2733
2739
عنوان

ازوفاژیت (التهاب مری و گلو)

2440 بازدید | 14 پست

سلام... من الان یک ماهی هست که التهاب مری و التهاب گلو ناشی از رفلاکس دارم و دارم داروی اسمومپرازول و دمپریدون مصرف می کنم... نمیگم خیلی فرق نکردم اما خوب هم نشدم. اوایل در قورت دادن بزاق و خوردن آب هم مشکل داشتم اما الان فقط غذا نمیتونم بخورم و فقط سوپ و شیر میخورم. 

اندوسکوپی کردم و تورم مری دارم و تورم گلو و زبان کوچک. میخواستم بدونم چیکار باید بکنم تا زودتر خوب شم؟ خیلی نگرانم... احساس می کنم یه مشکل خیلی جدی ای هست. آیا کسی مشکل من رو داشته؟؟؟ اگر داشته چقدر طول کشیده و چیکارا کرده؟؟
ممنون

خیلیا رفلاکس دارن حداقل ۶ماه درمان باید بگیری و اینکه چرا اینقد رفلاکست شدیده هرنیه نداشتی؟یا تنگی ...

نه من هرنیه و تنگی ندارم... همون رفلاکسه چون این اواخر خیلی سوزش سر دل داشتم و یه بارم کامل اسید معده ام اومد داخل دهانم. از 3 سال پیش هم گاهی سوزش سر دل میگرفتم اما خب سریع خوب میشد و اهمیت نمیدادم.
یعنی طول درمان التهاب مری و گلو انقدر طولانیه؟   

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
عزیزم منم احساس میکنم مریم تنگ شده غذا خوب نمیتونم قورت بدم رفلاکس دارم شما رفتی اندو دکتر گفت خطرنا ...

اگر تنگی مری در حد خیلی زیاد باشه خطرناکه و باید درمان شید که میتونه جراحی بیهوشی یا جراحی آندوسکوپی باشه. اما برای من تنگی نیست. برای من ورم داره و خطرناک نیست. من فقط میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا خوب شدن کاملم؟؟؟؟

اگر تنگی مری در حد خیلی زیاد باشه خطرناکه و باید درمان شید که میتونه جراحی بیهوشی یا جراحی آندوسکوپی ...

خب منم شاید مول شمام التهاب مری دارم نمیدونم که فقط احساس میکنم مریم زخمه غذا به دیوارش میخوره☹️

خب منم شاید مول شمام التهاب مری دارم نمیدونم که فقط احساس میکنم مریم زخمه غذا به دیوارش میخوره☹️

ببینیند در کل درباره مری خیلی استرس به خودتون راه ندید... شما سابقه آلرژی یا حساسیت به غذا داشتید؟ مثلا غذایی رو بخورید یا چیزی رو بو کنید و مثلا بدنتون کهیر بزنه یا خارش شدید بگیره؟؟؟ اینطوری شدید تا حالا؟؟؟ جدیدا هم در معرض بخارهای سمی یا بخارهای روغن های سرخ کردنی قرار گرفتید؟ یا چیز خاصی رو استنشاق کردید؟

2738
من کلا پدر آلرژیم 😐😐😐😐 یعنی به الرژی میتونه مربوط بشه 

من برادرم پزشکه... یه مدت پدر و مادرم نبودن و فقط من آشپزی کردم و همش در معرض بخار روغن و انواع غذاها قرار گرفتم. و چون سابقه آلرژی داشتم برادرم گفت به احتمال زیاد ازوفاژیت ائوزینوفیلیک باشه. کسانی که مشکل بلع در جامدات دارند و مایعات رو راحت میخورن احتمالا از آلرژی باشه اما پزشک متخصص من بعد از آندوسکوپی درجا گفت رفلاکسه 🤔 بخاطر همین دیگه پیشش نمیرم و بهش اعتماد نمی کنم چون دکتر باید سوال و جواب کنه و با آزمایشات نظر بده. برادرم یه اسپری کورتیکواستروئید (کورتون) آورد که بزنم. تا ۱۰ روز باید بزنم و بخورمش. نباید تنفس کنم. تا الان ۴ روز استفاده کردم و خیلی بهتر شدم نسبت به ۴ روز پیش. حالا ببینم تا ۱۰ روز چه اتفاقی میوفته برام. شما اگه اینستاگرام دارید بیاید بیشتر بهتون توضیح بدم.

من برادرم پزشکه... یه مدت پدر و مادرم نبودن و فقط من آشپزی کردم و همش در معرض بخار روغن و انواع غذاه ...

سلام تروخدا چیکار کردید خوب شدید به من هم بگید ... ۰۹۳۹۰۲۰۴۵۵۰ تروخدا پیام بدید

2706