2733
2739
عنوان

خریدای خونه رو چطور انجام میدین ت این وضع😔ک پسنداز میکنید

| مشاهده متن کامل بحث + 3813 بازدید | 209 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پس انداز که  ریالم نداریم      ولی هرماه یه چیزی میخریم    مثلا   ...

خدا باعث و بانی این شرایط بده مردمو لعنت کنه 

وگرنه بدون وجود پدر و مادرشونم اینکه هر ماه قدرت خرید ی قلم جنسی داشته باشی نهایت ظلمه ظالم زمانه ست!!!

2742
تو این دوره زمونه قسطی برای خونت زندگیت لوازم خانگی و فرش اینا بخر  یا قرعه کشی خونگی بنویس ک ...

قرعه شرکت کردم الانم میخام برم قرض الحسنه ثبت نام کنم یدونه به اسم شوهرم یدونه خودم ماهی بیست تومن بدیم اخرش هرموقع لازممون شد  وام بگیریم یا درخواست بدیم پول خودمون بیاد

یه صلوات میفرستی برام🙏🙏...... من خدایی دارم مثل گلبرگ شقایق زیباست ... درد هرچقدر بزرگ باشه خدا بزرگتره .... خدا وقتی تورا می آفرید حواسش به آرزو های من بود تو شدی همان آرزوی من 😍😍😍ایشالا برسه اونروزی که نی نی دار بشم 😍😍😍.         روز تعطیله و مشغول تمیز کردن خونه هستم. تصمیم میگیرم سر و سامونی به کمد لباسام بدم. در کمد رو که باز میکنم چشمم میوفته به لباسهای مهمونیم. یه دفعه یادم میوفته که کم مونده یه سال بشه که هیچکدومشون رو نپوشیدم. کفشها و کیفهایی که از بیشترشون مدتهاست هیچ استفاده ای نکردم. کابینتها رو که میخوام تمیز کنم  چشمم به ظرف و ظروفی میفته که یه ساله هیچ غذایی دلشون رو گرم نکرده.مبلهایی که یه ساله رومبلیشون کنار نرفته تا پذیرای حضور گرم عزیزی بشن. باورم نمیشه که مدتهاست مثل خیلی ها هیچ مهمونی نداشتیم و هیچ جایی مهمونی نرفتیم. یه ترسی دلمو چنگ میزنه.نکنه عادت کنیم؟؟؟عادت کنیم به خلوت خونه هامون، به تنهاییمون، به سکونمون و به سکوت. از عادت میترسم، همون که  اوریانا فالاچی میگه بی رحمترین سَمّیه که میتونه اسیرت کنه، که به هر شرایطی سر خم کنی. نکنه عادت کنیم به بی خبری از هم. به بی عشق ماندن، به بی دوست ماندن..  با خودم فکر میکنم شاید مرگ بدترین پیامد پاندمی کرونا نباشه، شاید اگر کرونا کمی بیشتر طول بکشه تو دنیای پساکرونا بیماری تنهایی و مردم گریزی چنان تو سلولهامون رخنه کنه که با هیچ واکسنی ایمنی پیدا نکنیم.از ته دل دعا میکنم قبل از یخ زدن دلامون، از این ویروس ویرانگر نجات پیدا کنیم که زندگی بی دوست داشتن، بی رفت و آمد، بی دید و بازدید، بی حضور انسانها، بی امید دیدار به هیچ نمی ارزه.به قول شاملو  "سالیان بسیار نمی‌بایستدریافتن راکه هر ویرانه، نشان از غیاب انسانی ست،که حضورِ انسانآبادانی‌ست".
وای چه بد😯😮😖پدرومادرش پیرن ؟

ن زیر ۶۰  سالن  ولی سرحالن     سه تاداداش  داره بخدا  یه ریالم  نمیدن  ب مامان  باباهاشون  حالا شوهر ساده من  درامد  ناچیز  داره    همش پول موادشونو میده  ماهی تقریبا ۶۰۰       خودم  یکماه  لپه  ندارم   هروقت گفتم  میگه پول نیی  ولی  بابلش زنگ  زد پول بفرس  سریع  رف خونشون  بااینکه  باباش حقوق  بازنشستگی هم  داره  😓ولی همشو  دود  میکنن    

فدات عزیزم😍 توام از تجربت بگو

عزیزم ما تموم حقوقمون پای قسط و بدهی می‌ره. 

