2733
2739
عنوان

بداهه گویی یا مهارت کلامی

| مشاهده متن کامل بحث + 55141 بازدید | 340 پست
ببین حسادت داره و میترسه وسایل ما بهتر از وسایل خودش و دخترش باشه ..اگه یه مارک پایین تربگیریم که مس ...

عزیزم یه نکته هست که خودت متوجهش نیستی .من از بیرون متوجهش میشم وقتی متنت را میخونم :

چرا باید برات مهم باشی که میگن حسود؟ مگه حسودی؟

چرا باید برات مهم باشه که ایراد به وسیله هات بگیرن ؟ مگه وسیله هات حاصل زحمتت نیستن ؟

این سوال ها را بپرس از خودت و ببین اون ته ته اعماق وجودت چه جوابی براش میده ...

نمیگم جواب ندیا .میگم از خودت بپرس وقتی بهت گفتن حسود ، چرا باید اثبات کنی که حسود نیستی ؟ مگه اونا سلولهای مغزشون خوب کار نمیکنه؟ نمیدونن قبلا خودت پیشنهاد دادی ؟ قطعا میدونن ! اونجایی که ما ادمها شروع میکنیم اثبات خودمون در هنگام تیکه شنیدن مساویه با باختن !

یعنی طرف خیلی قشنگ تونسته حالت را بگیره و تو هم افتادی تو دامش !

ولی وقتی هدف طرف را میدونی ، وقتی ذات طرف به این وضوح روشنه ، وقتی طرف اومده تله گذاشته به این وضوح ، خب عزیزم آدم عاقل ، نیوفت تو دام!

تو بهار ، جهیزیه ای که میخواستی را خریدی و تمام شد و رفت ... 

اونقدر در مجلس ریلکس باید باشی که اون بیوفته تو دام ارامش تو ...

مثلا بذار مرتب بگه و بگه و بگه ... تهش که مجلس سکوت شد لبخند فاتحانه بزن .بگو : خب از جهیزیه من زیاد صحبت شد ولی با احترام به جمع و نظرات تون باید بگم که جهیزیه م باب میلم هست و چون خودم میخوام ازش استفاده کنم خریدم نه برای پز دادن نه برای رو کم کنی نه برای نمایش دادن .عاشق دونه دونه وسایلمم .برای همین توجهی به نقدتون ندارم .البته شما نقد کنین من هم توجه نمیکنم چون اشکالی نمیبینم درش🙂

دقیقا به همین ارامش و لبخندی که این استیکر داره 🙂

نه عصبیه .نه بی ادبه .نه جنگجوست .نه اهل چزوندنه .پر از اعتماد به نفس و خودباوری است و حرفای جمع هم براش اندازه یه شلغمم ارزش نداره 😂

اگه یه همچین شخصیتی شدی ، دیگه فکر نمیکنی تو جمع دعوا میشه .صبور میشی .میذاری طرف جلز ولز کنه و تهش لبخند فاتحانه بزنی که پیش خودش بگه : پس چرا بهار تحت تاثیر قرار نگرفت ؟ چرا جلز و ولز نکرد؟

چنین شخصیتی باعث میشه که اطرافیان شدیدا ضعیف بشن ... کم کم بیخیالت میشن چون میبینن یه دهشاهی به حرفاشون بها نمیدی ...چیزی هم در دست ندارن که شاکی بشن ازت .مثلا بگن عه بهار بی ادبی کرد .عه بهار نیشخند زد و ...

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم یه نکته هست که خودت متوجهش نیستی .من از بیرون متوجهش میشم وقتی متنت را میخونم : چرا باید برات ...

