2737
2734
عنوان

آهِ دل شکسته....

| مشاهده متن کامل بحث + 7933 بازدید | 77 پست
عزیزم خواهش میکنم حذف کن همه رو  بخاطر ارامش خودت... کسی که زندگیشو بخواد رو خرابه های یه زندگ ...

نه هیچ نسبتی،  یه گروه مختلط داشتن که روزای تعطیل میرفتن جاهای دیدنی این خانم هم میرفته،  من به خاطر اینکه  پام آسیب دیده بود چند ماه نتونستم باهاشون برم و تو همون ایام عاشق هم شدن ... ولی رو خرابه های زندگی من زندگی قشنگی ساختن روز به روزم دارن بهتر میشن یک سال گذشت 

دقیقا مثل من،  منم یه آدم بی پناه و تنها که کاری جز گریه و اشک ریختن تو کنج تنهاییم ندارم، &nbs ...

میدونی عزیزم باید چیکار کنی؟ من اینکارو کردم تو هم انجام بده ان شالله حالت خوب میشه.

من سعی کردم فراموشش کنم انقد که دیگه بهش فکر نکردم به جای اینکه به اون فکر کنم سعی کردم به دنبال پیشرفت خودم باشم و توی زندگی خودم انقد خوشبخت بشم که اون نسبت به من حسادت کنه اینکارو هم کردم و فراموشش کردم بعد از مدتی با همسرم ازدواج کردم و الان خوشبختم بزار حالا که اون میخواد خوشبخت باشه تو هم خوشبخت باشی دوست داشتی زندگینامه مو نوشتم بخون شاید آروم شدی

https://www.ninisite.com/discussion/topic/2023080/شکست-عشقی?postId=67424925

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دقیقا مثل من،  منم یه آدم بی پناه و تنها که کاری جز گریه و اشک ریختن تو کنج تنهاییم ندارم، &nbs ...

برای کفشی که

همیشه پایت را میزند

فرقی نمیکند

تو راهت را درست رفته باشی یا اشتباه

هر مسیری را با او

همقدم شوی

باز هم 

دست آخر

به تاول های پایت میرسی

آدم ها هم به کفش ها بی شباهت نیستند

کفشی که همیشه پایت را می زند

آدمی که همیشه آزارت میدهد

هیچ وقت نخواهد فهمید

تو چه دردی را تحمل کردی

تا با او همقدم باشی

" فروغ فرخزاد"

لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
2731

راجبه تاوان هم یه چیزی بگم...

یه مرد متاهل تو فامیل ما بود که به من نظر داشت

از سن ۱۷ ۱۸ سالگی از اون موقعی که من هیچی نمیدونستم و کاملا چشمو گوش بسته بودم

و میگف بیا باهم باشیم تا هروقت ازدواج کردی!!

خلاصه خیلی منو اذیت کرد از نظر روحی

خیلی داغون شدم

حتی بعدازدواجم ولم نکردو چون فامیل خیلی نزدیک بود نمیتونستم چیزی بگم که البته خریت کردم باید ازش شکایت میکردم گور پدر آبرو...

تا اینکه اخرین بار بهم پیام داد با شماره ناشناس چون من همه شماره هاشو بلاک کرده بودم، و حرفای خیلی بدی زد و بعداز اون گفت آبروتو میبرم و میگم تو با من رابطه داشتی!!!

من چیزی نگفتم فقط واگذارش کردم به خدا که یه جوری زمینش بزنه نتونه پاشه....

بعد دوسال تو کل فامیل رسوا شد و مچشو با یه زن متاهل گرفتن!!

نمیگم خوشحال شدم چون یه زندگی خراب شد

اما دلم خنگ شد که بالخره رسوای عالم شد مرتیکه ی هیز

حالا توام بدون چوب خدا صدا نداره 

الان نه چندسال دیگه نتیجه کارشونو میبینن حتمااا

میدونی عزیزم باید چیکار کنی؟ من اینکارو کردم تو هم انجام بده ان شالله حالت خوب میشه. من سعی کردم فر ...

عزیزم مرسی..‌حتما میخونم.  منم خیلی تلاش کردم ولی هر راهی رفتم به بن بست خورد . خیلی باهام بد کرد خیانتش شبیهه بقیه خیانتا نبود هرکسی که میشنید قلبش میگرفت چه برسه به خودم... اون آقا پشیمون شد  از کاری که با شما کرده بود؟  

آدمی نیست که حفظ ظاهر کنه حداقل از برق چشماش میفهمم که چقدر خوشبخته،  من تو یه مدت کوتاه بعد از ...

این ادم واقعا ارزش غصه خوردن داره؟؟؟

الان کله ش داغه تازه به هوسش رسیده بایدم خوشحال باشه

چند سال دیگه باید حالشو ببینی...

موقعی که لاهم بودین تو اون ده سال باهات چجوری بود؟؟

باهم مچ بودین؟؟؟ دنیاتون یکی بود؟

راجبه تاوان هم یه چیزی بگم... یه مرد متاهل تو فامیل ما بود که به من نظر داشت از سن ۱۷ ۱۸ سالگی از ...

