2737
2739
عنوان

شوهرم میگه واسه جهاز مبل نمیخزم

| مشاهده متن کامل بحث + 16011 بازدید | 508 پست
اقاا سبزوار تاکستان  شمال  نرید دختر بگیرید😂نرییید

تاکستانو نمیدونم ولی خود قزوین اینحوری نیس.

خانواده دختر حتی خونشونو میفروشن تا جهاز بخرن شنیدم پیرمرد پیرزن رفتن مستاجری تا جهاز خوب بدن.خیلی بده اینطوری

ما رسممونه همه چیو‌دوماد باید بخره عروس وظیف نداره حتی یه‌سوزن بخره

چه خوب ما که همه چی با عروسه😒

وقتی داری روزای سختی رو میگذرونی و متعجبی که خدا کجاست 👀 یادت باشه استاد همیشه موقع امتحان سکوت میکنه😶خدایا شکرررررررت بعداز 20ماه انتظار مامان شدم 😍خدایا خییییلی مرسییییی که پسرم روسلامت گذاشتی بغلم❤

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چرا فکر میکنی پدر داماد باید خرج همه چیو بده؟ چرا اصلا باید فرق بین دختر و پسر باشه هر دوتاشون انسا ...

کو کجا داماد همه اینا رو میده . والله از چند تا قلمی که پاش هست نصفشم نمیده .یعنی همه شما اول زندگی رفتین خونه خودتون . ماشینش حاضر بوده کل قول هایی که داده رو انجام داده . بهترین طلا رو براتون خریده . جمع کنین بابا فقط حمله کردن بلدنین . پس این همه ناله مال عمه منه که خونه ندارن . ماشین ندارن 

من تکیه گاهم باده که افتادم از پا 😔😔😔
2728

اسی رسمتون درست ولی رسم اینه خودشون هرچی خواستن بگیرن نه شما تعیین کنید

مثل کسایی که کل جهاز با دختر و خانواده پسر حق ندارن تظری بدن که چی باشه و کیفیت چگونه باشه

خدایا تو میدانی آنچه را که من نمیدانم، در دانستن تو آرامشیست و در ندانستن من تلاطمهاست، تو خود با آرامشت تلاطمم را آرام ساز🙏🙏
خیلی ناراحت بود میرفت از جای دیگه زن میگرفت کلا وقتی چیزی رو قبول کردی ملزم به اجراش هستی تو خوزست ...

میشه هم جمع کنه از ایران بره.بابا یه ذره انصاف هم خوبه.خب قدیم هم رسم دستمال شب عروسی بود حالا چون رسمه رسم خوبی بود؟

باند به ظاهر مومن خیلی علاف و بیکارید که دنبال من تو تاپیکها راه میوفتید

والا ما هم رسم داشتیم داماد بخره و ظروف و برقی های کوچیک و رختخواب با دختر باشه اما شوهرم نداشت و خانواده شوهرمم بکل با مقوله ازدواج مخالف بودند این شد که با یخچال دست دوم سی سال کار کرده سمساری و گاز ۳۰۰ هزار تومنی و موکت زندگیمونو شروع کردیم نه تلویزیونی نه مبلی نه جاروبرقی نه هیچ چیز دیگه ، یه اتو ۵۰ تومنی هم خریدیم که لنگ نمونیم بعد دو سال از اتاق سه در چهار خونه مادرشوهر و شکنجه هاش به هردوتامون مستقل شدیم توی سه سال همه چیزمونو خریدیم و الان به لطف خدا لاکچری ترین خونه فامیلشونو داریم...

به نظرم خوبه که دختر و پسرا مثه قدیما رسم رسم نکنم و همدیگرو درررررررررک کنن چیزی که تو‌ذهن هر کسی میمونه درکه ، من سرویس طلا نداشتم رفتم یه سرویس بدل خریدم ۱۲۰ تومن که اونم روز عروسی تو آرایشگاه جا موند.اما الان شوهرم نور چشمشم اگه بخوام بهم میده و همیشه میگه تنها دختر با درکی که تو عمرم دیدم تویی.

