2733
2734
عنوان

فشار خون بارداری و مسمومیت بارداری

3100 بازدید | 10 پست

من میخواستم تجربه خودم رو در باره فشار خون بارداری و مسمومیت حاملگی بزارم شاید بدرد بعضی ها بخوره چون خودم خیلی مطالب رو اینجا میخوندم تا از نگرانی در بیام ، دوستانی که فشار خون دارند چه قبل از بارداری داشتند یا چه شبیه من در دوران بارداری ایجاد شده 

۱- دور از استرس باشید هیج جیزی ارزش به خطر انداختن زندگی نوزادتون رو نداره 

۲- حتما در کنار دکتر زنان تحت مراقبت ویژه دکتر قلب باشید مرتب خودتون هم‌کنترل کنید و فقط به کنترل دکتر اعتماد نکنید 

۳- از زمانیکه فهمیدید روی وزن نوزاد تمرکز کنید میدونید که فشار خون باعث میشه جنین کمتر وزن میگیره و خونرسانی بهش کم هست و حتی ممکنه اب دور جنین کم بشه ‌وزن گرفتن جنین از این نظر نیست که بچه تپلی بیارید بخاطر این هست که اگر مجبور به زایمان اورژانسی شدید هر چه وزن بچه بهتر باشه امکان زنده موندش بیشتره 

۴- اگر دفع پروتیین و یا علایم دیگه مسمومیت بارداری رو ندارید باز هم بدونید که با فشار خون هر لحظه در معرض خطر هستین و مرتب چک کنید

۵- سعی کنید رژیمو‌رعایت کنید اما بدونید از نظر علمی زیاد به تغذیه ربط نداره فقط نمک 

حالا تجربه من : 

از هفته ۲۰ بارداری فشار خون گرفتم که اول در حد ۱۳ روی ۸،۵-۹ بود و نظر دکترم این بود که بالاس و من با خرید دستگاه فشارسنج مرتب چک میکردم و قرص متیل دوپا دو تا  

بعد از چند هفته با رعایت کامل غذایی ( چایی ترش ، سیر عناب گریپ فروت و هر جیز که میگفتند ) باز هم قابل کنترل نبود و قرص شد سه تا 

فشار رسیده بود به ۱۵ روی ۱۰ ولی خوب کار خاص دیگه ای نمیشه انجام داد یا باید تحمل کنی تا هفته بیشتری بگذره یا بری بستری بشی که ممکنه ختم بارداری بدن 

من توی هفته ۳۰ بودم و چندین بار هم توی این مدت ازمایشهای دفع پروتیین و کلیه کبد رو داده بودم و منفی بود همه چیز، 

تا اینکه یه روز درد قفسه سینه گرفتم و عدد فشار سنجم روی ۱۹ روی ۱۱ دیدم و سری رفتم بیمارستان 

من همون روز دکتر و سونوگزافی بیوفیزیکال بودم و همه چیز هم اکی بود فقط میدونستم که فشار از کنترل درومده

توی بیمارستان توی ای سی یو بستری شدم با سولفات منیزیوم و داروهای دیگه فشارم پایین اومد و‌چندتا تزریق هم برای رسیدن جنین شدم امید داشتم که میرم خونه ‌ شده یک ماه دیگه دراز بکشم تحمل میکنم 

اما توی چند ساعت تمام علایم  مسمومیت بارداری توی بدنم ریخت بیرون و رنگ ادرارم قرمز بود دفع پروتیین ۳ پلاس و انزمهای کبد و دفع هموگلوبین سریع سزارین شدم و جنینم به دستگاه منتقل شد خدا بخیر گذروند برای من ، دکتر من بسیار ادم خوب و حاذقی بودند اما ایم حاملگی و فشار و مسمومیت حال منو بد میکنه 

چون احتمال داشت برای خودم یا بچه اتفاق بدی بیوفته 

حالا هم منتظرم که بچمو به سلامت از بیمارستان مرخص کنند امیدوارم بلا از همه دور باشه 

و همه نوزادا سلامت باشند 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممنون مفید بود

هوای خوب مثل زن خوب استهمیشه نیست. ..زمانی هم که هست, دیرپا نیست.مرد اما پایدار تر است.اگر بد باشد, می تواند مدت ها بد بماند و اگر خوب باشد, به این زودی بد نمی شود اما زن عوض می شود با بچه, سن, رژیم, حرف, ماه, بود و نبود آفتاب, وقت خوش...زن را باید پرستاری کرد با عشق،حال آن که مرد می تواند نیرومند تر شود اگر به او نفرت بورزند
2731

اخی

واقعا سخته نوزاد آدم بیمارستان بستری باشه 

من تجربه کردم

هردفعه با گریه میرفتم بیمارستان میدیدمش

ولی خداروشکر به خیر گذشته و  ان شاالله به سلامت میاد بغلت

یه دورانی هم بود که خیلی ها وقتی سرما میخوردن پروفایلشون میذاشتن سرماخوردگی خر است😐 حالا باید ازشون پرسید سرماخوردگی خر است؟؟ نه من میخوام بدونم سرماخوردگی خر است؟؟ یا این کرونای خاک برسر؟؟ اتفاقا سرماخوردگی خیلی هم باشعور و نجیب بود ☹️🤧..... من خوشبخت ترین زن دنیام🤗خدایا شکرت
2738
خانمی بچه چند هفته به دنیا اومد؟ 

هفته ۳۰ ام 

۵ هفته بستری بود و‌بعدش با وزن ۱۶۵۰ اوردمش خونه 

الانم تو بغلمه 😍 خدا رو شکر میکنم که این فرشته رو بهم داد 

هفته ۳۰ ام  ۵ هفته بستری بود و‌بعدش با وزن ۱۶۵۰ اوردمش خونه  الانم تو بغلمه 😍 خدا رو شک ...

سلام میشه مشخصات دکترتون رو به من بگید ممنون میشم از دکترتون راضی بودیدمنم همین مشکل برام پیش اومد دکترم برام هیچ کاری نکرد باز شما رو بستری کردن تحت نظر داشتن منو که دکترم اصلا تشخیص نداد و آخر سر اورژانسی ۲۶ هفته ختم بارداری دادن و متاسفانه فرزندم نموند 😢