الهی آمین تنها آرزوم همینه ... تمام کارای وحشتناکی که باهام کرد یک طرف ، بعد از چندین ماه چند وقت پیش خانومش بهم پیام داد میدونم تو با شوهرم در ارتباطی گورتو گم کن از زندگی قشنگمون وگرنه بی آبروت میکنم ، چندتا فحش خیلی ناجور و چندتا تهمت خیلی زشت دیگه هم زده بود . در صورتی که خدا خودش شاهده من تمام این یک سال جز اینکه تو غم  و اشک خودم دست و پا زدم کاری نکردم،  دوباره تمام وجودم شکست تمام وجودم ، کنار خودش بهم زنگ میزد چه فحشای زشتی چه حرفای رکیکی بهم میزد انقدر بی شرف و نامرد و بزدل بود که گوشی رو ازش نمیگرفت بگه بسه ، تازه خودشم همون حرفارو تکرار میکرد که خانم خوشش بیاد ، چند بار غش کردم و راهی بیمارستان شدم خدا میدونه... هیچوقت ازشون نمیگذرم ولی چی شد هیچی اونا خوشحال و خوشبخت منم بدبخت تر از قبل 

2740
عزیزم مرسی..‌حتما میخونم.  منم خیلی تلاش کردم ولی هر راهی رفتم به بن بست خورد . خیلی باهام بد ک ...

همسرم به من خیانت نکرد فقط در اوج عشق و علاقه ای که بهش داشتم اسم طلاق آورد هیچ تلاشی برای حفظ زندگی عاشقانه ای که داشتیم نکرد خودش منو دوست داشت اما مادرش انقد زیر گوشش خوند و همسرم هم به جای اینکه برای زندگیمون بجنگه ساده ترین راهو انتخاب کرد تا مادرشو راضی نگه داره ....بعد از جدایی با یه خانوم دیگه ازدواج کرد الان بچه داره و زندگیشو میکنه خانوادش و برادرهاش هم خیلی برای بهم زدن زندگیمون تلاش کردن الان همه شون راحت دارن زندگیشونو میکنن حتی برای اینکه مهریه منو ندن انقد برادرهاش تلاش کردن که نگو با اینکه همسر سابقم وضع مالیش خوب بود حداقل یک چهارم مهریه مو میتونست بده اما نداد انقد منو تو دادگاه کشوند که خودم خسته شدم و از مهریه م گذشتم تازه کلی تهمت به من و خانوادم زد و مارو کشوند دادگاه که منو خسته کنه و به هدفش هم رسید ....از یه بنده خدایی شنیده بودم که گفته بود من زن خوبی بودم براش اما بقیه نزاشتن زندگیمون ادامه پیدا کنه اما با همسر الانش هم داره زندگیشو میکنه 

الهی آمین تنها آرزوم همینه ... تمام کارای وحشتناکی که باهام کرد یک طرف ، بعد از چندین ماه چند وقت پی ...

واقعا ازت خواهش میکنم خطتو عوض کنی و دیگه بهش فکر نکنی

این اقا خیلی خیلیییی پست و بی ارزشه

لعنت بهش

واقعا حیفه جوونیته که با غصه خوردن برای این آقا بگذره

اگه شرایطش رو داری حتما پیش یه روانشناس برو تا کمکت کنه فراموش کنی و محکمتر بشی و انقد غصه نخوری

پس چرا نگاه کج به کسی بکنیم فورا تاوان میدیم؟  چطور میشه خدا بین بنده هاش فرق بزاره 💔😔

عزیزم شما از کجا میدونی اون اتفاقی که واست میفته تاوان اشتباهت بوده که فک میکنی تاوان دادن واسه تو زود اتفاق میفته واسه دیگران نه؟

آیا ما قدرت اینو داریم تشخیص بدیم کدوم اتفاق تاوانه کدوم تاوان نیست؟

سر در آوردن از اتفاقات و حکمتای این دنیا به این راحتیا نیست که ما بتونیم با یه دو دو تا چار تای ساده حسابش کنیم.

خیلی وقتا توی یه شری یه خیری هست که ما بهش آگاه نیستیم، و توی یه خیری یه شری باشه که فکرشم نمیکنیم!

شاید تاوان  توی اتفاقات خوب و خوش نهفته باشه!

اصلا مگه غیر از اینه که این دنیا جای خوشی و راحتی نیست! مگه غیر از اینه که ما به این دنیا اومدیم که فقط امتحان پس بدیم؟

خوب شاید خدا داره زمان میده تا بنده ش به خودش بیاد.

هم برای اون که متوجه اشتباهش بشه و بره سراغ توبه و طلب بخشش از کسی که بهش ظلم کرده،

هم برای تو که توی این سختی و فشار روحتو جلا بدی و با اینکه در فشاری اما درستترین رفتارو انجام بدی، که اونوقته برنده از امتحانت اومدی بیرون👌

این فرصت برای متعالی شدن روح هر دوی شماست. برای نزدیک شدن به خدا و یکی شدن باهاش.

من اینو همیشه سعی میکنم به خودم زیاد بگم که اگه ما خودمونو مسلمون میدونیم و ائمه رو قبول داریم پس باید به راه و روش زندگیشونم نگاه کنیم.

