند... دارن هاردی اثر مرکب❤️ #حامی_آدمای_خوب #ترنسکشوال 
2706