2737
2734
عنوان

بانو خوب باش🍃

1010 بازدید | 63 پست

سلام شبتون بخیر.

وقتی تو سایت ثبت نام کردم، دختر جوانی بودم و بالطبع تاثیر پذیر. هر روز بخشی از اوقات بیکاریم اینجا میامدم.

اوایل بعضی حرفها برام عجیب بود اما مدتی بعد دیگه عجیب نبود انگار در من اثر گذاشته بود و به نظرم کاملا طبیعی میامد. 

داشتم تبدیل می شدم به یک آدم بدبین، انگار دوست داشتم با بعضی از اطرافیانم همش ساز مخالف بزنم، توی رفت و آمدهای خانوادگی دیگه اون حسن ظن سابق کم رنگ شده بود و این رفت و آمد ها مثل گذشته برام دلچسب نبود. یک روز که درسم تمام شد و اومدم سایت وارد تاپیکی شدم که در مورد کمک کردم به مادر شوهر و پدر شوهر بود که دوستی گلایه داشتند. نظرات رو خوندم تا اینکه نظر دو کاربر توجهم رو جلب کرد. کاربر اول نوشته بودند مادرشوهر من دختر مجرد هم دارند، پسر و عروس دیگری هم دارند اما فقط من بهشون میرسم، تمام کارهاشون رو انجام میدم حتی حمام هم میبرم و خیلی خوشحالم. کاربر دوم نوشته بودند...

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی.  عشق❤یک زینب و هفتاد و دو سر میخواهد...بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد❤اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر🍀

کاربر دوم نوشته بودند مادرشوهرم فوت کردند، زمانی که در قید حیات بودند همه کارهاشون با من بود حتی بردن به دکتر، با وجود چند فرزند و عروس و داماد دیگه، اما من همیشه خدارو شکر میکنم که بین اینها توفیق خدمت به ایشون رو به من داد کاش الان هم زنده بودند و کمکشون بودم.

با خواندن نظر این دو کاربر، انگار به خودم آمدم، بین اون همه نظرات که چرا باید کمک کنیم و کمک میکنین قدر نمیدونند و... چقدر به دلم نشست که بدون هیچ توقعی اینطور بودند، احساس کردم چقدر صفا در وجود این دو بانو هست، چیزی که این روزها خیلی کم یای هست

به خودم نگاه کردم دیدم کم کم دارم تبدیل میشم به همون شخصیتی که همیشه ازش فرار میکردم، خیلی حساس و زود رنج و بدبین.

فکر کردم چقدر این سایت تاثیر گذاشته بود روی من. و دیدم هرکسی وارد این سایت بشه و روزی فقط نیم ساعت فعالیت کنه اون هم به مدت یک ماه، کم و بیش تاثیر خواهد گذاشت مخصوصا اگر دختر خانم یا خانم جوان باشه.

انگار در بعضی تاپیکها و گفتگوها و آموزش ها، ادب و احترام جاش رو به حاضرجوابی و بی احترامی میده و ارزش ها بی ارزش میشند.

به همین دلیل تصمیم گرفتم خیلی کوتاه از اخلاق و رفتار و گفتار و منش بانوانی بنویسم که نمونه یک بانوی شایسته بودند و هستند.

هر بار یک بانو

امیدوارم شما هم دقایقی کوتاه وقت بذارید و بخوانید چون ما شدیدا نیاز داریم به شنیدن از چنین بانوانی، در چنین زمانی.

برای من که بسیار شیرین و جذاب و مفید بود ان شاالله برای شماهم همینطور باشه.

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی.  عشق❤یک زینب و هفتاد و دو سر میخواهد...بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد❤اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر🍀

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اولین بانو🌸🍃

فرض کنید دختر یک خانواده ثروتمند هستید در تبریز...

با یک طلبه ساده ازدواج ازدواج می کنید و بخاطر ادامه تحصیل همان طلبه ساده راهی نجف می شوید 

گرما و غربت شهر نجف را در نظر بگیرید، خدا به شما فرزندی می دهد. بعد این فرزند می میرد.

بعد دوباره فرزند می دهد، دوباره در همان بچگی می میرد. دوباره فرزند می دهد. دوباره...

این در حالی است که فقط گریبان تان را گرفته، در حدی که یکی یکی اسباب خانه را بفروشید. حتی رختخواب!

همسر علامه طباطبایی همیشه مرا به فکر می برد. علامه درباره ایشان گفته بودند: "اگر صبر حیرت انگیز همسرم نبود من نمی توانستم ادامه تحصیل بدهم"

صبر حیرت انگیز!!!نوشتن المیزان...

علامه نه تعارف داشته و نه اغراق می کند.

علامه در جایی فرموده بودند: "ایشان وقتی در قم رو به حضرت معصومه(س) سلام می دادند من جواب سلام خانوم را می شنیدم! و همچنین هنگامی که زیارت عاشورا می خواندند من جواب سلام امام حسین(ع) را می شنیدم!"

