2733
2734
عنوان

تناسب اندام و تکنیک های ورزشی و زندگی سالم تر

| مشاهده متن کامل بحث + 8110 بازدید | 139 پست
وظیفه اصلی کارنیتین در بدن کمک به سوخت و ساز وتبدیل غذا به انرژی می باشد. کارنیتین این عمل را از طریق انتقال اسیدهای چرب بلند زنجیره به داخل میتوکندری ‌ها جهت بتااکسیداسیون آن‌ها انجام می دهد. از طرف دیگر مصرف چربی‌ها به عنوان منبع انرژی موجب صرفه جویی در مصرف گلیگوژن عضلات گردیده و با حفظ ذخایر گلیکوژن به تأخیر در بروز خستگی ورزش کار می انجامد. میتوکندری را می‌توان موتورخانه یاخته‌های بدن دانست. در واقع انرژی مورد نیاز بدن در این بخش از یاخته‌ها تولید می‌شود.

مصرف روزانه ال-کارنیتین در ورزشکاران می‌تواند حتی تا ۲۵٪ میزان توانایی و ظرفیت فعالیت بدنی را بالا ببرد. افرادی که از مکمل‌های ال-کارنیتین استفاده می‌نمایند بعد از انجام فعالیت‌های بدنی به میزان کمتری دچار خستگی و کوفتگی می‌شوند.
مصرف ال-کارنیتین دو ساعت پیش و پس از دویدن به مسافت ۲۰ کیلومتر موجب بروز خستگی کمتر و بازیابی سریعتر قوای بدنی گردد.

موارد مصرف دارویی :کمبود کارنیتین در برنامه‌های بدنسازی (تقویت عضلانی ) جلوگیری از کرامپ عضلانی در همودیالیز و کمک به بهبود عملکرد قلب.

میزان مصرف: برای فرد ۵۰ کیلویی ۱ تا ۳ گرم همراه غذا به صورت قرص و شربت هم وجود دارد. مصرف ایزومر D کارنیتین بسیار محدود و فقط تحت نظز پزشک است.

اثرات جانبی مصرف کارنیتین:مصرف زیاد آن موجب شادی و سرخوشی نسبتا کمی می شود که می تواند گهگاهی برای پیشرفت وضعیت ذهن و فکر ما مفید باشد. از دیگر اثرات جانبی کارنیتین باید گفت، اگراین ماده بیش از ۳۰۰۰ میلی گرم در روز مصرف شود، ممکن است بدن فرد، بوی ماهی بگیرد. حالت تهوع، اسهال، استفراغ و سردرد نیز در برخی افراد دیده شده است.

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

به به لذت بردم از گردهمایی اینهمه ورزشکار گلی جون تاپیک نو مبارک من دارم کم کم به جرگه شما می پیوندم چند وقته ورزش را شروع کردم خیلی حوصلم نمیاد برای دستگاه ولی ورزشای دست جمعی خیلی دوست دارم هیجانش بیشتره
سلام گلدونه جون،خانم دکتر ورزشکار
منم یکی از پایه های ثابت هر دو تا تاپیکتم،خواستم حاضر زده بشم
تلخی روزگار اینه که خیلی چیزها رو میشه خواست ولی نمیشه داشت
2731
مرسى گلدونه جان! منم اهل بدنسازیم و خیلى خوب رو من جواب میده چند وقته به خاطر جراحیم نرفتم ومنتظرم از مهر دوباره شروع کنم. بابت تاپیک خوبت مرسى. بعد از این دوران نقاهت واقعاً ورزش براى روحیه و بدنمون لازمه.

درا جان!بدنسازى اگر اصولى باشه هیکلو مردونه نمیکنه. ازحرکات مناسب خانومها استفاده کن. و همه برنامه مربى رو اجرا کن.
خواهش می کنم گلدونه جان
یاس کوچک من توی صفحه قبل یه توضیح نسبتا کامل از قرص کارنیتین گذاشتم بله این قرص کمک میکنه شما چربی بیشتری بسوزونید و با انرژِی بیشتری ورزش کنید
مصرف به تنهایی این قرص فایده نداره شما باید چهل دقیقه الی نیم ساعت قبل از ورزش میل کنید

