2737
2734

دوستان خواهشا سرزنش یا شماتت نکنید.

من یه پسر 7 سال و نیمه دارم.

همسرم هوش اقتصادی نداره.مدیریت نداره.اهل تلاش و فعالیت نیست.به فکر خونه زندگی و آسایش و آرامش ما نیست.فقط دنبال خوشگذرونی هست و مهمترین دغدغه های زندگی اش شکم و زیر شکمش هست.یا یه جایی خونواده اش و فامیلش دور هم جمع شده باشن او هم بره شب نشینی.زود سرش کلاه میره.همون ذره درآمدش رو حیف و میل می کنه و ....

الان پسرم جوری شده که خیلی به پدرش نزدیک شده و به اصطلاح باباش چون توی هیچ موردی بهش سخت نمی گیره تو خونه دنبال سر باباش هست و به حرف من گوش نمیده.حرفی هم بزنم میزنه به گریه و زاری و جیغ و داد و سر و صدا.

به نظرتون چی کار کنم که پسرم مثل باباش تربیت نشه؟متنفرم از شخصیت همسرم ولی فعلا چاره ای جز تحملش ندارم.

لطفا الان نیاین بگین چرا باهاش ازدواج کردی؟حالا دیگه ازدواج کردم.اگر راهکاری برای موضوع الان و سوالی که مطرح کردم دارین بفرمایید.

بنظرم با یه مشاوره در میون بدار چون اینجا هرکی یه چیز‌میگه آخرشم نمیدونی چیکار بکنی  

باشه مشاور هم یک نفره.خیلی هاشون هم باتجربه و کاربلد نیستن.اینجا تعداد زیادی افراد میتونن نظر بدن.شاید بشه جمع بندی خوبی کرد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم هفت سال سن کمی نیست منظورم اینه پسرت خیلی کوچیک نیست که حرف شما رو متوجه نشه

باهاش صحبت کن و از یه مشاور کمک بگیر

پسر من ده سالشه ولی خب تمام حرکات و رفتارش کپ خودمه

حتی حرف زدنش...

همسرم سر کاره شب میاد خونه پسرم با من جوره با هم حرف میزنیم

با هم میریم بیرون 

خیلی هم رازداره یعنی هر کاری کنی کوچکترین حرفی به باباش یا بقیه نمیزنه

ولی به من میگه

بنظرم با پسرت صحبت کن پسرها معمولا مامانی میشن

بهش محبت کن بگو دوست دارم جوری بشی که تو آینده بهت افتخار کنم

2728

مشاور میگه به شوهرت عزت بده.قدرت بده.بابا این توانایی اش محدوده.حالا بی خود بیام شاخش هم بکنم توی زندگی ام و الگوی پسرم هم بشه واویلا هست.

همین چند سال پیش تخت تاثیر حرفهای مزخرف روانشناس ها که گفتن دل شوهرت به دست بیار و مخالفت نکن و ...400 میلیون پول وامی که گرفته بودم داد به دوستش و دوستش فرار کرد رفت.هنوز دارم وامش رو میدم.

عزیزم با افرادی که ارتباط داره مثل دوست دقت کن چون روش تاثیر گذارن.یا اگه به کلاس خاصی علاقه داره که زیاد تو اون محیط باشا. و صحبت با خودت ولی شخصیت پدرش را سرکوب نکن

دعای نی نی سایتیها میگیره.دعا کنین صلاح باشه خدا خیلی زود همین امسال، بعد این همه چشم انتظاری نی نی های سالم و صالح از خودمون روزیمون کنه
باشه مشاور هم یک نفره.خیلی هاشون هم باتجربه و کاربلد نیستن.اینجا تعداد زیادی افراد میتونن نظر بدن.شا ...

