2737
2739
عنوان

طلاق یا بازگشت با شرط و شروط؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 6158 بازدید | 268 پست
سلام ماهور جان ممنونم بابت همراهیت اتفاقا من دیروز بعد از یک ساعت چک و چونه زدن رئیس بسیج مهندسین ...

طناز جان

به نظر من نیاز نیست همه واسطه ها یا اونایی که از دور در جریان مشکلتون هستن همه جوانب زندگیتون رو بدونن

ببین برادر من 15 ساله ازدواج کرده، چند ماه پیش به خاطر یه مساله پیش پا افتاده با زنش دچار مشکل میشه و از خونه قهر میکنه چند روز خونه نمیره و بعد از اینکه همه مطلع شدن سر یه مسله کوچیک یه جلسه با دایی و پدر مادرش و چند تا از اقوام نزدیک ما تشکیل دادن برای حل مشکلشون

مساله ای که فقط به خودشون ربط داشت

باور میکنی هنوز از مادرم نرسیدم چی شد آشتی کردن

اصلا برام مهم نیست

خوشی و مسافرت و گردششون به راهه، ما هم که اندازه یه ارزن باهاشون نه کار داریم نه زحمت میدیم پس لزومی نداره با کوچکترین بحثی پای همه رو بکشن وسط

من جای تو باشم اولین در برخورد با واسطه ها بی‌تفاوت برخورد میکنم و غافلگیریمو نشون میدم، اینکه انتظار ندارم تو مسائل زندگیم دخالت بشه

حالا این شخص هر کسی میخاد باشه 

مقام بالا بودن نشونه برتری نیست

آدما تو هر جایگاهی که باشن بالاخره یه شخص هستن

و مسائل زندگیمون رو خودمون بهتر تشخیص میدیم، همسرت بدترین روش‌ها رو در پیش گرفته

اون بی‌حرمتی های زیادی کرده و به جای انتخاب روش‌های درست دست به دامن این و اون میشه تا تو معذوریت قرار بگیری

با جدیت و محترمانه اصلا اجازه ورود به واسطه ها در هر پست و مقامی رو نده تو مسائل شخصیت

لزومی نداره توصیح بدی به همه

یکی از حرفای خوبی که تو تاپیک آرتمیس خوندم

انرژی تو تلف نکن(عدم اتلاف انرژی) 

طناز جان به نظر من نیاز نیست همه واسطه ها یا اونایی که از دور در جریان مشکلتون هستن همه جوانب زندگی ...

درسته ماهور جان

البته ما هم این دفعه چون تجربه کسب کرده بودیم هر کسی که خواست وارد بشه با ادب و احترام رد کردیم و گفتیم وارد مراحل قانونی شدیم و بهتره که از این طریق حل بشه.

درسته اونا راه درستو پیش نگرفتن! الان من موندم من اومدم قهر یا اونا قهر کردن!!!!!!؟؟؟؟؟؟

خانواده ش به وقتش دخالتاشونو کردن الانم که کشیدن کنار و اعلام کردن ما دخالتی نمی کنیم!!!! یکی نیست بگه شما غلط کردین روز اول رفتین نشستین خونه ی مردم و دختر دسته گلشونو خواستگاری کردید برای پسر مشکل دارتون!!!

بعد هم توی زندگیش تا تونستید سنگ اندازی کردید و دخالت و حرفهای بی حساب! الانم که دیگه همه ی کاراتونو تکمیل کردین نشستین پاتونو گذاشتین روی پاتون، چاییتونو میل می کنید و فیگور آدمای بافرهنگو می گیرین و اعلام می کنین ما دخالت نمی کنیم! خودشون می دونن و زندگیشون!!!

مادرش حالا خودش اون بساطو پیاده کرد و اون دعوا و سر و صدا رو راه انداخت حالا هم گفته دلش خواست برمی گرده دلش نخواست و برنمی گرده!!! ولی خبر نداره پسرش برا برگردوندن زنش به هزار نفر رو زده! فکر کنم بفهمن اعدامش می کنن!

ماهور جان روند طولانی دادگاه بسیار خسته کنندست. اعصاب خوردی داره و اونا جز اذیت کردن و وقت تلف کردن هدفی ندارن ! میگن فوقش ته خط مجبوره مهریه شو ببخشه تا طلاقش بدیم!!!