معمولا برنج رو سالی یکبار و گوشت رو دو ماهی یکبار می‌خریم. میوه و تره بار رو از یکشنبه بازار میگیرم که ارزونه.

بعد رب رو خودم درست میکنم. فلفل و آرد سوخاری و‌پودر پاپریکا هم خودم درست میکنم‌. اهل رستوران و فست فود نیستیم. لباس و لوازم آرایش هر وقت لازم بشه میگیرم. مواد شوینده و بهداشتی رو هم از دیجیکالا میگیرم که معمولا آف خورده و اصل هستن. خودم هم سرکار میرم و هم درس میخونم. خیلی برام سخت شده مدیریت کارها. بخاطر همین خریدا و قسطا دست اونه.

خدا باعث و بانی این شرایط بده مردمو لعنت کنه  وگرنه بدون وجود پدر و مادرشونم اینکه هر ماه ...

الهی امین .....واقعا   روز ب روز  داریم  بدتر میشیم   تو خرید  حبوبات  موندیم   انقد گرون شده  چیزای  دیگه  بماند     الهی هرکس احتکار اختلاس  انبار  میکنه   گرون  میکنه   نرسه  ب اخر سال  عمرش

2740

من خواهر شوهرم شوهرش کارگر هستش اصلن عین خیالش نیست هرماه لباس میخره  شوهرش هم اصلن شبا خونه نمیاد همششش کااار تا پول لباس زنشو بده

یه صلوات میفرستی برام🙏🙏...... من خدایی دارم مثل گلبرگ شقایق زیباست ... درد هرچقدر بزرگ باشه خدا بزرگتره .... خدا وقتی تورا می آفرید حواسش به آرزو های من بود تو شدی همان آرزوی من 😍😍😍ایشالا برسه اونروزی که نی نی دار بشم 😍😍😍.         روز تعطیله و مشغول تمیز کردن خونه هستم. تصمیم میگیرم سر و سامونی به کمد لباسام بدم. در کمد رو که باز میکنم چشمم میوفته به لباسهای مهمونیم. یه دفعه یادم میوفته که کم مونده یه سال بشه که هیچکدومشون رو نپوشیدم. کفشها و کیفهایی که از بیشترشون مدتهاست هیچ استفاده ای نکردم. کابینتها رو که میخوام تمیز کنم  چشمم به ظرف و ظروفی میفته که یه ساله هیچ غذایی دلشون رو گرم نکرده.مبلهایی که یه ساله رومبلیشون کنار نرفته تا پذیرای حضور گرم عزیزی بشن. باورم نمیشه که مدتهاست مثل خیلی ها هیچ مهمونی نداشتیم و هیچ جایی مهمونی نرفتیم. یه ترسی دلمو چنگ میزنه.نکنه عادت کنیم؟؟؟عادت کنیم به خلوت خونه هامون، به تنهاییمون، به سکونمون و به سکوت. از عادت میترسم، همون که  اوریانا فالاچی میگه بی رحمترین سَمّیه که میتونه اسیرت کنه، که به هر شرایطی سر خم کنی. نکنه عادت کنیم به بی خبری از هم. به بی عشق ماندن، به بی دوست ماندن..  با خودم فکر میکنم شاید مرگ بدترین پیامد پاندمی کرونا نباشه، شاید اگر کرونا کمی بیشتر طول بکشه تو دنیای پساکرونا بیماری تنهایی و مردم گریزی چنان تو سلولهامون رخنه کنه که با هیچ واکسنی ایمنی پیدا نکنیم.از ته دل دعا میکنم قبل از یخ زدن دلامون، از این ویروس ویرانگر نجات پیدا کنیم که زندگی بی دوست داشتن، بی رفت و آمد، بی دید و بازدید، بی حضور انسانها، بی امید دیدار به هیچ نمی ارزه.به قول شاملو  "سالیان بسیار نمی‌بایستدریافتن راکه هر ویرانه، نشان از غیاب انسانی ست،که حضورِ انسانآبادانی‌ست".
الان ک پس انداز کنی موقع جهازت حداقل کمک مامان بابات کیشی عزیزم

آره عزیزم 

ولی این پس انداز ها مال خودمه 

چون من فقط می‌خوام ۵۰تومن جهیزیه بگیرم 

پدرم برام ماشین خریده نمی‌خوام رو جهیزیه فشار بیاره 

الام شوهرم سرکاره کارتشو گزاسته بالا سرم رفته دلم نمیاد برم واسه خرید چون میدونم برم کارت خالیه