سلامتی پسرام و شوهرم🥂🍷🍷

خوشبحالتون 

ما که ماتحتمون پاره شد ول کنم نیستن

الان با مامانم بحثم شد گفتم ول کن اعصابمو خورد نکن هی اصرارداره برا دخترم(ازدواج کرده این رسم تا یکسال بعد ازدواج ادامه داره) سکه یک میلیونی برا شب یلدا به علاوه میوه و برا عید النگو و اجیل بخریم 

حالا میگه ربع سکه عید بخر النگو روبزار برا سیسمونی 

میگم تو رو قران حالا ول کن حالا که اول از اون خبری نیس که بخوام برم تو فکر سیسمونی بعد اینقدر بدهکارم که فکرم مشغوله بدهکاریه 

میگه چطور موقع خودت اینکارها رومن  برات کردم شوهرت هم طلبکار بود میگم خوب من چیکار کنم نه سر کار میرم که پول داشته باشم نه شوهرم مرده که حقوقش دستم باشه

😍خدا روزی رسان شکست ناپذیر من است و هم اکنون مبالغ هنگفت پول در پناه لطف الهی و به شیوه هایی عالی به من میرسد😍😍😍😍😍😍😍  گاهی هیچکسی رو نداشته باشی بهتره !!!  باور کن بعضیا تنهاترت میکنن 🌹🌹🌹    
2738
یعنی الان که داداشم داره مزدوج میشه تاااازه دارم میفهمم چقدر خانواده داماد پاااااره میشن سر طلا و سر ...

تازگیا اره قبلا خانواده دختر اذیت میشدن

من سه سال پیش سرویس به اون سنگینی شد ۵ تومن کل هزینه عروسی شد ۵۰ تومن

اوتوقت برقی ریزای من حدود ۸ تومن شد

هزینه جهازم رفت رو ۸۰ تومن

خدارو چه دیدی؟؟؟؟ شاید شد
ميشه بگید شهرتون کجاست؟   😂 آقاییمو از اون شهر انتخاب کنم

خراسان رضوی کل شهرهاش اینطوره 

🌺☝️دونه صلوات برای کارمون درست شه مهمونم کن خدا عوضشو بهت بده🌺خدایا برام معجزه کن بهت ایمان دارم چون معجزه تو دیدم🌺خدایا توکلم وامیدم به توست🌺کاربر جدید نیستم فحش دادم نی نی یار ۳منوترکوند🤪😢😢😢
مشهدیا اینطورین  به نظرم واقعا گناه داره داماد خونه عروسی طلا کلی خرید غر و فر اخرم نصف ب ...

اتفاقا ي نفر مشهدي بود همينجا ميگفت رسممونه از هرچيزي دوتا دوتا ميخريم البته چنتا تيکه هم پاي داماد بود

یاد                                                                                       خنجر است.                                                                             👤 الیاس علوی                                  
بعد یه سوال از دوستانی که میگن‌ رسم ما اینه داماد جهیزیه بخره اصولا چطوری میخرن وسایلو؟ مثلا چیزی ...

هرکی هرچی توانش باشه میخره دیگه معمولا عروس داماد باهم توافقی مارک وسایل انتخاب میکنن ولی یه ماه پیش دخترجاریم عروس شد داماد کلی طلا که سرعقدش بهش داده بود یخچال ساید و لباسشویی سرویس چوب و فرش و....همه بهترین هاش خرید 

خونه و ماشین هم ازخودش داشت مراسم بخاطر کرونا نگرفت ولی برا عقدش یه مراسم توپ گرف

جاریم فقط چندمدل ترشی و مربا و خوراکی واسه تو یخچال خرید

استادتغییرباش ن قربانی تقدیر
2706