2733
2734
عزیزم شما مشکلتون چی بود؟ پی آر پی تخمدان کردین؟ دکترتون گفت باید انجام بدین یا خودتون بهش گفتین؟ نت ...

ذخیره تخمدانم خیلی خیلی پایینه. پی ار پی هم پیشنهاد دکترم بود ولی متاسفانه برای من تاثیری نداشت. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم منم شیرازم. دکتر جدیدم عمویی هست که خیلی اعتقادی به تقویت نداره. نه مکمل داد نه پرهیز داد. همه ...

سلام عزیزم منم شیرازم اتفاقا دکتر منم عمویی هست ذخیره من 1.5 هست که بهم گفته آی یو آی ولی نمیدونم انجام بدم یا نه. شما ذخیره تون چنده؟و خانم دکتر بهتون چی گفته ؟

ذخیره تخمدانم خیلی خیلی پایینه. پی ار پی هم پیشنهاد دکترم بود ولی متاسفانه برای من تاثیری نداشت.&nbs ...

عزیزم من تو یوتیوب لایو دو تا دکتر دیدم. میگفت روی 70 درصد حانما جواب میده. حتی نسل های جدید این تکنیک اومده که اثرگذاریشو خیلی بالاتر برده یعنی روی 90 درصد خانما موفقیت آمیز بوده. میگفت به مرور و تجربه مشخص شد که چه جوری جای فولیکول ها رو پیدا کنن و دقیقا کنار فولیکول ها فاکتورهای رشد رو تزریق کنن. اگه بخوای خودت ویدیو رو ببینی لینکشو میذارم

http://youtube.com/watch?v=cXAF-H1hAW0

به نظرم خوب تحقیق کن یه متخصص خیلی ماهر رو پیدا کن. احتمالا هم باید یه دوره چند ماهه پی آر پی کنی نه فقط یه بار. با هزار تا پرهیز و رعایت دیگه. لبنیات و هرچی شیرینه غیراز مبوه های کم قند, هرچی گلوتن داره مثل گندم و هرچی باهاش درست میشه همه اینا رو حذف کن. کلا مصرف کربوهیدرات رو نزدیک به صفر برسون. هرچی پلاستیکه از آشپزخونت بنداز بیرون. محصولات کارخونه ای نخر. مخصوصا هرچی حالت مایع داره و تو پلاستیکه یا کنسرو. فقط ظرف شیشه ای و استیل استفاده کن. سرخ کردنی ممنوع. فقط کبابی و توی فر درست کن. مغز بخور, سبزیجات برگ سبز بخور. گوشت سفید بخور. مرغ و تخم مرغی که میخوری محلی باشن. تماس با شوینده ها نداشته باش و تنقس نکن. دستکش دستت باشه. ورزش هوازی و بادکش و ماساژ با روغن گرم هم داشته باش. احتمال زیاد کلی پرهیز دیگه هم هست که من همچنان دنبال خوندنم. اینا خیلی  خیلی مهمه. یهو آدم طبیعی حامله میشه.

2731
سلام عزیزم منم شیرازم اتفاقا دکتر منم عمویی هست ذخیره من 1.5 هست که بهم گفته آی یو آی ولی نمیدونم ان ...

سلام عزیزم چه خوب شد آخر یه نفر پیدا شد با عمویی. من ذخیرم دو سال پیش 1.3 بود الان کم شده .9 شده. من یه سری قبلا هم آی وی اف کردم که نشد دو سال پیش با مددی. میگم این دکتر عمویی بهت هیچ مکملی پرهیزی نکته ای نگفت؟

سلام عزیزم منم شیرازم اتفاقا دکتر منم عمویی هست ذخیره من 1.5 هست که بهم گفته آی یو آی ولی نمیدونم ان ...

