2752
2734

سلام دوستان من پسرم 22ماهشه نذاشتم زیاد گریه کنه از بچگی ... اگه یکم گریه میکرد سریع فروکش میکردم که دکتر دعوام کرد گریه برا بچه خوبه ولی باز من ....

چون توی کتاب خوندم نباید نه بهش بگیم منم نه نمیگفتم وسایل خونه هم جمع کرده بودم که اگه دست گرفت مجبور نشم بگم نه نه

دختر خواهر شوهرم 12سالشه همیشه خونمون بود دراز میکشید پسرم روی دلش بالا پایین میشد یا چشاشو می‌بست پسرم میزد توی چشاش اونم میخندید ع بکارش ادامه میداد .

یا اگه پسرم به چیزی بر میخورد دردش می اومد مادرشوهر مثلاً میز رو میزدمیگفت  بد پسر منو چیکار کردی

اونم وقتی کنار من بود اگه اینجور اتفاقی می افتاد یا خودش اون وسیله رو میزد یا بمن می‌گفت بزنش که من میگفتم نه خودت جلوتو نیکا نکردی ناز ناز

موقع از شیر گرفتنش خونه مادرشوهر بود گاهی چیزی میخاست ما رو میزد اومدیم خونه خودمون خوب شد الان چند روزه خیلی وابسته به پدرش شده همش بابا بابا چیزی هم بر وفق مرادش نباشه ما رو میزنه بنظرتون چیکار کنم بشوهرم میگم کم محلی کن ولی گاهی حواسش نیست میگه نکن اخم می‌کنه من اگه دردم بیاد چیزی نمیگه کسی اینجور بوده بچش یا اطرافیان خوب میشن یا بدتر

۱.چیکار کنم 😔

اینا رو گفتم که نمی‌دونم مشکل از کجاست زدن از کجا یاد گرفته ایا نه گفتن من اثر داشته یا کارای اطرافیان

۲.حالا نمیدونم چطوری ترکش بدم

من توی کتاب خوندم به بچه تا دو سال نه نگین حالا موندم چیکار کنم 😢

بنظرتون طبیعیه  مادربزرگ شوهرم میگه لوس بارش اوردین

زدن یادش ندین منم میگم ما که یادش ندادیم بقیه خندیدن یاد گرفته 

خودم و شوهرم سعی میکنیم عکس العمل نشون ندیم هر چند گاهی شوهرم عصبانی میشه از دستش و اون متوجه میشه بدتر می‌کنه

ولی بقیه میخندن ...

.

۳. الان بنظرتون چیکار کنم مثلاً یه چی میخاد یا میگه بذار بالا روی اپن من میگم نه عصبانی میشه گاهی هم که میزنع من خودم حواسش پرت میکنم کارم درسته یا نه با جدیت بگم نه اخم کنم که

عصبی میشه میزنه...  ولی شوهرم حرفش گوش مید

میشه بگید الان من باید عکس العمل چی باشه شما در این شرایط چیکا. میکنین ایا الان توی این سن میتونم عوضش کنم البته تازه از پوشک گرفتم میترسم دعواش کنم  یا اخم لج کنه بدتر بشه

میرفتم خونه خواهر شوهر میگفتم هر چی میخاد بهش ندین الان عادت کرده می‌ره خونشون میخاد گل اسباب بازیها دختر 12,سالش که بیشترین ماشین هستن بیاره پایین اونم میاره گاهی یکی هم همراهش میاره خونه ...هر چی هم میگم ندین گوش نمیدن چیکار کنم یا قند و نبات میدن دستش 😢

بچه های شما از اینکار نمیکردن

چطوری نه بهش بگم لج نکنه ممکنه شارژ گوشیم تموم بشه لطفا هر کی تجربه داره راهنماییم کنه میام میخونم

.......خدایا شکرت ....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

نذار بزنه

وقتایی ‌ک میاد بهت بزنه دستشو اروم بگیر بگو کار بدیه مامان ناراحت میشه بعدم حواسشو پرت کن ب یه چیزی تا ی مدت انجام بده ک از سرش بیوفته

اللهم عجل لولیک الفرج💞💞💞
ولش کن نترسونش..پسرمنم اینجوربوددعواش کردم حالاترسوشده میخوره ...بزاربزنه دفاع کنه ازخودش... بچه ال ...

اگه وقتی چیزی میخاد منو یا پدرش میزنع بقیه میگن مای چه بچه ای تربیت کردن نمی‌دونم بقیه باعثش شدن میترسم فردا بچه ها مردمم بزنه من از هر چی بدم میاد سرم میاد

.......خدایا شکرت ....

دخترمنم میزنه گاهی وقتا ولی من دستشومیگیرم اجازه نمیدم 

اصلانبایدبخندی بکاراشتباهش همین خودش بدترین کاره 

توجه زیادداشته به سازش رقصیدین براهمونه کمکم روشتوغوض کن بچه دوساله خوب می‌تونه یادبگیره بامههربونی حوصله بش یادبده

کااوقتی کارای بدمیخ.ادکنه حواسشوپرت کن

وخدایی که بشدت کافیست

وقتی میزنه فقط بهش بی محلی کنید.‌نخندید یا کاری که حس کنه با زدن میتونه جلب توجه کنه

عشق عالیترین و نهایترین هدفی است که بشر در آرزوی رسیدن به آن است   ویکتور فرانکل

عزیزم پسر منم ۱۸ ماهشه همین خصوصیات رو داره 

اول اینکه رفتارت درسته تاحدی بی توجهی از لحبازیشون کم میکنه‌

دوم اینکه به نظرم رفت و آمدتو فعلا کمتر کن 

بچه هرچقدر با یک تربیت هدایت بشه بهتر از چند تربیتیه خونه خودت بمون و کمتر خونه خواهر شوهرت برو 

منم هروقت جایی میرم میام رفتار پسرم تغییر میکنه .

وقتی مدت زیادی خونه میمونم آرومتره

من وقتی میام نی نی سایت 👈     👇👇👇بعد از ترکیدن و تعلیقی دوباره برگشتم دیگه نبینم تاپیک سیاسی بزنیداااا 🚫شما تاپیک میزنید من میترکم🔫🚨🔥
نذار بزنه وقتایی ‌ک میاد بهت بزنه دستشو اروم بگیر بگو کار بدیه مامان ناراحت میشه بعدم حواسشو پرت کن ...

آخه وقتی میگم نه بدتر می‌کنه دستش بگیرم یا با سر میزنع یا سرشو به اطراف تموم میده یا پاهاش تموم میده البته بغلمون باشه یا نزدیکمون

.......خدایا شکرت ....

خیلی طولانی نوشتی همشو نخوندم.اما متوجه شدم که بچه ت داره چند تربیته میشه.اول باید جلوی این مشکلو بگیری چون امروز مشکل زدن رو داری پس فردا یه مشکل دیگه...زدن رو باید بی توحهی کنید تواین سن.اگر واکنش نشون بدید بدتر میشه.و اینکه حواسشو پرت کنید از کاری ک اصرار ب انجامش داره

2706