2737
2734
عنوان

اقا اگه بلدین بگین☹️

| مشاهده متن کامل بحث + 310 بازدید | 32 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خیلی خوبه که به فکر این چیزایی ولی خب اکثر دخترای هم سن و سال خودت این مشکلو دارن، تنها توصیه ای که میتونم برات بکنم اینه که فقط روی درست تمرکز کن و به مسائل حاشیه ای هم توجه نکن تنها راهی که میتونی یه آینده ی مستقل و بدون دغدغه ی مالی داشته باشی درسه میدونم الان شاید پیش خودت بگی پس چرا اینقدر آدم تحصیل کرده ی بیکار هستن جوابم اینه که از الان رشته ت رو با دقت انتخاب کن خودت توی کنکور برای رشته هایی آمده کن که آینده ی خوبی دارن سه سال وقت داری تا کنکور نه زمان کمیه نه زمان زیادیه، تمرکزتو بذار روی درست به خدا توکل کن و آینده ت رو بساز جوری که ده سال بعد از الان خودت ممنون باشی

2728

الان فقط وقت آموزش شماست. فقط!

منظورم صرفا مدرسه نیستا!

گرچه درستو باید خییلی خوب بمونی، ولی برو دنبال یه هنری. 

اینم که میگی منت میذارن، اقتضای سن شماست.

ببین اگه دنبال پول درآوردن هستی برو یه هنر ناب یاد بگیر که پول توشه. مثلا قالیبافی...

بعدا اگر ادامه تحصیل هم دادی و توی رشته ات کار پیدا نکردی، این هنر کلی پول داره برات. حتی آموزشش!

برای خودت یه تایمی قرار بده، مثلا تا بیست سالگی، با خودت قرار بذار توی یه هنری استاد بشی.

یه دختر خانم مزون دوز رو همه جا روی هوا میزنن. 

جنین از بدو تشکیل، انسانه...چی باعث شده فکر کنید یک تکه گوشته و جزئی از بدن مادر؟ فقط یک مدت احتیاج داره به تنها پناهگاهش تا سریع مراحل تکامل رو طی کنه...همونطور که نوزاد احتیاج به نگهداری داره...دستتون رو به خون فرزندتون آلوده نکنید! هیچکس از آینده خبر نداره، با چه تضمینی، حق حیات به فرزندتون نمیدید، شاید اون نجات دهنده تعداد زیادی از انسانها باشه...با وجود هر نوع سختی که در زندگی وجود داره! چرا این جنین نرفته در شکم مادری که سالهاست ناباروره، اما تدبیر امر الهی اونو گذاشته در شکم شما؟
2740
درستو بخون برای کنکور خوب بخون تو ی رشته خوب قبول شی مثلا پزشکی 

نه من هدفم پزشکی و اینا نیس🤦‍♀️ میخوام برم هنرستان فنی حرفه ای معماری داخلی 

ماه پشت ابر نمیمونه ولی غصه پشت خنده چرا:)
خیلی خوبه که به فکر این چیزایی ولی خب اکثر دخترای هم سن و سال خودت این مشکلو دارن، تنها توصیه ا ...

هدفم رشته معماری داخلیه. نمیدونم اینده خوبی داره یا نه 

منم اطلاعی زیادی از رشته ی معماری داخلی ندارن، میتونی پرس و جو کنی . دیگه به چه رشته هایی علاقه داری ...

مثلا مامانم میگه برو طراحی دوخت. درامدش زیاده. اما به خیاطی و طراحی دوخت علاقه ندارم

مثلا روانشناسیم دوس دارم اما انسانی نمیخوام برم 

اما معماری داخلی علاقه دارم به شدت. بعد به این هم اعتقاد دارم که اگر واسه یه چیزی تلاش کنی و کار کنی و کار کنی و کار کنی قطعا کار ت راه میفته

مثلا مامانم میگه برو طراحی دوخت. درامدش زیاده. اما به خیاطی و طراحی دوخت علاقه ندارم مثلا روانشناسی ...

بله نظرت درسته کلا تو هر چیزی تلاش کنی و بهترین باشی به امید خدا موفق میشی. به رشته های تجربی علاقه ای نداری؟ پزشکی، دندان پزشکی...؟ یا رشته های مهندسی( به شرط اینکه بری یه دانشگاه تاپ و با معدل خوب فارغ التحصیل شی که بعدا بخوای برای فوق بری اونور)؟

بله نظرت درسته کلا تو هر چیزی تلاش کنی و بهترین باشی به امید خدا موفق میشی. به رشته های تجربی علاقه ...

تجربی نه

خودم حس میکنم که کششو ندارم. اطرافم خیلیا هستن رفتن رشته تجربی اما ادمو پیر میکنه از بس سخته🤦‍♀️

مهندسی هم همون معماری داخلی اخرش میری دانشگاه بعد مهندس میشی. من هدفم حداقل گرفتن فوق لیسانس هست. و حداکثر دکترا. 

تجربی نه خودم حس میکنم که کششو ندارم. اطرافم خیلیا هستن رفتن رشته تجربی اما ادمو پیر میکنه از بس سخ ...

سخت که هست ولی تو همه ی رشته ها اگه بخوای موفق باشی باید تمام وقت فقط درس بخونی ، البته خیلیا هم درس نمیخونن و شب امتحان الکی کتاب رو  باز میکنن که مثلا درساشونو پاس کنن و یه مدرکی بگیرن.اینم به خودت تلقین نکن که نمی تونم و کششش رو ندارم البته قصدم این نیست که بگم برو این رشته یا اون رشته فقط ازت خواهش میکنم با چشم باز انتخاب کن چون اگه مسیرتو اشتباه انتخاب کنی اون وسط ممکنه چند سال از عمرت هدر بره، آزمون و خطا نکن از همین اول مسیر رو درست انتخاب کن و خودت رو باور داشته باش و با توکل به خدا برو جلو اصلا هم خودت رو دستکم نگیر

2706