2737
2739
عنوان

رفیق...

247 بازدید | 2 پست

پرسید فرق بین دوست و رفیق؟

گفتم دوست فقط یک آشناست ، یک همکار ، یک همکلاسی ، حتی یک همسایه ، گاهی یک همسفر ، شاید حتی یک همراه ، یک همراه از سرکوچه تا دم خانه...

دوستی یک آشنایی ست که با یک سلام شروع می شود گاهی خداحافظی نگفته تمام می شود.

یک اشتباه از دوست بیگانه می سازد اما رفاقت ریشه دارد

به روز و ماه و سال نیست ، گاهی در یک آن ، یک لحظه ریشه می دواند ، می رود تا مغز استخوانت ، در تمام جانت ، دلت را قرص می کند به بودنش ، به ماندنش ، به رفاقتش .

دوباره پرسید فرقش؟

گفتم به هر کس نمی گویی رفیق ، رفیق یک جوری آرام جان است ، قرار است .

دنیا دنیا ، دریا دریا هم که فاصله باشد از این قاره تا آن قاره ، رفیق ، رفیق می ماند .

که برای رفاقت نیازی به شباهت نیست.

رفیق با دوست یه دنیا تفاوت داره

آدم می تونه دور و برش رو پر کنه از دوست

حتی دوستای صمیمی اما رفیق نه!

رفیق یعنی کسی که اگه حتی مدت کمی هم

باهات بوده امتحانش رو پس داده باشه

یعنی همراه

همراه نه اینکه هرجا بری باهات بیاد

یعنی اینکه تو حال میزونه

تو حال خرابه کنارت بوده باشه

یعنی حس و حالتو بهتر از خودت بفهمه

پیچ و خمت رو بلد باشه،

بدونه کجا به بن بست میخوری

یکی که هرچقدم دور باشی ازش

خیالِ دلت آسوده باشه که همیشه گرمای رفاقتش هست

هر موقع بری سراغش می تونه آرومت کنه

رفیق حسِ خوب امنیته...!

@sevdaaa70  

تقدیم به بهترین و عزیز ترین رفیق دنیا ندام😘😘🥰🥰

یکی از بدترین چیزایی که میتونی تجربه کنی اینه که از کسی ضربه بخوری که سختی های زندگیتو براش توضیح دادی بدونه چقد از درون شکستی و آسیب پذیری و دقیقا همون کاریو انجام بده که میگفت هیچوقت انجام نمیده واقعا چرا دقیقا زخمو نشونش بدی همونجا رو دوباره پاره کنه و نمک بریزه اونقدر دلم ازت شکست که فکر نکنم دیگه دلم باهات صاف بشه تو اصلا مسلمون هستی که قسم آقام ابوالفضل العباس خوردم که من جز موقعی که فقط خودت خواستی با کسی حرفی نزدم ولی بازم داری تهمت میزنی خجالت تو باید بکشی که قسم باب الحوائج که بزرگترین مقدسات هست برات خوردم باور نکردی خیلی ازش بترس همین  دیگه هم مهم نیست من همیشه پیش خودم و خدای خودم سر افرازم که تو این رفاقت کم نزاشتم ولی تو اخرین نامردیتو هم نشونم دادی و رفتی خوب شد این روزها رو هم با چشمام دیدم کسی که تک تک دردامو میدونست همون دردا رو دوباره بهم داد  نه من قلبم تیره تار نیست این آدما بودن که منو به این حال و روز انداختن ولی توخیلی از بالا به آدما نگاه میکنی اینقدر غرور و تکبر خوب نیست چون که بالاخره عاقبت هممون یه جاست بی رحم تر از تو ندیدم اون حرفایی که بهم زدی تا مغز استخونمو سوزنوندی به کنار و اون دردل هایی که به عنوان یه خواهر هم باهات میکردم و با تک تکشون بهم زخم زبون زدی  اونم به کنار ولی کسی که به خواهرش تهمت بزنه اشکشو در بیاره هیچ وقت خواهرش نبوده فقط می تونه دشمنش باشه  بترس از روزی که خدا صدای شکسته های دلمو بشنوه  سر پل صراط اگه اون تهمتهایی که بهم زدی رو ثابت کردی که هیچ ولی اگه نکردی سر همون پل ازت نمیگذرم و حلالت نمیکنم فکر کردی می بخشمت بخاطر این زخم عمیقی که به قلبم زدی و رفتی خدایا دیدی ادمهایی که از جفت چشمام بیشتر بهشون اعتماد داشتم با دلم چیکار کردند و رفتند خدایا اشکامو دیدی خدایا صدای شکستن دلمو از سر تهمت نا حق شنیدی که جز تو شاهدی نداشتم خدایا ببین شاهد همشون باش شاهد باش کسی که بهش میگفتم خواهر چجوری در حقم خواهری تموم کرد و رفت من که سکوت کردم و رفتم ولی بدون دنیا همیشه اینجوری نمیمونه به همین غروب جمعه قسم به همین اشکهای دل شکستم قسم هیچوقت نمیبخشمتون
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋

