2733
2734
عنوان

میشه راهنماییم کنید

114 بازدید | 26 پست

گاهی افکاری به ذهنم میاد که هرچقدر روشون فکر کنم بازم فکرم مشغوله و نمیتونم حلش کنم

مثلا من چندروز پیش پیج اینستا زدم و الان دوروزه درگیری فکری شدید دارم که چرا وقتی میخواستم پیجارو فالو کنم اولین پیجی که فالو کردم پیجی درمورد خدا نبوده و اولین پیجی که فالو کردم چرا اسم خدا توش نبوده و همین عذابم میده و همش میگم پیجو پاک کنم  و از اول بزنم 

باز میگم این وسواسه مقاومت کنم 

باز میگم خب تو با این کارت به خدا توجه نداری و باز استرس میگیرم که چکار کنم و چطوری حلش کنم

از این قبیل فکرا خیلی میاد تو ذهنم

یه نمونه دیگش اینه که اگر توی توالت مثلا یادم بیفته که قرانمو که هرشب میخونم بعد توالت برم بخونم 

عذاب میگیرم و میگم اگر اینکارو کنم چون توی توالت به ذهنم اومده گناهه و چون جای پاکی نبودم اگر قران بخونم گناه کردم و خیلی فکرای مشابه همین

میخوام بدونم این فکرای من غیر منطقیه؟

بله وسواسه بهش فکر‌نکن تا بدتر نشه

اصلا بهش دامن نزن‌اومد تو ذهنت فکرتو ببر جایه دیگه

فَاصبِر اِنَّ وَعدَالله حق وَلایَستَخِفنَّک الَّذینَ لایوقِنون...... مُهری از مِهر ❤حسین(ع) ❤حک شده بر یاقوت دلم .. از ازل تا به ابد شکر کنم حکاک را❤

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چند سالته؟

حتما به روانشناس مراجعه کن.

نمیگم قطعا وسواس داری، ولی نشونه هاش رو داری و حتما باید بررسی بشه.

اگه نمیتونی روانشناس بری، حداقل خودت روش کار کن.

2728
بله وسواسه بهش فکر‌نکن تا بدتر نشه اصلا بهش دامن نزن‌اومد تو ذهنت فکرتو ببر جایه دیگه

میدونم وسواسه ولی همش حس میکنم گناه میکنم و خدا منو نمیبخشه 

فکرای بی خودین..خب اینستا یه برنامه خارجیه اولین پیج هایی هم میاره بالا تا کاربر جدید فالو کنه شاخاشن آدم معروفا، تیک آبی ها..بعد ت انتظار داری اولین پیج ربط داشته به خدا🙁 فک نکنم این افکارت گناه باشن اصن تازه مخصوصا ک براشون ناراحتی بیخیال بابا

🐇🐼🐺🐯🐶🐿🐧🐤🐳🐢🦋🐞🍀
میدونم وسواسه ولی همش حس میکنم گناه میکنم و خدا منو نمیبخشه 

نه اصلا اینطور نیست هیج‌جا همچین چیزی گفته نشده

خدا بزرگ تر ازین حرفاست این فکرها القائات شیطانه

فَاصبِر اِنَّ وَعدَالله حق وَلایَستَخِفنَّک الَّذینَ لایوقِنون...... مُهری از مِهر ❤حسین(ع) ❤حک شده بر یاقوت دلم .. از ازل تا به ابد شکر کنم حکاک را❤
2740
چند سالته؟ حتما به روانشناس مراجعه کن. نمیگم قطعا وسواس داری، ولی نشونه هاش رو داری و حتما باید بر ...

۲۷ سالمه و ۱۵ ساله وسواس دارم و میدونم که وسواسم و همیشه باهاش مبارزه کردم خداروشکر نزاشتم کسی بفهمه یا زندگیمو مختل کنه ولی افکارم وقتی استرس بهم وارد بشه مشوش میشن و میریزه بهم و نمیتونم کنترلش کنم

عزیزم هر چه زودتر به یه روانشناس خوب مراجعه کن قبل اینکه این افکار شدت بگیره

دوست گلم وسواس فکری از هر زمینه ای میتونه شروع بشه و به مراتب اگه خیلی زود درمانتو شروع نکنی شدت بگیره وباعث خلل تو زندگی عادیت بشه 

امیدوارم پشت گوش نندازی 

موفق باشی 

پسر منم اینطوریه البته ۱۱ سالشه . وسواس دارین شما. غیر منطقیه .

منم با این رفتارای پسرم شدیدا درگیرم و نگرانشم . اون بچه هس و سخته کنترل اراده براش اما شما که بزرگین باید اراده خودتون رو تقویت کنین و سر خودتونو با کارای مفید گرم کنین 

بعد میتونی روانپزشک یا روانشناس بری تا کمک کنه اصن هم عب نداره..من یه بار خودم به خاطر افسردگی رفتم که پنهانی بدون اینکه مامانم بفهمه..دوس دارم باز برم😂 

🐇🐼🐺🐯🐶🐿🐧🐤🐳🐢🦋🐞🍀
فکرای بی خودین..خب اینستا یه برنامه خارجیه اولین پیج هایی هم میاره بالا تا کاربر جدید فالو کنه شاخاش ...

چون خودم سرچ کردم و فالو کردم میتونستم پیجی که اسم خدا داره و سرچ کنم همون موقع هم تو ذهنم اومد ولی گفتم ولش کن و عادی پیجارو فالو کردم 

میدونم حرفام غیر منطقیه ولی دست خودم نیس

پسر منم اینطوریه البته ۱۱ سالشه . وسواس دارین شما. غیر منطقیه . منم با این رفتارای پسرم شدیدا درگیر ...

حتما بهش رسیدگی کنید وسواس ادمو نابود میکنه گناه داره خیلی

۲۷ سالمه و ۱۵ ساله وسواس دارم و میدونم که وسواسم و همیشه باهاش مبارزه کردم خداروشکر نزاشتم کسی بفهمه ...

اتفاقا خودتو در معرض افکاری که فکر می کنی گناهه قرار بده و خوب و عمیق فکر کن به اینکه ذاتت چیه و آیا اون افکار شما رو از باورهات دور کرد یا نه. به تدریج از ذهنت پاک میشه

2706