همیشه به جایگاه او حسرت می خورم!

با خودم فکر می کنم وقتی که داشته خانه را جارو می زده یا وقتی برای علامه چایی می ریخته، می دانسته در آسمان ها انقدر معروف است؟

می دانسته در پرورش یک مرد بزرگ انقدر موثر است؟

کاش کتابی از زندگی نامه اش چاپ شده بود.

کاش برای ما کلاس آموزشی می گذاشت.

کلاس اخلاق، اخلاص...

کلاس مدیریت زندگی در شرایط بحرانی.

کلاس چگونه از همسر خود علامه طباطبایی بسازیم؟

کلاس چگونه بدون قلم بدست گرفتن تفسیر المیزان بنویسیم؟

کلاس چگونه مهم باشیم اما مشهور نه؟

کلاس چگونه توانستم در اهداف والای همسرم او را در بدترین شرایط یاری دهم؟

کلاس...

همه این ها چند واحد می شود؟ چقدر واحد پاس نکرده دارم...

2728

این بانوی صبور و مقتدر، بانو قمرالسادات مهدوی طباطبایی بودند، همسر علامه طباطبایی

امیدوارم همه ما بانوان، بتونیم زیبا و پاک و بااقتدار زندگی کنیم.

و البته بزرگترین الگوی ما، حضرت زهرا(س) باشه🌷

تعریف و ریا نباشه

منم الان دارم  توی روزای سخت کسی که منو اذیت کرده و هنوز هم می‌کنه.... یاریش میکنم

به خاطر همسرم

به خاطر اینکه نمیتونم کسی باشم که در توانم باشه و انجام ندم

شایدم یه روز بشه بین همه زنهای این شهر.....تو رو ببینم و آروم بگیره این دل تنگ....
تعریف و ریا نباشه منم الان دارم  توی روزای سخت کسی که منو اذیت کرده و هنوز هم می‌کنه.... یاریش ...

در صورتی که این فرد بدی های جبران ناپذیری در حق من کرده و شاید باز هم بکنه

شایدم یه روز بشه بین همه زنهای این شهر.....تو رو ببینم و آروم بگیره این دل تنگ....
2738
بستگی داره در چه موقعیتی و همراه چه کسی باشیم

دقیقا

صبوری یک طرفه  سخته برای زنی که دست کم محبت دریافت نکنه

یعنی همیشه باید صبور باشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صبر از بهترین ویژگیهای یک انسان هست

اما خوب همه اعمالمون باید از روی عقل باشه

بستگی داره در چه موقعیتی و همراه چه کسی باشیم

اما متانت همیشه و همه جا باید باشه.

تعریف و ریا نباشه منم الان دارم  توی روزای سخت کسی که منو اذیت کرده و هنوز هم می‌کنه.... یاریش ...

ریا نیست

ما واقعا نیاز داریم که این خوبیها گفته بشه و بهمون یاداوری بشه که ما انسانیم و خداوند از روح خودش در ما دمیده پس نباید سیاهش کنیم

صبر اینجا هنره واقعا.

ریا نیست ما واقعا نیاز داریم که این خوبیها گفته بشه و بهمون یاداوری بشه که ما انسانیم و خداوند از ر ...

من اگه به دشمنم بد کنم هم شب بی خواب میشم

صبر از بهترین ویژگیهای یک انسان هست اما خوب همه اعمالمون باید از روی عقل باشه بستگی داره در چه موق ...

شما فرض کن شوهرکردی یه مادر پیر هم داره که خیلی بد دهن هست و فقط فحش رکیک و اموات میده با تو هم بد رفتاری میکنه. ۹ تا پسر دیگه و عروسم داره. اونا حاضر نیستن نگهش دارن اما تو اینکارو میکنی و تازه هر روزم فحش بخوری، اخرشم میگه اونا بهتر از تو هستن، اینجوری خوبه؟  

در ضمن کاری کنن شوهرت باهات بدرفتاری هم کنه و اعصابت داغون از همه جا

این خانم که تعریفش روکردید درسته سختی زیادکشیده ولی همسرش بامحبتاش جبران میکرده وایشونم صبرمیکردن 

اما منی که شوهرنم که اهل نماز وروزه هست منم بخاطر همین اخلاقش باهاش ازدواج کردم ولی الان بخاطرکاراش نسبت به هرچی ادم مذهبی بدبین شدم چطور صبرکنم 

اخ چطور دیگه باخداهم قهرم

من اگه به دشمنم بد کنم هم شب بی خواب میشم

خیلی خوبه که وجدانمون بیدار باشه و تا خد امکان بدی نکنیم

مگر توی موارد خاص مثلا در مقابل کسی که به کسی ظلم میکنه و...اینجاها دیگه سکوت و صبر جایز نیست

2706