یه توضیح اینجا بدم که هیچ دارویی که از نظر پزشکی (نه تبلیغ) یا وسایل ارتوپدی (مثل کمربند لاغری) به چربی سوزی کمک می کنه منظور این نیست که به صرف مصرف یا استفاده شما چربی سوزی داشته باشید

یه مثال درباره وسایل ارتوپدی به شما بگم همین کمربند لاغری که همه تبلیغش رو بارها دیدیم

این کمر بندا با داشتن لایه عایق حرارتی در جدار داخلی مانع خروج حرارت بدن شده و موجب از هم گسستن چربی های زیر پوستی میشه .
چربی های شکسته شده راحت تر وارد خون میشن "در صورت وجود مکانیزم هایی چربی سوزی(مثل ورزش )
این چربی ها سوخته و باعث لاغری میشوند.
در غیر این صورت (نبودن آب،نبود فعالیت،....)این چربی ها دور قلب و یا سایر عضلات پر کار تجمع می کنند که خطرناکه
گلدونه جان من با گذاشتن فیلم موافقم و اینکه هر کسی بیاد بگه با کدوم وسیله و چه مدت نتیجه بهتری گرفته
من فکر کنم شکم و پهلوها و افتادگی باسن مشکل بیشتر خانم ها باشه که بیشتر دوست داریم درباره رفع چربی و بد فرمی این قسمتها صحبت بشه
یاس کوچک
ورزش زیاد اگر همراه با کاهش وزن باشه برای چربیا خوب نیست

دورا جون
در مورد ورزش هایی که موجب افزایش غیر عادی حجم عضلانی نشه با یاس کوچک موافقم

یکی از مربیام می گفت باید تعداد ست های خانم ها کم و سنگین نباشه یعنی مثلا جلو بازو رو نباید سه تا ست 8 تایی سنگین بزنی چون بد فرم میشه عضله ! باید مثلا 15 تا بزنی و کم وزن
یکی دیگه کاملا عکس اینو می گفت
باید ببینی چی روی بدنت نتیجه می ده به نظر من
الان من روی بدنم متوجه شدم که شکم و پهلو و باسن کمی دیر جواب می ده و صبر و ممارست زیاد می خواد ولی وقتی فرم گرفت دیگه جزوی از فیگور بدنت میشه
برای شکم دقیقا جایی که داره عضله ت ضعف می ره باید با نفس گیری درست ست رو تموم کنی و نباید وسطاش ول کنی چون دقیقا همون جاست که داری نتیجه می گیری !!
البته من فکر می کنم آقایون به خاطر شرایط هورمونیشون هم هست که زود برجسته می شن و کت و کول می آرن و یه خانم اگر همون کارا رو هم بکنه هیچ وقت اون شکلی نمی شه

ولی با این حال بستگی به استایل بدن هم داره

کسایی که عضله های سرشونه شون به خصوص به خاطر شنا کردن برجسته هست ، با چند ماه دمبل زدن سریع حجم می آرن چون استعدادشو دارن ولی بقیه شاید یه سال خودکشی کنن و اونطوری نشن

یه نکته جالب اینکه بهتره کسایی که فاصله سینه هاشون از هم کمی زیاد تره خیلی حرکات قفسه سینه رو انجام ندن

یعنی به حالت خوابیده روی سطح شیبدار ، دست از دو طرف باز با دمبل . دست صاف میاد بالا تا روی سینه و دوباره برمی گرده به دو طرف باز
این کار رو کمتر انجام بدن یا اگه این کار توی برنامه شون هست ، فقط با دستگاه انجامش بدن و دیگه وزنه آزاد تکرارش نکنن
باعث میشه فاصله سینه های بیشتر بشه

ولی پرس سینه عالیه هم با دستگاه هم وزنه آزاد
بالای سینه رو برجسته می کنه و به طبغ اون سینه خودشو می کشسه بالاتر
(این موضوع رو شخصا تجربه کردم ) قفسه سینه رو قطع کردم و از پرس سینه م بیشتر نتیجه گرفتم
دوستان
توی این فاصله اگر پیشنهادات اینطوری دارید طبق تجربه شخصیتون بگید لطفا
و اگر اساتیدی دارن تاپیک مارو دنبال می کنند که نظر بهتر یا حتی اصلاحی روی صحبتای مطرح شده دارند لطفا بیان و با ما شر کنن این اطلاعات رو