من تجربه ای که به دست آوردم و مطالبی که دوستان گفتن و خودم کلی از کتاب و وبلاگ و یوتیوب میخونم اینه که اول سه ماه کامل باید حسابی تقویت و پرهیزای خاص کنی تا اول تخمکا حسابی عالی بشن بعد هرکار خواستی بکنی. به نظرپ خیلی رو آی یو آی وقت نذار. ممکنه ذخیرت بیاد پایین. یه بار آی یو آی کن, نشد آی وی اف. اگر اون رعایتا رو هم که بالاتر گفتم انجام بدی حتی احتمال طبیعی باردار شدنتو کلی میبره بالا

عزیزم اینو فولیک برای ذخیره تخمدان پایین مناسب نیست زیاد و برای تقویت تخمک در پی سی او ها به کار میر ...

اینوفولیک آخه چیز خاصی نداره که بد باشه اسید فولیک داره و یه ماده ایزمیو اینوزیتول که کلا برای رشد و تقویت داخل سلول ها مورد نیاز هست چه در شخصی که پلی کستیکه چه در شخصی که ذخیرش کمه اووبوست هم مقداری از این ماده داره.

ایزمیو اینوزیتول یک الکل حلقوی با 6 گروه هیدروکسیل بوده که شکل فسفریله شده این ترکیب، در انتقال سیگنال های داخل سلولی نقش مهمی دارد. به نظر می رسد شکل فعال متابولیکی میو اینوزیتول، باعث فعالیت های فیزیولوژیک نظیر شرکت در ساختار و عملکرد غشا ها شده و همچمین فعالیت های حدواسط در پاسخ ها ی سلولی به محرک های خارجی را عهده دار می باشد (3). در اولین مطالعات حیوانی انجام شده، حضور میو اینوزیتول در محیط کشت، مؤید نمو پیش از لانه گزینی در رویان گاو بوده است (4). همچنین افزودن میو اینوزیتول در محیط کشت تخمک های موش، اثر مثبتی بر بلوغ و شایستگی نمو رویانی نشان داده است (5). نتایج مطالعه Costantino و همکاران (6) در سال 2009 نشان داد که مصرف میواینوزیتول به همراه اسید فولیک به مدت 16-12 هفته باعث بهبود تخمک گذاری، بهبود فاکتورهای متابولیکی، و همچنین بهبود فاکتورهای هورمونی در زنان با تخمدان پلی کیستیک می شودهمچنین مطالعات مروری اخیر انجام شده بر تأثیر اینوزیتول در طی IVF ، در سال 2017، نتایج مهمی را مبنی بر تأثیر این دارو بر بهبود عملکرد تخمدان ها، بهبود کیفیت اووسیت، افزایش میزان باروری و نیز کاهش میزان گنادوترپین ها در طی مرحله تحریک گزارش نموده اند. بر طبق این مطالعات شروع مصرف میواینوزیتول از 3 ماه قبل از تحریک تخمدان، باعث پیشرفت چشمگیر در پاسخ هورمونی و کاهش میزان FSH مورد نیاز برای بلوغ فولیکولی می گردد (8). علاوه بر مطالعات ذکر شده، در پایگاه داده های کوکران، Showellو همکاران در سال 2016 نتایجی مبنی بر اثربخشی اینوزیتول در بهبود باروری زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک ارائه داده اند (9). اگرچه برخلاف مطالعات ذکر شده، نتایج حاصل از مطالعه Wdowiak در سال 2016 (10)، نشاندهنده این مطلب بود که علی رغم تأثیر معنادار داروی میواینوزیتول (به انضمام اسید فولیک)، از سه ماه قبل از ICSI ، بر افزایش تکامل امبریو و تسریع زمان رسیدن به مرحله بلاستوسیت، رابطه آماری معنادار بر افزایش بارداری کلینیکال در بیماران با سندرم تخمدان پلی کیستیک دیده نشد.

سلام عزیزم چه خوب شد آخر یه نفر پیدا شد با عمویی. من ذخیرم دو سال پیش 1.3 بود الان کم شده .9 شده. من ...