ماهور اینا چجوری زندگی می کنن! چطور و چقد سخت باید تاوان دل مجروح و خسته ی منو خانوادمو بدن!!!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

درسته ماهور جان البته ما هم این دفعه چون تجربه کسب کرده بودیم هر کسی که خواست وارد بشه با ادب و احت ...

شنیدی میگن از کائنات هر چی بخای همونو بهت میده

دو سه روز پیش گفتی ناراحتم که رفته و بی خیال نشسته

دیدی خبرش اومد

که داره دست و پا میزنه

بازم میگم خانواده ش انتظار نداشته باش وقتی خودشون رو ثابت کردن

دست از موشکافی و گفتگوهای ذهنی بردار که خودت و خانواده ت رو داغون میکنی

پروسه طلاق و روند قانونی متاسفانه همینه، اینجا ایرررانه... 

فقط باید بشینی و خوب فکر کنی و ببری ازشون

دیگه فکر هم نمیکنی در موردشون چه برسه به اینکه حرفشونو بزنی

از همچین مادری همچین پسری انتظار میره

دوره بیفته و غریبه ها رو واسطه کنه

ببخشید کسی که عرضه نداره چهار سال زنداری کنه عرضه فرزند آوری و بزرگ کردنش رو هم نداره و مطمعنا ادامه این زندگی فقط فرسودگی میاره برات

مطمعن باش مادرش حتی یه پله هم از موضعش پایین نمیاد

همسرت هم بچه ننه کامل

و الا لااقل باید به خانواده اش اعتراض کنه که دخالت‌های شما زندگیمو به اینجا کشونده

طناز سخته درست شدن همچین آدمی 

فکر تو درگیرش نکن

سعی کن تو این مدت یه شخصیت قوی و محکم از خودت بسازی

همسرت میتونه زندگیشو جدا کنه

یه شغل ساده پیدا کنه و با کمک هم از صفر شروع کنید،ولی همه اینا جربزه میخاد 

نه اینکه مسائل زندگیتون رو پیش هر کسی ببره

اون باید باور کنه تو قهر نکردی بریدی از شرایطی که برات به وجود آورده... 

شنیدی میگن از کائنات هر چی بخای همونو بهت میده دو سه روز پیش گفتی ناراحتم که رفته و بی خیال نشسته ...

درسته ماهور جان

حرفاتو قبول دارم. من باید سنگامو با خودم وا بکنم البته در مورد تصمیمم کاملا مطمئن و قاطع هستم و می دونم آینده ای کنار این آقا ندارم و مطمئن هستم که نمی تونه پدر مناسبی برای فرزند من باشه.

در مورد این مسائل کاملا اطمینان دارم و کاملا قاطعانه تصمیممو گرفتم. فقط اون چیزی که گاهی فکرمو درگیر می کنه این درده که اونا برای برگردوندن من هیچ تلاشی نکردن علی رغم اون همه محبت و احترامی که براشون قائل بودم.

ماهور جان می دونم این توقع و انتظار اشتباهه ولی یادمه همین مادرشوهرم مریض شد چند هفته قبل از اومدنم به خونه ی پدرم، هیچ کدوم از بچه هاش اهمیتی ندادن بهش، به من زنگ زد و پشت تلفن گریه کرد. منم بر حسب اون حس انسان دوستیم و رضایت خدا سریع خودمو بهش رسوندم و چقد کمکش کردم تا کمی بهتر شد. حتی برای دستشویی رفتن مشکل داشت من زیر شونه اش رو می گرفتم و تا دم در سرویس می بردمش و می موندم تا بیرون بیاد و کمکش کنم برگرده به جاش.

هر روز بهش زنگ می زدم و حالشو می پرسیدم. یه روز براش سوپ پختم و فرستادم. 

دلم از این می گیره که همون روزهای آخر چقد بهش محبت کردم و جواب محبتم این شد!!!

این یه درد عمیقه چون همون زن بدترین حرفا رو پشت سرم زد. بهم حق بده که دلم بگیره و غمگین بشم. از اینکه من با هزار امید پا به خونه و خانواده ی اونها گذاشتم و مایوس و ناامید از اون خونه و خانواده برگشتم. 

