2737
2739
عنوان

کیا خونه ی پدریشون کوچیک و ساده بود؟ بعدا توی ازدواج اذیت نشدین؟

| مشاهده متن کامل بحث + 757 بازدید | 49 پست
اعتماد به نفس داشته باش که کسی جرات نکنه به خودش اجازه بده بهت تیکه بندازه اگرم چیزی گفتن بگو چشم د ...

چجوری با اعتماد به نفس باشم؟ 

من خودم نمیدونم رفتارم معتمد به نفس هست یا نه

چجوری رفتار کنم یعنی اعتماد بنفس دارم؟! 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بله ممکنه بگن،

هر کسی هر چیزی گفت خیلی محکم ،جدی و البته مودبانه بگو اینکه توی خونه پدریم چی داشتم چی نداشتم به هیچکسی ربطی نداره و اجازه بی احترامی به کسی نمیدم.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
2728
من خونه ی پدرم کوچیک نیس اما توی روستاس.شوهرم همش روستایی بودنم رو میزنه توی سرم میگه دهاتی یا تو رو ...

ایشون از اول میدونست روستایی هستین خب چرا اومد ؟ کا الان اینطور صحبت کنه؟

واقعا ادم بهتش میبره از بعضی حر فها

چنان مشتاقم ای دلبر به دیدارت                                                 که از دوری برآید از دلم آهی ،بسوزد هفت دریا را
چجوری خودمو بگیرم؟ 

باهاشون زیاد بحث نکن اصلا تو مسائلشون دخالت نکن 

تا وقتی ازت کمک نخواستن کمک نکن 

تجربیاتتو بدون بها در اختیار کسی نزار 

زود صمیمی نشو 

اسرار و راز هاتو اصلااا به هیچکس نگو 

قبل حرف زدن فکر کن 

تو عصبانیت چیزی نگو 

لباسات مرتب باشه همیشه 

نمیگم لباسای گرون بپوش همون لباسای ساده ارو اتو و عطر بزن 

به خودت ارزش و احترام بده

در یک کلام خودمونی نشو

ایشون از اول میدونست روستایی هستین خب چرا اومد ؟ کا الان اینطور صحبت کنه؟ واقعا ادم بهتش میبره از ب ...

نمیدونم واقعا

اینا همه برمیگرده به عدم نجابت و اصالت خانوادگی اون ادم که به خودش اجازه میده اینطوری صحبت کنه

فقط با کسی ازدواج کن که خانواده ی نجیب و باشعور و با اصالت داشته باشه.اگر اینجوری نباشن تو هرچقدر هم ...

بنظرم هر کس از لحاظ مذهبی و اقتصادی و فرهنگی با همسطح خودش ازدواج کنه بهتره

چنان مشتاقم ای دلبر به دیدارت                                                 که از دوری برآید از دلم آهی ،بسوزد هفت دریا را
2738
چجوری با اعتماد به نفس باشم؟  من خودم نمیدونم رفتارم معتمد به نفس هست یا نه چجوری رفتار کنم ی ...

باید از خودت و زندگیت راضی باشی و هیچوقت جلو کسی ناله نکنی که مثلا من چاقم، زشتم، خونمون کوچیکه و...

چون میشه بهونه ای که پسفردا بقیه بکوبن تو روت

برعکس همیشه از خودت تعریف کن، همیشه راضی باش، همیشه خداروشکر کن که بقیه جرات نکنن چیزی بگن

خب  مثلا کسی رومیشناسم  از خونه ی کوچیکووضع مالی ضعیف و از جای محروم وبدون امکانات یهو اومد توخونه ی شوهرش یجای خوب وباامکانات بعد تو حرفاش مثلا داره از متراژ خونش میناله درمقابل خودش  تلاشی هم‌برای تغییر شرایط نمیکنه اینجا جا داره به این خانم گفت مگه خونه بابات چی بود!!! یا چیزی که پدرامون تو چهل سال زندگی برامون فراهم کردن نخوایم شوهر تو یه روز فراهم‌کنه!

بنظرم آدم‌بیشعور که همه جا هست ولی باز باید شرایط قبل خودمون روهم درنظر بگیریم وبعد اگه از فانتزیامون حرف زدیم منتظر بازخوردش هم‌باشیم 

بنظرم هر کس از لحاظ مذهبی و اقتصادی و فرهنگی با همسطح خودش ازدواج کنه بهتره

بله صددرصد ولی اینطوری هم باشی کسی که بی شخصیت و بی اصالت باشه همیشه زبونش درازه و حرفایی که نباید بزنه رو میزنه

بله صددرصد ولی اینطوری هم باشی کسی که بی شخصیت و بی اصالت باشه همیشه زبونش درازه و حرفایی که نباید ب ...

دقیقا

بکو درساه خونه ی پدرم کوجیک   ساده است اما به ما شعور و ادب رو خوب یاد داده و یاد داده که هر جا بریم عقده گشایی نکنیم  و یاد داده هر حرف مزخرفی رو هرجا نزنیم

تنها زمانى “صبور”خواهى شد،که “صبر”را یک”قدرت”بدانی نه یک “ضعف”…آنچه “ویران مان” مى کند“روزگار” نیست !حوصله ی “کوچک”براى “آرزوهاى بزرگ” ماست …........................................................................دو چیز شخصیت ات را تعین می کند :صبر وقتی چیزی نداری رفتارت وقتی همه چیز داری !
2706