چقدر توشه

طنازی و لوندی برای شوهرم بلد نیستم....هرگز با سیاست حرفمو ب کرسی ننشوندم..... روک تو چشاش نگاه کردمو گفتم ....‌  ۸۰درصد حرفامم با دعوا پیش بردم چون یک زن بی سیاستم.... اما خط قرمزهایی دارم همیشه از رابطه بعنوان اهرم فشار خواسته هام استفاده نکردم چون حس کردم خودم بی ارزش میشم..... دوست دارم مادر بشم اما همش میگم اخه نمیشه ...اخه سخته.... اگر داستان زندگیمو خونده باشید میدونید سختیام برای چیه....میگم مادر نشم اما اگر خدا روزی خواست و شدم اون طوری برنامه بچینه که بچم مثل خودم تو سختی بزرگ نشه.... دوست ندارم بخاطر لذت بردن خودم و مادر شدنم فرشته ای رو اسیر کنم.... اونقدر به خدا و وجودش ایمان دارم که مطمئنم چند وقت دیگه پیام بدم و بگم خانمها 😍برای بیماری چشمهام یک درمان قطعی انجام شد و دیگه لازم نیست منتظر نابینا شدنم بشم.🤩🤩...بعد پیام بدم وای خدارو شکر ما یک خونه ی بزرگ با باغچه ای بزرگ خریدیم..😜..بعدم بگم مادر شدم.... ماشین خریدیم.......ووووووووو..... قول میدم همیشه توی لحظات خوشم بدون ترس از چشم زخم  خوشیمو باهاتون درمیون بزارم...💖. عوضش شما هم برای آرزوهام خوشبختیم صلوات بفرستید..... که ایمان دارم خدا توی قلب تک تکتون هست و همتون دلهاتون پاکه  💞😘😘🥰
من که مجردم ولی با این اوضاع دیگه نمیشه پس انداز کرد بابام واقعا کم میاره با این به ذره حقوق بازنشست ...

عزیزن پول دستت اومد برو طلا بخر برای خودت ک برای جهیزیه ب پدرت کمک کنی من هم وسیله خوب میخرم برقی منظورمه هم طلا میگیرم الان خودم ٢٠میلیون پس انداز دارم ک بابان اون موقع کم اورد یا نخواست چیزی بخری ازدست خودم کاری بر بیاد

عزیزن پول دستت اومد برو طلا بخر برای خودت ک برای جهیزیه ب پدرت کمک کنی من هم وسیله خوب میخرم برقی من ...

بیست تومنو وسیله بخر گرونتر میشن

طنازی و لوندی برای شوهرم بلد نیستم....هرگز با سیاست حرفمو ب کرسی ننشوندم..... روک تو چشاش نگاه کردمو گفتم ....‌  ۸۰درصد حرفامم با دعوا پیش بردم چون یک زن بی سیاستم.... اما خط قرمزهایی دارم همیشه از رابطه بعنوان اهرم فشار خواسته هام استفاده نکردم چون حس کردم خودم بی ارزش میشم..... دوست دارم مادر بشم اما همش میگم اخه نمیشه ...اخه سخته.... اگر داستان زندگیمو خونده باشید میدونید سختیام برای چیه....میگم مادر نشم اما اگر خدا روزی خواست و شدم اون طوری برنامه بچینه که بچم مثل خودم تو سختی بزرگ نشه.... دوست ندارم بخاطر لذت بردن خودم و مادر شدنم فرشته ای رو اسیر کنم.... اونقدر به خدا و وجودش ایمان دارم که مطمئنم چند وقت دیگه پیام بدم و بگم خانمها 😍برای بیماری چشمهام یک درمان قطعی انجام شد و دیگه لازم نیست منتظر نابینا شدنم بشم.🤩🤩...بعد پیام بدم وای خدارو شکر ما یک خونه ی بزرگ با باغچه ای بزرگ خریدیم..😜..بعدم بگم مادر شدم.... ماشین خریدیم.......ووووووووو..... قول میدم همیشه توی لحظات خوشم بدون ترس از چشم زخم  خوشیمو باهاتون درمیون بزارم...💖. عوضش شما هم برای آرزوهام خوشبختیم صلوات بفرستید..... که ایمان دارم خدا توی قلب تک تکتون هست و همتون دلهاتون پاکه  💞😘😘🥰
2706