2737
2734

یوم عاشورا دی یا روز قیامت دیر بوگون                یا قیامت عرصه‌سیندن بیر علامت دیر بوگون

عالـم باطنده ایمـدی کربلا قان آغلیور                       خنجر قاتل باخیر مقتوله هر آن آغلیور

بیـر طرفـده لیلـی‌زار و پریشان آغلیور                     بیر طرفده زینبه گویا قیامت دیر بوگون

گه گلـور تل اوسته اول نالان باشیندا اللری              گه ییغیرباش‌سیزلاری باشه تؤکور یاش گوزلری

گه گیدور گاهی دورار از بسکه تترر دیزلری         آخر اول بیچاره ده گور بیرنه حالتدور بوگون

هر طرفدن ایمدی دشمن‌لر آلوب دور و بری            قانـه غلطـان ایلیوبلـر شــاهزاده اکبـری

تیغ و خنجرله اولوبدور پاره‌پاره پیکـری                 ام لیلی گور نئجه صاحب سعادت دور بوگون

ووردیلار از بس بوگون بیحد جراحت قاسمه           زخم خنجر حاصل ائتدی استراحت قاسمه

قوردی شـاه کربلا اسباب عشرت قاسمه                   قان حنا یاخدی او عشرتدن اشارت دور بوگون

کربلا دشتی دولوب بوگون فغان و دادیله                 دولدوروب صحرانی زینب ناله و فریادیله

سالدیـلار عبـاسی آتدان قامت شمشادیله                     نه باشی سالم نه قوللاری سلامت دور بوگون

بیر طرفده شمر دورموش خنجر برانیله                   بیر طرفـده سـرور دوران لب عطشانیله

نقد جان الده دوتوب سودا ائده جانانیله                      چون گورردی یاخشی بازار تجارت دور بوگون

حرملـه بیـر یانـدا الـده نـاوک پیکان دوتوب            

امروزحسین.سرمیدهد#  

عباس.و.اکبرمیدهد#  ‍ 

ششماهه.اصغرمیدهد#  

به حق این روزهای عزیزم همه حاجت روا بشن.....

و خدا هم ببخشمون تو این روزا به خاطر خطاهایی ک کردیم من خیلی عذاب وجدان گذشته رو دارم امیدوارم خدا ههمون رو ببخشه 🖤

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