2737
2739
عنوان

خطر شیاف یا آمپول پروژسترون برای جنین پسر

| مشاهده متن کامل بحث + 161478 بازدید | 90 پست
نینی من استرس نداشته باش. مجبوریم به دکترها اعتماد کنیم مطمین باش دکترت موارد این مدلی خیلی داشته و این آمپول رو تجویز کرده.
منم پمادی که میزنم تو بارداری نباید استفاده بشه اما دکترم میگه هیچ ضرری نداره منم چون چاره ای ندارم به دکترم اعتماد کردم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خب اینم راس میگی اتی جون
به دکترم اعتماد دارم
تقصیر اطلاعات اینترنته که نگرانی انداخته به جونم
البته من دیگه فقط یه دونه از امپولام مونده
همه رو زدم
اگه هم خدای نکرده ضرری داشته باشه دیگه توکلم به خداس
سلام به همگی
در مورد آمپول چیزی نمی دونم اما در مورد شیاف من یه مقاله خارجی خوندم که نه تنها شیاف جلوی سقط رو میگیره بلکه طبق آزمایشات به شدت دوز هوش نینی رو بالا میبره. این شیافها پروژسترون طبیعی بدنه که خود بدن مامانا اون رو تولید میکنه. پس بابت شیاف نترسید
2728
راستی تو برگه راهنماش نوشته لزومی نداره برای خانمای باردار استفاده بشه چون پروژسترون طبیعی داره تو بدن مامانا تولید میشه و اضافه اش لازم نیست. و در آخر باید بگم که فقط دکترایی که اطلاعاتشون به روزه این شیاف رو تجویز میکنن
سلام
منم استفاده میکردم الان پسرم 1 ساله و سه ماهشه خدا شکر که تا حالا با مشکلی مواجهه نشدم ماشاله هم از لحاظ بدنی و هم هوشی خیلی خوبه دکترش از همه چیزش راضیه دیگه نمیدونم ممکنه چه ضرری داشته باشه
2738
من فکر کنم چون 2 بار سقط داشتم بهم داد البته من هیج وقت لک بینی و درد نداشتم حتی تو سقط هام یهو تو 5 ماهگی کیسه آبم پاره میشد و چون مایع نداشتم با آمپول فشار زایمان میکردم ولی اونجا از خانم های دیگه هم میپرسیدم به همه داده بود دکتر من اشرف معینی بود در هر حال که خدا رو شکر پسرم سالمه
شیاف پروژسترون
چکیده:
مقدمه: پروژسترون اصلی ترین پروژستین انسانی با کاربردهای متعدد است. این هورمون با مهارکردن قاعدگی و کاهش انقباضات رحمی، نقش مهمی در حفظ حاملگی و پیشگیری از سقط عادتی و سقط تهدیدکننده دارد. در تجویز خوراکی، پروژسترون متابولیسم عبور اول کبدی از خود نشان می دهد. همچنین تزریق عضلانی آن تحریک موضعی قابل ملاحظه ای ایجاد کرده و بسیار دردناک است. به همین علت شیاف های واژینال یا رکتال پروژسترون با نام تجارتی Cyclogest� در بازارهای دارویی دنیا موجود است که در درمان سندرم پیش از قاعدگی (syndrome Premenstrual)، دپرسیون زایمانی (200 تا 800 میلی گرم در روز) و درمان نقص فاز لوتئال (25 میلی گرم هر 12 ساعت) استفاده می گردد. با توجه به عدم وجود شیاف پروژسترون ساخت داخل در بازار دارویی ایران، هدف تحقیق حاضر تهیه این شکل دارویی در پایه های مختلف هیدروفیل و هیدروفوب و مقایسه آزادسازی دارو از آنها می باشد.
روش: برای تهیه شیاف، پایه های هیدروفیل از نوع PEGs و یک نوع پایه هیدروفوب (ویتپسولH35) انتخاب شد. بعد از تعیین فاکتور جابجایی، شیاف ها به وسیله روش ذوب و اختلاط مواد با پایه، ساخته شد. به منظور کنترل فیزیکوشیمیایی فرآورده ها، انواع آزمایشات نظیر تغییرات وزنی، یکنواختی محتوی، زمان مایع شدن و سرعت آزادسازی دارو انجام گرفت. برای تعیین روند آزادسازی شیاف از روش غشاء سلولزی در دستگاه سنجش انحلال (کارخانه فارماتست آلمان، مدل PTSW3) استفاده گردید. تعیین مقدار نمونه ها به روش اسپکتروفتومتری (nm241 UV) انجام شد.
یافته ها: آزمایشات یکنواختی، تغییرات وزنی و زمان مایع شدن پایه ها نشان داد شیاف های تهیه شده در محدوده قابل قبول فارماکوپه های USP وBP قرار دارند. بررسی روند آزادسازی دارو از پایه‏های مختلف شیاف در محیط نرمال سالین حاوی 0.1% سدیم لوریل سولفات بیانگر آزادسازی سریع تر دارو از پایه های PEG نسبت به وایتپسول بود.
نتیجه گیری: پایه های PEG و وایتپسول پایه های مناسبی برای فرمولاسیون شیاف پروژسترون بوده و حضور مواد کمکی دیگر قادر است روند آزادسازی را تغییر دهد. بررسی کلینیکی شیاف های پروژسترون ساخته شده و نیز تعیین فراهمی زیستی آن در درون تن هدف مطالعات بعدی می باشد.

وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا **** هر که بر خدا توکل کند ،، خدا او را کافی است خدا کار خود را به اجرا می رساند و هر چیز رااندازه ای قرار داده است
2706