اونقد دلم ازت گرفته که نمیخاسم هیچوقت بهت پیام بدم ولی مگه این دلم اروم میشدانگار هنوز تو شوکم خیلی اون‌شب حالم بد بود فکرشو بکن با اون حال داغونت ی ضربه شدید دیگه هم بخوری وای وای اون شب صبح نشد برام چقد گریه گریه کردم  راستی چرا اینجوری شد ندا چرا اینجوری کردی ندا واقعا دلت اومد ندا میدونسی دوستی من و تو سه ساله شده تو این ماه اخه من که نارو زدن بلد نبودم من که نا رفیقی بلد نبودم من تا پای جونمم پای این رفاقت موندم مگه نگفتم هیچوقت تنهام نزار مگه نگفتم هیچوقت پشتمو خالی نکن من جز تو کسیو ندارم نمیدونسی چقد برام عزیزی چرا چرا اینکارو باهام کردی یعنی من اینقد پست لاشی شده بودم که بیام در حق خاهرم خیانت کنم ار خدا میخام اگه همچین کاری بکنم حتی ی لحظه هم رو زمین نباشم تو خاهرم بودی میفهمی خاهرم چرا ندا چرا در حقم جفا کردی مگه من نگفتم مگه من برات قسم نخورده بودم صدها بار که من اون ادم سه ماهه تمومه بلاکش کردم چرا باور نکردی یعنی قسمهای من اشکای من برات مهم نبود میخاسی بری اخه اینجوری یعنی اینقد از من خسته شده بودی خب بیمعرفت قبول از من بدت میومد درست ولی خب چرا اینجوری بهم از پشت خنجر زدی خیلی راحت میگفتی الهام برو گورتو گم کن ازت خستم احتیاجی نبود تهمت به این سنگینی بار قلبم کنی وای خدا از کی از عزیز ترین کس زندگیم از کسی که همیشه همه دردامو بهش گفته بودم پیشش زار میزدم اون میشد سنگ صبورم ندا خدام شاهد بودا  من امشب بااین حال داغونم رفتم سقاخونه اقام ابوالفضل اشک ریختم ضجه زدم گفتم اقام تو از اول شاهد همه چیز من بودی خودت میدونی من هیچ خیانتی در حق خاهرم یعنی رفیقم نکردم هیچوقت به خود صاحب اسم اقام ابوالفضل قسم میخورم ولی خب عزیز ترینم قلبمو شکست دیگه مهم نیست قلبی که باید میشکست شکست من تو یه شب دوتا از عزیز ترای زندگیمو از دست دادم ندا خیلی سخت بودا خیلی بقران کمرم شکست کمرم شکست دارم همه اینا رو با اشک برات مینویسم کاش میمیردم نمیدیدم این روزا رو  یه بغضی تو گلومه داره خفم میکنه نفس کشیدن برام زجر اوره شبی نیست که با گریه نخابم من همون شب مردم تموم شدم خیالت راحت شد که رفتی همه چیز خراب کردی ببین الهام دیگه هیچکسیو تو این دنیا نداره دیگه هیچکسیو نداره

یکی از بدترین چیزایی که میتونی تجربه کنی اینه که از کسی ضربه بخوری که سختی های زندگیتو براش توضیح دادی بدونه چقد از درون شکستی و آسیب پذیری و دقیقا همون کاریو انجام بده که میگفت هیچوقت انجام نمیده واقعا چرا دقیقا زخمو نشونش بدی همونجا رو دوباره پاره کنه و نمک بریزه اونقدر دلم ازت شکست که فکر نکنم دیگه دلم باهات صاف بشه تو اصلا مسلمون هستی که قسم آقام ابوالفضل العباس خوردم که من جز موقعی که فقط خودت خواستی با کسی حرفی نزدم ولی بازم داری تهمت میزنی خجالت تو باید بکشی که قسم باب الحوائج که بزرگترین مقدسات هست برات خوردم باور نکردی خیلی ازش بترس همین  دیگه هم مهم نیست من همیشه پیش خودم و خدای خودم سر افرازم که تو این رفاقت کم نزاشتم ولی تو اخرین نامردیتو هم نشونم دادی و رفتی خوب شد این روزها رو هم با چشمام دیدم کسی که تک تک دردامو میدونست همون دردا رو دوباره بهم داد  نه من قلبم تیره تار نیست این آدما بودن که منو به این حال و روز انداختن ولی توخیلی از بالا به آدما نگاه میکنی اینقدر غرور و تکبر خوب نیست چون که بالاخره عاقبت هممون یه جاست بی رحم تر از تو ندیدم اون حرفایی که بهم زدی تا مغز استخونمو سوزنوندی به کنار و اون دردل هایی که به عنوان یه خواهر هم باهات میکردم و با تک تکشون بهم زخم زبون زدی  اونم به کنار ولی کسی که به خواهرش تهمت بزنه اشکشو در بیاره هیچ وقت خواهرش نبوده فقط می تونه دشمنش باشه  بترس از روزی که خدا صدای شکسته های دلمو بشنوه  سر پل صراط اگه اون تهمتهایی که بهم زدی رو ثابت کردی که هیچ ولی اگه نکردی سر همون پل ازت نمیگذرم و حلالت نمیکنم فکر کردی می بخشمت بخاطر این زخم عمیقی که به قلبم زدی و رفتی خدایا دیدی ادمهایی که از جفت چشمام بیشتر بهشون اعتماد داشتم با دلم چیکار کردند و رفتند خدایا اشکامو دیدی خدایا صدای شکستن دلمو از سر تهمت نا حق شنیدی که جز تو شاهدی نداشتم خدایا ببین شاهد همشون باش شاهد باش کسی که بهش میگفتم خواهر چجوری در حقم خواهری تموم کرد و رفت من که سکوت کردم و رفتم ولی بدون دنیا همیشه اینجوری نمیمونه به همین غروب جمعه قسم به همین اشکهای دل شکستم قسم هیچوقت نمیبخشمتون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.