دلم از این چیزا گرفته نه اینکه امیدی به اون زندگی و برگشتن و ساختنش داشته باشم. نه اصلا. من اینبار کاملا قاطعانه ایستادم.

2728

فقط میتونم بگم دست از گفتگوی ذهنیت بردار

تو مشکلت اینه دو دلی هم میخای طلاق بگیری هم میخای بیان منت کشی

طناز مهم نیست دیگه اونا کی بودن و چیکار کردن مهم اینه تو مسیر زندگیتو عوض کنی

برای گفتگوهای خانوادگی و ذهنی رفتارای اشتباه اون خانواده رو موشکافی نکن

ببین مطمعن باش اونا هم حق رو به خودشون میدن و دلایلی برای کارای درست و غلطشون دارن

به این فکر کن شما ها آدم زندگی هم نبودید والسلام

موفق باشی... 

عزیزم‌الان حق طلاق باهاشه طلاق میخوای دو روز دیگه حق طلاق باهات باشه خب میترسه طلاق بگیری دیگه بنظرم مشاور و دور شدن رو قبول کنه خیلی شرایط بهتر میشه اگه اونام قبول نکرد ولی به این دو تا راضی شد قبول کن

2738
همسرمنم ازوقتی ک افتادادیم رو کارای قانونی طلاق باوجود اینکه ۷ سال خون ب دلم کرد بارفتاراش ..الان خو ...

برید مشاور و بهش بگید شرایطتونو وقتی انقدر دوستون داره ک پیش قدم شده شاید با شروطتون موافقت کنه

من همه تايپيك رو نخوندم

اگر درست متوجه شده باشم

نظرم اينه:

ببين عزيز دلم ادم مثلا سي ساله كه توي چهارسال نتونسته نظر شمارو جلب كنه حتي اگر بدترين خانواده  رو داشته و تحت تاثير بقيه است با رفتن توي دورترين نقطه  و هزاران جلسه هم تغيير پيدا نميكنه تا خودش نخواد و متوجه نباشه!!

بله ايشون فكر نميكرده شما مصمم باشي و براش زور داره شما اينهمه جدي هستي

بعيد ميدونم حق طلاق رو بده(چون براي اقايون يعني همون طلاق)

ولي شروطي كه گذاشتي خوبه 

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 

و باز هم سرزمین عجایب نی نی سایت مصرانه در تلاشن یه بنده خدایی پایان بده به زندگی ای ک قشنگ معلومه هنوز توش علاقه زیاده!!

اینجاس ک شاعر باید تویِ سرزنان شعرشو تغییر بده ک:

ما برای فصل کردن آمدیم

نِی برای وصل کردن آمدیم!!!!

متاسفم...🚶‍♀️

روی تصمیمت قاطعی و از الان داری فک میکنی چه شرطی بزاری برای بازگشتت؟؟ این همه تناقض یجا امکان ندار ...

بهتره برگردید تاریخ ایجاد تاپیک و کامنت ها رو خوب نگاه کنید. اگر خسته هم نمیشین یه لطفی کنین کامنتا رو بخونین چون اینجوری متوجه میشین چه تغییراتی صورت گرفته!!!

من این تاپیکو نگه داشتم تا دیگران هم بتونن مسیر من و نظرات پربار ماهور جان رو بخونن و استفاده کنن!!!

نذاشتن واسه چند نفر که از رو بیکاری یه نظری هم بپرونن!!!

بهتره برگردید تاریخ ایجاد تاپیک و کامنت ها رو خوب نگاه کنید. اگر خسته هم نمیشین یه لطفی کنین کامنتا ...

عزیزم چه ربطی به تاریخ تاپیک داره؟؟

شما تو عنوان اول زدین برای طلاق هیچ تردیدی ندارین ولی تو همون پست دوباره نوشتید اگر شوهرم بیاد منت کشی چه کنم ؟

این تیکه پروندن نیس سوال هست 

شماهم اگر جنبه ی انتقاد نظر ندارید خب تاپیک نزنید دلیل نمیشه هرکس ایرادی توی پست شما دید و گوشزد کرد ادم بد باشع 😯😯

شگفتاااا

کلا همه‌ ی سیاه سفیدا خوبن؛مثل پنگوئنا،پاندا ها،برف لای موهات،چشمات......
2706