خیلی ممنون واقعا روشنم میکنی .گرانبها جون توروخدا بیا تاپیکم ی لحظه 

😭😭

https://www.ninisite.com/discussion/topic/5462351/اونایی-که-تیکه-بلدن-بیان-لطفا

2728

‏چند پاسخ مناسب برای «چقدر چاق شدی». یادداشت کنید:

۱ شما رو نمی‌بینیم، اعصابم راحته چاق می‌شم (مخصوص قطع رابطه)

۲ دلم خوشه، چاق می‌شم. تو چرا آنقدر شکسته شدی عزیزم؟ (حرص‌درآر تضمینی)

۳ اختیار دارید، نفرمایید. خیلی مونده به وزن شما برسم (البته اول به وزن طرف نگاه کنید)((((:

عید بود خونه پدرشوهرم بودیم ما حاضر شدیم بریم خونه مامانم بعد پدرشوهرم پیش مهمونا گفت آره شما برید، برید خونه بابات والا، منم گفتم چون شما بزرگید و باید حرف بزرگترها رو گوش داد ما هم میریم همونجا. سکوت مطلقی فضا رو گرفت. از اون به بعد نمیگه

سلام...دیشب زندایی من رو ب شوهرم برگشت گفت خوبه اجاره خونه هم ک نمیدی...اینو چندین بار قبل هم گفته بود اما قبل اینکه شوهرم بیاد ب من میگفت مستاجری خوبه تنوع خونه داره...

اونجا بود ک دوهزاریم افتاد این خانم دفعه های قبلم از قصد گفته چون بالاخره ما باید از این خونه بلند شیم و خواسته مثلا به شوهرم بفهمونه همونجا خوبه!!!!(ما خونه پدرشوهرم هستیم)

من چیزی نگفتم چون ب مکرش پی نبرده بودم ادم بی شیله پیله ای بود...مهربون بود...خیلی خونگرم بود فک نمیکردم قصدی داشته باشه تا دیشب

با خودم فکر کردم دیدم باید میگفتم مگ حالا شما خودتون یا بقیه چقد کرایه میدین همش ک رهنه چندین ساله

یا بگم واااا شما خودت ک میگی خوش نشینی مستاجری

اون لحطه هیچی ب ذهنم نرسید

ی صلوات‌برای حاجتم‌میفرستی ممنون

میخوای یک زن قوی باشی ،حتی قوی تر از مردان   پس زنانگی یاد بگیر.

خوب اگر  خانمها زنانگی رو یاد بگیرند از مردان قوی تر میشند؟

حالا اگر مردان مردانگی رو یاد بگیرن از زنا قوی تر میشند؟

به نظر من مرد و زن هر کدوم جایگاه خاص . منحصر به فردی تو نظام آفرینش دارند و دو خط موازی هم هستند و خلقتشان باعث کمال همدیگره نه رقیب هم  که بخواهند از دیگری برتر یا قوی تر باشند .مثلا دو بال پرنده که باعث پرواز میشه و یک بال بدون اون بال پروازی هم در کار نیست.

2738
 میخوای یک زن قوی باشی ،حتی قوی تر از مردان   پس زنانگی یاد بگیر. خوب اگر  خانمها ...

جمله من به معنی که شما گفتین نبود عزیزم ...

به این معنیه : لزومی نداره مرد باشی تا قوی بشی .

زنان با همین ظرافت و زنانگی میتونن خیلی قوی باشن حتی قوی تر از مردان .

مردان هم مردانگی داشته باشن میشن مکمل زنان ...

موضوع اینه برخی از زنان متوجه نیستن که قدرت داشتن ربطی به نیروی بازو یا مرد شدن ندارد ...

🌹

جمله من رو به آن زنان است و تاپیک هامم گویای برابری زن و مرد (برابری به معنای صحیحش البته ) هست ..‌

اگه روی تاپیک هام نقدی دارین ممنون میشم بفرمایید.استفاده خواهم کرد.