امام حسین که فقط به خاطر مظلومیتش عزیز نشده، باید نگاه کنیم این آدما چجوری زندگی کردن، چقد توی زندگی قوی بودن و توی هر شرایطی از راه صحیح منحرف نشدن.

حضرت محمد ،حضرت فاطمه،حضرت علی اینا چقد زجر کشیدن اما درست موندن، فکرشون سالم موند از خدا دور نشدن.

ما هم اگه قبولشون داریم باید زندگی این افرادو الگو قرار بدیم.

پس عزیزم برای کسی که بهت بدی کرده بد نخواه و منتظر نشین بلا و عذاب سرش بیاد، 

دعا کن خدا بهت توانی بده بتونی صبر کنی بر این سختی، از خودش بخواه کمکت کنه این سختی باعث نشه از اصالت و انسانیتت دور بشی برعکس کمک کنه قویتر بشی داناتر بشی.

برای اون شخص دعا کن خدا هدایتش کنه.

کی میتونه بگه توی این دنیا کاری نکرده که محتاج بخشش خدا باشه؟ قطعا همه ما اشتباهاتی داشتیم که از خدا میخوایم ما رو ببخشه، اما وقتی حاضر نیستیم از یک دونه اشتباه بنده ش بگذریم چجوری میتونیم توقع داشته باشیم خدا از اون همه اشتباهات ما بگذره!

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
این ادم واقعا ارزش غصه خوردن داره؟؟؟ الان کله ش داغه تازه به هوسش رسیده بایدم خوشحال باشه چند سال ...

ما عشقمون رویایی بود همه مارو مثال میزدن با تمام دنیا جنگیدیم به خاطر هم . اصلا فکر نمیکردم از ما عاشق تر تو دنیا وجود داشته باشه رابطمون بی نظیر بود ، حتی یکبار دعوا نکردیم شاید باورت نشه..‌ گاهی میگفتم میترسم از دستت بدم میگفت تا بمیرم چنین اتفاقی نمیفته بهت قول شرف میدم تا بمیرم تنها زن زندگی من تویی اینو باور کن ، میگفتم اگه بمیرم چی زن میگیری؟ میگفت بیا بریم هرکجا که میخوای بهت تعهد بدم تحت هر شرایطی تنها زن زنرگیم تویی . اصلا مگه من میتونم تو چشم کسی جز تو نگا کنم این همه سال عاشقی و سختی کشیدیم به خاطر هم من مثل کوه پشتتم،  زمانی هم که با اون خانم دوست شده بود قرار میزاشتن بازم همه ی این حرفارو بهم میزد تا لحظه ی اخری که دستش رو شد تمام کارای عاشقانه شو برای من انجام داد. منو با یک دنیا سوال بی جواب گذاشتو رفت ، کاش می فهمیدم چرا این کارو کرد چرا تا لحظه ی آخر با احساساتم بازی کرد اون که میدونست چطور خالصانه عاشقشم چطور دلش اومد ، کارایی باهام کرد که هرکسی بشنوه مات و مبهوت میمونه ولی منه سخت جون هنوز زندمو دارم عاشقانه هاشو با یکی  دیگه میبینم...

عزیزم شما از کجا میدونی اون اتفاقی که واست میفته تاوان اشتباهت بوده که فک میکنی تاوان دادن واسه تو ز ...

عزیزم خیلی ممنونم از حرفای قشنگت با تک تکش موافق هستم اما خود خدا هم بارهای بار گفته که من تاوان پس میگیرم از کسی که ظلم کرده من از حق بنده م نمیگذرم،  بکی از صفات مهم خدا منتقم بودن هست. من منتظر بدبختی کسی نیستم میگم طبق گفته ی خود خدا منتظرم حقی که ازم ضایه شده دیده بشه . جز خدا کی میتونه امثال من رو ببینه و آروم کنه . خدا فقط خودش شاهده من تو زندگیم از چه آدمایی ضربه خوردم بدی دیدم قسم میخورم حتی یکبار هم شکایت نکردم فراموش کردم و گذشتم اما خیانت دیدن در اوج اعتماد از کسی که ده سال عاشقانه کنارش بودی و اتفاقات وحشتناکی که سرم آوردن چیزی نیست که بشه بخشید... حرف یک عمر زندگیه حرف شکستن یک انسانه راحت نیست...

ما عشقمون رویایی بود همه مارو مثال میزدن با تمام دنیا جنگیدیم به خاطر هم . اصلا فکر نمیکردم از ما عا ...

درکت میکنم پس الان خیلی خیلیییی سنگینه اتفاقی که برات افتاده...

ولی بنظرت با فکر کردن مشکلی حل میشه؟

حتما مشاوره برو و روحت رو درمان کن

اون الان سر زندگی خودشه

تو چرا باید هنوز درگیرش باشی؟

توام برو دنبال زندگی خودت و آرامشت رو بدست بیار

میگن زندگی قانون باورها و لیاقتاس

اون رفته دنبال لیاقتش

لیاقتشم همون زنه بددهن و بی چشم و رو بوده...

2706