2733
2734
عنوان

عشق یا درس و دانشگاه

| مشاهده متن کامل بحث + 802 بازدید | 62 پست
ارزش داره ولی رتبه کنکورم هم عالی شده و تهران انتخاب رشته کردم 

اگر درستو بیخیال شی تا آخر عمرت حسرت خواهی خورد ودیگه نمیتونی به این رتبه  برسی

اون طرف هم اگه شمارو بخاد و واقعا عاشقتون باشه از پیشرفت شما که ناراحت نمیشه 

عزیزم قدر موقعیتتو بدون 

اون خودش دانشجو شهر خودمونه میگه دختر تنها راه دور میری من فکرم همش پیش توعه تهران جای خوبی نیست و ا ...

خب راست میگه تهران خیلی شهر بدیه برای یه دختر مجرد و تنها

حالا نگفتی چه رشته ای میخوای بری

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اون خودش دانشجو شهر خودمونه میگه دختر تنها راه دور میری من فکرم همش پیش توعه تهران جای خوبی نیست و ا ...

تهران هیچ مشکلی نداره خیلیم خوش میگذره

احتمالا نگرانه که تو دانشگاه به یکی دیگه دل ببندی

من از خونواده ثروتمندی نیستم،خیلی زحمت کشیدم برای رتبه سه رقمی کنکور شدن و بعدشم مهندسی😀 و الان کار می کنم و تقریبا مستقلم.❤من عاشقتم،با این که بعضی وقتا خیلی اخلاقم بد میشه🥺❤خدایا هیچ وقت از من نگیرش💗
ارزش داره ولی رتبه کنکورم هم عالی شده و تهران انتخاب رشته کردم 

پس با این شرایط حیفه بخوای از درست بزنی هرچقدرم طرفت خوب باشه ممکنه تو زندگی حسرت بخوری که چرا دانشگاه خوب رو ول کردی
بنظرم دوست عزیز اون شخص اگه عاشقت باشه به پات میمونه و اگه واقعا قسمت هم باشین تحت هر شرایطی خدا راهتونو یکی میکنه نگران نباش

بزرگ ترین دشمن زنان، زنان احمق هستند.
2728
خب راست میگه تهران خیلی شهر بدیه برای یه دختر مجرد و تنها حالا نگفتی چه رشته ای میخوای بری

کجاش بده بابا

من تهران زندگی می کنم با خونوادمم اما همیشه هم تنها رفت و آمد می کنم 

کلی از دوستای دانشگامم خوابگاهین اومدن تهران

نمیخواد تو خیابون بخوابه که 

بهش خوابگاه میدن

من از خونواده ثروتمندی نیستم،خیلی زحمت کشیدم برای رتبه سه رقمی کنکور شدن و بعدشم مهندسی😀 و الان کار می کنم و تقریبا مستقلم.❤من عاشقتم،با این که بعضی وقتا خیلی اخلاقم بد میشه🥺❤خدایا هیچ وقت از من نگیرش💗
خب راست میگه تهران خیلی شهر بدیه برای یه دختر مجرد و تنها حالا نگفتی چه رشته ای میخوای بری

اینهمه دختر مجرد تنها توی خوابگاههای دانشگاهها مشغوا تحصیلن. تهران چکارشون داره؟ دختری که میاد تهران روی بد تهرانو میبینه، به خاطر اینه که اهلشه و فقط آب نبوده شنا کنه.

استارتر عزیز دوستت نگرانه که فراموشش کنی یا به کس دیگه دل ببندی یا تفکراتت و دیددت به زندگی به دلیل شرایط جدید و تجربه های جدید عوض بشه. تمام این نگرانیها به جاست برای اون ولی دقیققا همینها برای تو فرصته. فرصت کسب تجربه و کمتر احساساتی بودن و شاید انتخاب شخص بهتر

خود مردا در این موارد هییچچچ وقت نفع خودشونو به خطر نمیندازن.

من  هشت  سال تنها زندگی کردم توی همین شهر

هیچ مشکلی هم پیش نیومد

دختر اگه بیعرضه و توسری خور باشه توی خونه باباشم در خطره

و خدا برای من کافیست.....