پسرت بیشتر با باباش وقت میگذرونه؟

بچه بیشتر با هر کسی بزرگ بشه از همون الگوبرداری میکنه

الان من عادت دارم موقع حرف زدن دستمو تو هوا تکون میدم 😁

پسرم مثل خودمه توی مدرسه حتی با مدیرش صحبت میکرد همینجوری بود

مدیرش میگفت خیلی خوشم میاد مثل آدم بزرگها حرف میزنه آدم قانع میشه

سعی کن پسرتو بکشونی سمت خودت 

عزیزم هفت سال سن کمی نیست منظورم اینه پسرت خیلی کوچیک نیست که حرف شما رو متوجه نشه باهاش صحبت کن و ...

پسر من اصلا رازدار نیست اصلا اصلا.آب بخورم به همسرم گفته.

شوهرم قول سی دی بازی کامپیوتری میده بهش.بستنی چیپس پفک هله هوله و .....براش میخره.پسرم هم بیشتر دنبال باباشه و اینکه چطور دل او را به دست بیاره.

2738
مشاور میگه به شوهرت عزت بده.قدرت بده.بابا این توانایی اش محدوده.حالا بی خود بیام شاخش هم بکنم توی زن ...

مشاوره فقط میگه شوهرتو بنشون روی سرت میدونم چی میگی...

ولی گفتم پسرتو بکش سمت خودت بیشتر با تو وقت بگذرونه

عزیزم با افرادی که ارتباط داره مثل دوست دقت کن چون روش تاثیر گذارن.یا اگه به کلاس خاصی علاقه داره که ...

فعلا که با هیچ کس ارتباط نداره.

شهر غریبیم.کلاس حضوری هایی هم که میرفت به خاطر کرونا دیگه نفرستادمش.

مدرسه اش هم که تعطیله.

عزیزم بپذیر که خیلی از اخلاق ها ارثیه و کاری ازت برنمیاد ، مثلا اینو بهت میگم من همیشه توی بچگی م ترس از افتادن توی چاه دسشویی داشتم وقتی میرفتم توی دسشویی کج مینشستم که به خیال خودم توی چاه نیفتم، شاید باورش سخت باشه ولی پسرم رو که میرفت دسشویی وقتی میرفتم بشورمش میدیدم کج نشسته، بهش گفتم چرا کج نشستی ، گفت میترسم بیفتم توی چاه دسشویی. بدونه سرزنش کردن ، بدونه اینکه بخوای بگی بابات بده یا رفتار بابات بده ، همیشه از زبون خودت بهش درس زندگی بده یاد میگیره. مثلا شوهر من موقع رد شدن از خیابون دست بچه رو میگیره رد میشه اصلا انگار نه انگار منم هستم، یه بار برای پسرم گفتم خانواده یعنی پدر مادر بچه، یادت باشه بزرگ شدی دست زن و بچه ت رو با هم بگیری رد کنی از خیابون، چون زنها دلخوشیشون به بچه و شوهرشونه،  بعد از اون هیچ وقت پسرم قبل از اینکه دست منو بگیره نشده از،خیابون تنها با باباش بره، از زبون خودت هرازگاهی اخلاق های خوب رو براش بگو

پسر من اصلا رازدار نیست اصلا اصلا.آب بخورم به همسرم گفته. شوهرم قول سی دی بازی کامپیوتری میده بهش.ب ...

عزیزم من پسرم هرررررررر چی بخواد اول به من میگه و من براش میخرم البته هله هوله نه...

میگم که بچه با هر کسی وقت بگذرونه شبیه همون میشه و اون آدمو الگوی خودش قرار میده

من هر کاری بکنم پسرم هیچ حرررررفی به کسی نمیزنه به هیچ عنوان

حتی پدرش براش چیزی بخره میاد به من میگه مامان دستت درد نکنه باباش میگه من از بچه شانس نیاوردم من میخرم به مادرش میگه دستت درد نکنه 😂😂😂

تو هم سعی کن با مهربونی با پسرت حرف بزنی و بکشی سمت خودت 

پسرت بیشتر با باباش وقت میگذرونه؟ بچه بیشتر با هر کسی بزرگ بشه از همون الگوبرداری میکنه الان من عا ...

بله تقریبا.

من میخوام بکشونمش سمت خودم ولی نمیدونم از چه راهی وارد بشم که براش جذابیت داشته باشه و بتونم روش تاثیر بذارم.

2706