2733
2734

سلام دوستان 

پسر ۳ سال و هشت ماهه ایی دارم که تاخیر گفتاری و یکسری مشکلات دیگه‌ داره از دو سالگی پیگیرم پیش دکتر محمود قرائی بردم تشخیص خاصی نداد فقط گفت گفتار درمانی و کار درمانی بره میخوام پیش یه دکتر خیلی خوب روانپزشک کودک دیگه ببرمش لطفا اگه کسی و‌میشناسید‌ و‌نتیجه گرفتید بهم معرفی کنید ممنونم🙏

پسر منم دقیقا مشکل پسر شمارو داره منم از این سن شروع کردم ب گفتار درمانی خیلیی فرق کرده 

مشکل پسر من عدم دقت تمرکز و کم توجهی و عدم دستور پذیریه 

از ی جایی ب بعد آدم هم عاقل میشه هم مهر و محبتش روجا اینکه  پای آدما حروم کنه نثار پای گربه،سگ ها و گلدوناش میکنه.بدون توقع و ب دور از هر آسیبی 

من ارومیه ام  یکی از دوستان ی مرکز عالی پیشنهاد داد فک کنم تو تهرانم این دکتر کار میکنه تو نت بزن دکتر ایوب شنگه

از ی جایی ب بعد آدم هم عاقل میشه هم مهر و محبتش روجا اینکه  پای آدما حروم کنه نثار پای گربه،سگ ها و گلدوناش میکنه.بدون توقع و ب دور از هر آسیبی 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پسر منم دقیقا مشکل پسر شمارو داره منم از این سن شروع کردم ب گفتار درمانی خیلیی فرق کرده  مشکل ...

ممنونم ازت 

پسرم دکتر علیزاده کاردرمان معرف بردم اتیسم و رد کرد بعد تست بیش‌ فعالی ازش گرفت گفت که سنش کمه نمیشه تشخیص داد فقط گفت تا حسهاش منطبق نشه گفتارش درست نمیشه گفت عدم یکپارچگی‌ حسی داره کلاسهای کاردرمانی ذهنی و جسمی بردم خیلی بهتر شد ولیکن کرونا لعنتی نگذاشت 

گفتار درمانی هم پیش دکتر دادگر و دکتر رحیمی بردم فقط یک جلسه دیگه نشد ببرم 

شما پسرت و کدوم دکتر روانپزشک بردی که این تشخیص و داد؟

2731
ممنونم ازت  پسرم دکتر علیزاده کاردرمان معرف بردم اتیسم و رد کرد بعد تست بیش‌ فعالی ازش گر ...

من قبلا بهداشت بردم اصلا ی جا بند نشد همش حواسش ب میزو صندلی و خودکار خانم تست گیرنده بود اونجا هم گفتن بعد بردم ی کار درمانی دقیقا همینو گفتن بعد تو کاردرمانی خیلی اذیتش کردن نبردم گفتم سه سالش تموم بشه میحرفه ک حرف نزد 

سه سالو ۱۰ ماه بود ب معرفی یکی از دوستام بردم پیش این آقا ک گفتن بیشفعالی رو صدرصد داره پسرم اصلا اذیتم نمیکنه ها فقط نمیتونه یک جا برای چند دقیقه بشینه همش درحال راه رفتنه نمیتونه حتی برای غذا خوردن هم ی جا بشینه همش میدوءه منم میزارمش رو اپن ک بتونم کنترلش کنم 

الان دوماهی میشه میبرمش گفتار درمانی ب توصیه اش از روزی یک ربع شروع کردم پشت میز نشستن صدا در اوردن کلمه هارو از رو فلاش کارت خوندن 

دستور پذیریش خیلییییی بهتر شده 

من روانپزشک کودک پیش خانم ارزو کیانی بردم ک گفتن طیفی از اتیسمه اتوتیسم نیستا فقط چون بچه های اوتیسمم دقت تمرکز پایینی دارن گفت ک خیلی نگران شدیم ک اقای شنگه خیالمونو ر احت کرد ک چیزی نیست پسر من بی نهایت لوس و فروانروای خونمونه ک اصلا این مدلی خوب نیست بچه روتنبل بار اوردیم نه نشنیده تنبل ب بار اومده دکتر گفت یک سالی کار داره تازه تتزه شروع کرده کلماتی گفتن ولی با من همکاریش صفره با مربیش خوبه اصلا دست دست نکن هر چ زودتر پیگیر باش سن طلایی یاد گیری الان رفته رفته سخت تر میشه  

من قبلا بهداشت بردم اصلا ی جا بند نشد همش حواسش ب میزو صندلی و خودکار خانم تست گیرنده بود اونجا هم گ ...

خدا رو شکر که شرایطش بهتر شده 

پسر من کلمه و جمله کوتاه میگه ولیکن گفتار خود انگیخته نداره 

انگار حفظ میکنه درکش خیلی بهتر شده ولی هنوز عقب تر از هم‌سنهاش هست دستور پذیری خیلی کم داشت الان بهتر شده ولی بازم چموشه‌ به قول شما لوس شده اما متاسفانه کلیشه داره به وسایل چرخشی علاقه داره به نور هالوژن‌ به آسانسور به ماشین لباسشویی‌ و اینها 

ولی ارتباط چشمیش‌ خوبه و عاشق بازی با بچه هاست 

خلاصه خیلی نگرانشم 

این آقای شنگه تخصصش‌ چیه ؟ 

خدا رو شکر که شرایطش بهتر شده  پسر من کلمه و جمله کوتاه میگه ولیکن گفتار خود انگیخته نداره&nbs ...