ببین از الان فکر کن ارزش سرمایه گذاری روی خودت بیشتره یا روی یک آدم دیگه؟

با درس خوندن خودت رشد میکنی و محکم میشی یا گذاشتن عمرت روی زندگی مشترک خصوصا با کسی که از همین اول به رشدت داره واکنش نشون میده، اختیار بقیه زندگی تو میدی دستش

و خدا برای من کافیست.....
2740

نه عزیزم این چه حرفیه تهران دختر و پسر مجرد نداره چه دختر و پسر باید بتونن تو شرایط مختلف از پس خودشون برمیان و تو جامعه زندگی کنن پس اونایی که برای ادامه تحصیل از ایران  میرن باید چی بگن شما میخوایی تو این جامعه زندگی کنی باید بتونی از پس خودت بربیایی به تنهایی

من گمان میکنم که همیشه ذره ای دیوانگی برای خلق سرنوشتت لازم است #مارگارت_ یورسنار                              تو فکر می‌کنی که درد هیچوقت تموم نمیشه ولی میشه ولی اولش باید اجازه بدی درد وارد بشه نمیتونی باهاش بجنگی ازت قوی تره باید توش غرق بشی اما سرآخر یاد میگیری توش شنا کنی و با هر نفسی که باهاش میجنگی قوی تر میشی و بهت قول میدم بالاخره شکستش میدی.                               🎶🎤🏃🏻‍♀️ 

من درسم رو بر خواستگاری که دوست داشتم ترجیح دادم.و سرانجام ازدواج دانشجویی نصیبم شد که الان خوشحال نیستم..چون از خانواده ام دور هستم . باهم تفاهم داریم ولی دوری از خانواده خیلی آزار دهنده هست.....و تفاوت فرهنگی و خانوادگی .چون شناخت کافی از خانواده شان نداشتم...الان یکسال هست خانواده ام رو ندیدم.

هرچی رضای خداست.

البته من از تاپیکتون اینطور برداشت کردم که خودتون بین دوراهی گیر کردید و الان متوجه شدم یه جورایی نامزدتون با این موضوع مخالفه عزیزم انسان نیازمند رشد هست و نمیشه از این موضوع که دانشگاه رفتن دید وسیعتری به آدمی میبخشه گذشتت و عشق باید باعث پیشرفت آدم بشه به این باید توجه کنید

من گمان میکنم که همیشه ذره ای دیوانگی برای خلق سرنوشتت لازم است #مارگارت_ یورسنار                              تو فکر می‌کنی که درد هیچوقت تموم نمیشه ولی میشه ولی اولش باید اجازه بدی درد وارد بشه نمیتونی باهاش بجنگی ازت قوی تره باید توش غرق بشی اما سرآخر یاد میگیری توش شنا کنی و با هر نفسی که باهاش میجنگی قوی تر میشی و بهت قول میدم بالاخره شکستش میدی.                               🎶🎤🏃🏻‍♀️ 

میتونین اگه خواستگارت با درس موافق هست.. همون رشته ای که دوست داری در پیام نور شهرتون یا نزدیک شهرتون بخونی...آخه راه دور هرچی هم حساب کنی اگه دولتی باشی  همون خرج  پیام نور داره..تو استخدام هم دانشگاه تاثیری نداره..معدل مهم هست و نمره آزمون استخدام

هرچی رضای خداست.
میتونین اگه خواستگارت با درس موافق هست.. همون رشته ای که دوست داری در پیام نور شهرتون یا نزدیک شهرتو ...

دانشگاهی که میخوام از لحظه ورود استخدام رسمی محسوب میشه

من مسلمان هستم اسلام کامل است اما من نیستم اگر از من اشتباهی سر زد این را به من نسبت دهید نه دینم

اگه عشقت یک عشقی هست که با هم دوست شدین و از عشق واقعی بهت مطمئن نیستی ....درس ترجیح داره بر این عشق ولی اگه واقعا مطمئن هستی خواستگار هست و فقط به ازدواج و آینده فکر میکنه و از لحاظ خانوادگی و سطح فرهنگ و اخلاق خوب هست ..عشق بر درس.... چون در این شرایط ازدواج بر درس ارجحیت داره.....و حتی اگر این دوست دار واقعی با درس موافق باشه.. در شهر نزدیک به خودت درست رو هم ادامه بده...چون  در این شرایط استخدامی که خبری نیست..مدرک هم که فرق نمیکنه از کجا باشه

هرچی رضای خداست.
البته من از تاپیکتون اینطور برداشت کردم که خودتون بین دوراهی گیر کردید و الان متوجه شدم یه جورایی نا ...

میدونید راستشو بخواید تو اطرافیانم هر دختری که دانشگاه شهر دیگه رفته به کل اخلاقیاتش عوض شده خودمم یکم میترسم منی که هیچوقت تنها بیرون نرفتم و حتی یه شب هم دور از پدر مادرم نبودم همش تو سرم این افکاره که کسی که دوسش دارم فراموشم میکنه یا منتظرم می‌مونه برگردم اونجا چه اتفاقی می افته میتونم از پسش بر میام وقتی برگردم همین آدمی ام که الان میخوام برم  ..

من مسلمان هستم اسلام کامل است اما من نیستم اگر از من اشتباهی سر زد این را به من نسبت دهید نه دینم
2706