ماشاالله انقدری سرش شلوغه که با مریضا زیاد حرف نمیزنه من سال قبل که رفتم پیشش گفتم برام آمپول اچ ام جی و اچ سی جی بنویس دعوام کرد گفت صبر بده خودم بلدم چیکار کنم 😁اولین بار که رفتم پیشش برام عکس رنگی نوشت که نرمال بود جوابش. دفعه دوم سونو داخلی کردکه سایز و تعداد فولیکولام خوب بودن و گفت بیا برای ای یو آی البته اینا رو یکسال قبل پیشش رفتم و نه مکمل داد و نه داروی تقویتی. و فردا بازم پیشش نوبت دارم میخوام ببینم حرف آخرش چیه. اگر جواب نگرفتم میخوام برم یزد . دکتر عمویی به شما چی گفته برای درمان؟پیشنهاد آی یو آی یا آی وی اف نداده؟.. 

ماشاالله انقدری سرش شلوغه که با مریضا زیاد حرف نمیزنه من سال قبل که رفتم پیشش گفتم برام آمپول اچ ام ...

نمیدونم چرا هیچ تقویتی نمیده. من خودم قبلا اوابوست و اینوفولیک میخوردم الان کلی چیز دیگم می خورم. میگه آی وی اف. من تو فکر پی آر پی تخمدان هم بودم ولی باید برم پیشش بهش بگم نمیخوام هرکسی انجام بده. گفته بود این سیکل داروهاتو شروع کن ولی من میخوام یه ماه دیگه هم تقویت کنم بعد شروع کنم. یه سونو دیگه شاید برم ببینم کلا وضعیت فولیکولام چطوره تو این مدت تقویت و پرهیز. یزد نرو از اول. پیش خودش انجام بده اگر مشکل خاصی نداری. راستی درخواست دوستی دادم اکسپت میزنی؟

عزیزم  یه دونه اوابوست کم بوده. دکتر گفته بود فقط یکی روزانه بخور؟ ورزش شکمی چه حرکاتی میزدین؟ ...

من تو سيكل اي وي افي كه فقط يك تخمك داشتم روزي ٤ تا خوردم، ولي جواب نداد. دكتر خودم ، اونكه اي وي اف كرد نه، گفت ٢-٣ ماه قبلش شروع كن روزي يه دونه بخر

بعدم همين دكتر بهم روزي ١/٤  متفورمين داد ، گفت چربي هاي دور تخمدانت رو كه بهش فشار آورده و باعث شده تخمكهات خوب نباشه از بين بره

واقعا نميدونم چقدر حرفش درست بوده ولي خوب براي من اثر كرد.

ورزشهم همون ورزشهاي لاغري شكم ولي سنگين كار ميكردم

شكمم كامل تخت شده بود

بار الهی بر من منت گذار به این نعمت که فرزندانم را باقی بداری و آنها را برای من صالح گردانی، و مرا به وجود آنها بهره‏مند و کامروا سازی
گرمی چیا خوردین؟ توی سردی ها سالاد رو هم حذف کردین؟

كار خاصي نكردم

فقط شير و لبنياتي كه ميخوردم خيلي خيلي كم كردم.

هر روز صبح جاي چايي، زنجبيل تازه رنده شده و دارچين و عسل و آبجوش ،يك روز در ميون هم ارده شيره ميخوردم.

همين 

البته واقعيتش از نظر دعا و ايناهم يك كار ديگه هم كردم.

بار الهی بر من منت گذار به این نعمت که فرزندانم را باقی بداری و آنها را برای من صالح گردانی، و مرا به وجود آنها بهره‏مند و کامروا سازی
من تو سيكل اي وي افي كه فقط يك تخمك داشتم روزي ٤ تا خوردم، ولي جواب نداد. دكتر خودم ، اونك ...

من سونو آخرم وضعیتم خوب نبود واسه همین یک ماهه خودمو بستم به انواع مکمل. ورزش شکمی هم دوست داشتم انجام بدم ولی بعضی بچه ها گفتن ورزش سنگین نه. گیج شدم. از طرفی پریودم که منظم بود چند روزه عقب افتاده. دیروز یک ساعت و نیم پیاده روی تند کردم امروز به حساب پریود شدن نرفتم. نمیدونم چیکار کنم. مصرف قند غیر از یه سری میوه ها, نون و برنج سفید و لبنیاتم قطع کردم. کلا از صبح که چشم وا می کنم تا شب همه فکر درگیر باید نبایده