گفتار در مانگر هستن اقای شنگه و اونطور ک شنیدم تو سه تا از بیمارستان های تهران هم کار میکنن 

وای کلیشه پس منم کلیشه اش این بود ک ی چی رو از صب تا شب تو دستش نگه میداشت عاشق فیلمای تکراری بود ک مربیش گفت همه جمع کن این کلیشه باید از مخشون بیوفته 

پسر من ماما بابا اب ابجی نه اینارو میگه ولی کاربردی نه مثلا برا صدا کردن من بگه ماما نه 😑اره ارتباط چشمی پسر منم خوبه 

2738
گفتار در مانگر هستن اقای شنگه و اونطور ک شنیدم تو سه تا از بیمارستان های تهران هم کار میکنن  و ...

ممنون دیدم تو نت هست 

پسرم شما تاریخ تولدش کی هستش ؟پسر من ۲۳ دی ۹۵ 

پسر ۶ ماهه سوال میپرسه این چیه؟یه مقدار هدفمند تر شده 

ولی این کلیشه هاش دیوونمون‌ کرده اونم عاشق فیلمهای تکراری هستش در جا زدن داره دایم‌ انگشت به دهنه میخوام ببرم روانپزشک بهش دارو بده بلکه کم بشه 

ممنون دیدم تو نت هست  پسرم شما تاریخ تولدش کی هستش ؟پسر من ۲۳ دی ۹۵  پسر ۶ ماهه سوال میپ ...

دارو راه حل خوبی نیست کلیشه هارو حتما حتما از بین ببر من کل فیلمارو جمع کردم هر وقتم ازم میخواد ک باز کنم میگم مامان خراب شده 

کل مداد ها و قاشق هایی ک دوست داشت همیشه تو دستش باشه رو جمع کردم 

هر وقت دیدی دستش تو دهنشه ب ی کاری مشغولش کن مثلا بیا بریم تو حیاط اب بازی کنیم یا بیا دستاتو بشورم 

پسر منم متولد ۹۶/۶/۲۳اون بالا اشتباهی گفتم دوطالو ده ماهش ک بود شروع کردم گفتار درمانی الان سه سال کامله 

ممنون دیدم تو نت هست  پسرم شما تاریخ تولدش کی هستش ؟پسر من ۲۳ دی ۹۵  پسر ۶ ماهه سوال میپ ...

پسر من ی عادتی ک داشت دور خودش میچرخید همسرم بی نهایت واکنش نشون میداد بهش ک وای نکن الان سرت گیج میره میخوری اینور اونور اونم حساس تر شده بود هی این کارو انجام میداد ی مدت اصلا کاریش نداشتیم میچرخید سرش گیج میرفت میخورد زمین برش نمیداشتم یا اصلا نگاهش نمیکردیم خود ب خود از سرش افتاد ب هرچی حساسیت نشون بدی بچه بدتر لج میکنه باید کاملا بی توجه باشی نگی فلان کارو نکن بگو بریم فلان کارو بکنیم ک اون کار بد قبلی رو ترک بدی

پسر من ی عادتی ک داشت دور خودش میچرخید همسرم بی نهایت واکنش نشون میداد بهش ک وای نکن الان سرت گیج می ...

ممنونم از راهنماییت خدا گل پسرت و‌حفظ کنه 

منم خیلی چیزها رو‌ جمع کردم ولیکن آسانسور و لباسشویی‌ و هالوژن‌ و چطور جمع کنم 

لاک تلخ ناخن گرفتم دهنش نگذاره ولی با اینکه تلخ بود میگذاشت‌ دهنش کلا خیلی لجباز‌ هم شده 

ممنونم از راهنماییت خدا گل پسرت و‌حفظ کنه  منم خیلی چیزها رو‌ جمع کردم ولیکن آسانسور و لباسشوی ...

ینی لباس شویی میچرخه نگا میکنه؟خو ی مدت از اسانسور استفاده نکن میدونم سخته ولی من از وقتی کلیشه هارو جم کردم واقعا دستور پذیریش خیلی بهتر شده توجهش هم همینطور لباسشویی رم وقتی روشن کن ک تو خونه نیست یا خوابه یا صبح زود ک خوابه

ینی لباس شویی میچرخه نگا میکنه؟خو ی مدت از اسانسور استفاده نکن میدونم سخته ولی من از وقتی کلیشه هارو ...

اره نگاه میکنه محو تماشاش میشه 

منم بیشتر ‌اوقات وقتی خوابه روشن میکنم ولیکن گاهی وقتها نمیشه البته خوب خیلی سعی نکردم وسایلی که خیلی علاقه بهش داره و جمع کنم باید همین کار‌ و. بکنم 

2706