2733
2739
عنوان

هر کی حاجت داره بیاد

| مشاهده متن کامل بحث + 13610 بازدید | 511 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام دوستان به امید تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج)و حاجت روایی دوستان(اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم)

من طبق تاپیک دوست عزیزم الهه جان با این شهید بزرگوار آشنا شدم و متوسل شدم به ایشون و جد بزرگوارشون و هزارتا صلوات نذر کردم ،دونه آخر تسبیح رو با اطمینان قلبی که حاجتم روا میشه انداختم .شکر خدا به حاجتم رسیدم😍😍😍😍

🇮🇷جانم فَدای ایران✌️🥇🏆🇮🇷 دَر این مَملکت چو غُرّش شیران گُذشت و رَفت این عو عو سَگان شما نیز بگذَرد
2728
سلام دوستان به امید تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج)و حاجت روایی دوستان(اللهم صل علی محمد و ال محمد و ...

سلام دوست عزیز خوشحالم حاجت روا شدید ممنون که ما رو در شادی خودتون سهیم گردید اینجور پیاما موجب دلگرمی اون عزیرانی میشه که در انتظار روا شدن حاجتشون هستند

ﺗﻮﻛﻞ ﻳﻌﻨﻲ :

ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺑﺪﻫﻲ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺧﻮﺩﺵ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﺑﮕﻴﺮﺩ!

ﺗﻮ ﻓﻘﻂ ﺩﻋﺎ ﻛﻦ

ﭘﻴﺸﺎﭘﻴﺶ ﺷﺎﺩ ﺑﺎﺵ

ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺵ ﻛﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ…

ﺩﻋﺎﻳـﺖ ﺭﺍ ﺑـــــــــﺰﻭﺩﻱ ﻣﺴــــﺘﺠﺎﺏ ﻣﻴﻜﻨﺪ!!!

ﭼﻮﻥ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ…

ﻧﻪ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺁﺭﺯﻭﻳﺖ ،

ﻛﻪ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺍﻣـــــــﻴﺪ

ﺍﻃــــﻤﻴﻨﺎﻥ ﺗﻮﺳﺖ

ﻛﻪ ﻣﻴﺒﺨﺸﺪ.

معنای توسل

توسل در لغت به معنای مدد جستن از وسیله ای برای نیل به مقصود است. مقصود از توسل در اصطلاح کلامی مسلمانان، تمسک جستن به اولیای الهی در درگاه خداوند، به منظور برآمدن نیازهاست.

خداوند اموری را به عنوان اسباب و وسایل در جهت تقرب و نزدیکی به درگاه خویش قرار داده و ما را به توسل به آن امورفرمان داده است. (يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسيلَةَ وَ جاهِدُوا في‏ سَبيلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ)(مائده/35)

2740

و در اصطلاح دینی مسلمانان عبارت است از واسطه قرار دادن پیامبران، امامان، و صالحان به پیشگاه خداوند، برای رسیدن به مقام قرب الهی.

اعتقاد به توسل مسئله ای است که از قرآن کریم و سنت شریف نبوی نشأت گرفته است.

قرآن کریم می فرماید: « اى کسانى که ایمان آورده‏اید! از (مخالفت فرمان) خدا بپرهیزید! و وسیله‏اى براى تقرب به او بجوئید و در راهش جهاد کنید، باشد که رستگار شوید».[3]

موجود ارزشمندی که به او متوسل می شویم، گاهی اعمال صالح است که ما را به پروردگار جهان نزدیک می سازد و گاه یک انسان برومند است که در پیشگاه خداوند از جایگاه و احترام ویژه ای برخوردار است.

نیز توسل گاه به افرادی است که زنده اند، و گاه به افرادی است که چشم از این جهان فرو بسته اند که به بعضی از نمونه های آن، که در قرآن و روایات ذکر شده است اشاره می کنیم:

1. توسل برادران یوسف به پدرشان یعقوب: گفتند: «ای پدر، برای گناهان ما آمرزش بخواه که ما خطا کار بودیم» گفت: «بزودی از پروردگارم برای شما آمرزش می خواهم، که او همانا آمرزنده مهربان است.»[4]

چنان که می بینید یعقوب خواسته فرزندانش را رد نکرد، و به آنها نگفت چرا خودتان مستقبماً به سراغ خداوند نمی روید، و به من متوسّل می شوید، بلکه توسل شان را تأئید کرد و به آنان وعده داد، برای آنها از خداوند طلب بخشش کرد

شعر زیبای چهارده صلوات👌

🌸به محمد(ص)سبب خلقت دنیا صلوات

🕊به محبت که نمود هدیه به دل ها صلوات

🌸به علی(ع)شیر خدا آن شه مردان جهان

🕊به وجودی همه پر گشته زتقوی صلوات

🌸به تمامی عفاف ،فاطمه(س)آن دخت نبی

🕊به همه حجب وحیا،عصمت زهرا صلوات

🌸به کرامت به درایت به صبوری حسن(ع)

🕊به کریمی که دهد حاجت دل ها صلوات

🌸به حسین(ع)خون خدا آن شه مظلوم وغریب

🕊به شهیدی که غمش شد به دل ما صلوات

🌸به سجودی که نمود آن شه سجاد(ع)خدا