البته موضوع شما ربطی به تاپیک فعلی نداشت با اینکه تذکرش را هم تو متن تاپیک داده بودم که از مبحث خارج نشین چون قرار بود تاپیک آدرس دهی بشه روی بداهه گویی 

.ممنون میشم در تاپیک بازم صحبت بفرمایید🙂🙏🙏🌹

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

ممنون از تمامی دوستان و عزیزانی که در تاپیک شرکت میکنن و به تذکر ابتدای تاپیک توجه دارن ...

ممنون میشم اگه فردی تاپیک را از آدرس دهی دور کرد هم ریپلای نفرمایید که تاپیک حال و هواش عوض نشه ...من و آن فرد در موردش صحبت میکنیم با مسالمت ♥️🙏🙏

‏چند پاسخ مناسب برای «چقدر چاق شدی». یادداشت کنید: ۱ شما رو نمی‌بینیم، اعصابم راحته چاق می‌شم (م ...

من با این قیافه 🙂  میگم :

اولین فردی که از چاقی خودش مطلع میشه مطمئنا خود آدمه ..ممنونم نگران من هستین .ولی خب فعلا روی لاغر شدن برنامه ای ندارم 😅 اگه خواستم اقدامی کنم ، اعلام میکنم تا از نگرانی در بیایین  🤪

عید بود خونه پدرشوهرم بودیم ما حاضر شدیم بریم خونه مامانم بعد پدرشوهرم پیش مهمونا گفت آره شما برید، ...

عالی👏👏

مثلا همین سریا خواهر شوهرم زنگ زد گفت ما جاده ها رو بستیم تهرانیا رو راه نمیدیم... منم گفتم ما نمی‌خواستیم این هفته بیایم... کرک و پرش پشت تلفت ریخت بیچاره... بعدش گفت اگه میومدین ما راه نمی‌دادیم... منم گفتم آها باشه😂😂

دلت که بزرگ باشه، خوشبختی🙂🙂

اوایل ازدواجم موقع مراسم بله برون پدرشوهرم ببهم گفت اره فامیل هامون هستن و این حرفا  لباس بلند با حجاب بپوش(من ادم با حجابی نیستم همسرمم در مورد پوشش اختیارشو با خودم گذاشته )

من فقط بهش خندیدم هیچ جوابی ندادم که باشه یا نه رد کردم رفت بعد به همسرم گفتم جز شما کسی حق دخالت تو‌پوشش منو نداره نمیتونه برام تعیین تکلیف کنه اونم گفت هر جور مایلی بیا تو‌مراسم منم اونجوری که انتخابم بود رفتم تو‌مجلسم و این جوریشد که الان ۸سال از اون زمان میگذره و هیچ وقت دیگه نتونست تو این مسایل دخالت کنه الان پروفایلهایی میزارم که میدونم مطابق میلش نیست ولی خب من زندگی خودمو دارم مطابق میل خودم زندگی میکنم 😅 نه اینکه حرصشو‌در بیارم نه سرم به کار خودمه کلا منظورم اینه راه خودمو میرم ،یه وقتایی به نظرم نباید درجا جواب داد منم میتونستم جوابشو بدم ولی اونجوری اول از همه با شوهرم درگیر میشدم اونم میگفت عه بزرگتره بابامه یه چی گفت تو چرا حرف زدی با اینکه حق با من بود بر علیه من میشد !!!باید درست دفاع کنی وقتی میدونی حق باهات هست اونم نه با شلوغ بازی و‌داستان تو ارامش با سیاست تو زمان درستش 

دخترهای خوبی باشید اینجا کلیک کنید گزارش بزنید👈🏿🙏🏻کلیک بنما
اوایل ازدواجم موقع مراسم بله برون پدرشوهرم ببهم گفت اره فامیل هامون هستن و این حرفا  لباس بلند ...

باید درست دفاع کنی وقتی میدونی حق باهات هست اونم نه با شلوغ بازی و‌داستان تو ارامش با سیاست تو زمان درستش 

👌👌👌👏👏👏👏👏👏👏👏

2706