2733
2739
عنوان

علائم بیش فعالی

26099 بازدید | 52 پست

به سوالات زیر دقت کنید و اگر فرزند شما هر کدام از این نشانه‌ها را داشت، علامت بزنید.

دوره نوزادی

۱. بیشتر این کودکان در دوره‌ی نوزادی به طور مداوم گریه می‌کنند
۲. خیلی دیر آرام می‌گیرند
۳. خوابشان خیلی زیاد یا ناکافی است
۴. اشتهای این کودکان از نظم خاصی تبعیت نمی‌کند، گاهی پراشتها و گاهی کم‌اشتها هستند و برخی اوقات نیز از خوردن غذا خودداری می‌کنند

۲ تا پنج سالگی

۵. اغلب حوصله و انگیزه بازی‌های فکری مثل پاز‌ل را ندارند
۶. کارها یشان را نصفه رها می‌کنند
۷. کار‌های شخصی خود را در حد توان، منظم انجام نمی‌دهند
۸. کار‌های خطرناکی انجام می‌دهند و به طور کلی بی احتیاط هستند

دوره پیش دبستان

۹. این کودکان وقتی به دوره پیش دبستانی می‌رسند، مربیشان از آن‌ها شکایت می‌کند که از نظر حرکتی بی قرار‌ند، در یک جا آرام نمی‌گیرند و نمی‌توانند حتی به مدت ۲۰ دقیقه روی صندلی آرام بنشینند
۱۰. تقریباً نسبت به همه چیز کنجکاو هستند و سعی می‌کنند از همه چیز سر در بیاورند
۱۱. بد‌خلقی می‌کنند
۱۲. خوابشان در این سنین کم است
۱۳. نسبت به دستورات مربی و والدین نافرمانی می‌کنند
۱۴. بدخلق و بد‌قلقند
۱۵. معمولاً در مقایسه با کودکان عادی، در رشد زبان و تکلم تأخیر دارند
۱۶. انجام کار‌های ظریف مثل بستن بند کفش و دکمه لباس برایشان مشکل است

دوره دبستان

۱۷. در دوره دبستان گاهی مثل دلقک‌ها رفتار می‌کنند
۱۸. همکلاسی‌هایشان از آن‌ها ناراحتند و شکایت می‌کنند
۱۹. خیلی تکا‌نشی عمل می‌کنند یعنی خیلی زود و فوری نسبت به محرک‌ها واکنش نشان می‌دهند
۲۰. پرخاشگری می‌کنند
۲۱. به دستورات آموزگارشان توجه نمی‌کنند
۲۲. توجه آن‌ها خیلی کوتاه و ناپایدار است
۲۳. حواسشان معمولاً پرت است
۲۴. بعضی از وسایل خود را جا می‌گذارند
۲۵. فعالیت‌های غیرضروری انجام می‌دهند
۲۶. در برابر انجام خواسته‌های خود بی‌صبری می‌کنند
۲۷. به لحاظ هیجانی ناپایدارند و گاهی خشم شدیدی از خود نشان می‌دهند
۲۸. بیش از حد تکان می‌خورند
۲۹. بیش‌فعالند
۳۰. در اجرای دستور‌های معلم موفق نیستند
۳۱. یک جا نمی‌نشینند و جنب و جو‌ششان زیاد است
۳۲. خلقشان تغییر می‌کند
۳۳. تکالیف مدرسه را عجولانه و بی‌نظم انجام می‌دهند
۳۴. دقت کافی ندارند
۳۵. تکلیف‌های مدرسه را فراموش می‌کنند
۳۶. بیش از اندازه صحبت می‌کنند
۳۷. توجه طلبند
۳۸. کلمه‌هایی که می‌نویسند یکنواخت نیست، به طوری که به نظر می‌رسد کلمات بر روی صفحه کاغذ می‌رقصند
۳۹. در جهت‌یابی و در تشخیص زمان ضعف دارند
۴۰. تمرکزشان در درک فضایی ضعیف است

رفتار در منزل

۴۱. خیلی پر جنب و جو‌شند
۴۲. به حرف والدین گوش نمی‌دهند
۴۳. وقتی مشغول فعالیتی هستند، بدون به اتمام رساندن آن، به فعالیت دیگری می‌پردازند
۴۴. در اموری که باید نوبت رعایت شود، نمی‌توانند نوبت را رعایت کنند
۴۵. با والدین مخالفت می‌کنند
۴۶. ریخت و پاش زیادی دارند
۴۷. خیلی زود آشفته می‌شوند
۴۸. بیشترشان نسبت به درد، به اندازه افراد معمولی حساس نیستند
۴۹. رفتارشان غیرقابل پیش‌بینی است
۵۰. خلقشان ثابت نیست و نوسان دارد
۵۱. در بعضی موارد کم کار و در برخی موارد پرکارند
۵۲. خودباوری آن‌ها کم است
۵۳. کلاً در رفتار و کردا‌رشان ناپختگی به وضوح دیده می‌شود
۵۴. در تعامل با همسالانشان برتری می‌طلبند، و در برابر هر رفتاری عکس‌العمل نشان می‌دهند
۵۵. کار‌های خطرناک انجام می‌دهند
۵۶. قانون پذیر نیستند
۵۷. میز کارشان به هم ریخته است
۵۸. در پیروی از دستورالعمل‌ها ضعیفند

روانشناسی کودک

تفسیر آزمون

اگر کودک شما از این سوالات ۴۰ علامت را داشت، به طور قطعی بیش‌فعال است و باید زمان چشمگیری را برای درمان او بگذارید.
در صورتی‌که حدود ۳۰ علامت را داشت، باز هم بیش‌فعال است.
اگر حدود ۲۰ علامت را داشت، گرایش به بیش‌فعالی و نیاز به درمان دارد.
اگر کمتر از ۲۰ علامت را داشت، مشکلات محیطی باعث شده است که او علائم بیش‌فعالی را نشان دهد و نیاز به خانواده‌درمانی وجود دارد.

روانشناسی کودک

سلام عزیزم وقت بخیر من یه پسر دوماهه دارم درمورد رفلاکسش سوال داشتم پسر من یک هفتس که شیر خوب نمیخوره یعنی گاهی زیاد میخوره درحدی که دلدرد میگیره گاهی اصلا نمیخوره نمیدونم چرا و دارو هم امپرازول میخوره قبلا خس خس سینه داشت الان خوب شده  نمیدونم باید چیکاز کنم از بس کم میخوزه قبل روزی ۳-۴باز دفع داشت الان روزی یبار شده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام عزیزم خوبی؟

وقتت بخیر

عزیزم تو ی تاپیکی ازتون کمک خواستم درمورد دخترم راهنماییم کردن ولی بعد گفتین دکتر ببرم بهتره 

بردمش دکتر دقیقا داروهایی ک شما گفتین و دادن 😍

الان ازتون سوال دارم میشه بپرسم؟

بزرگــ شدیم همچون شایعه ای در روستــا  https://harfeto.timefriend.net/16267932972920  
2728
سلام عزیزم خوبی؟ وقتت بخیر عزیزم تو ی تاپیکی ازتون کمک خواستم درمورد دخترم راهنماییم کردن ولی بعد ...

سلام عزیزم ببخشید جدیدا زیاد نمیام اکسپت کردم درخواستتو. بپرس

روانشناسی کودک

سلام عزیزم ممنون میشم جواب من بدین کلا پسرمن تاخیر کلامی داشت تو سه سال ونیمگی به حرف افتاد ولی با قطع دیدن بیش از حد تی وی و فرستادنش به مهد بعد چند ماه به حرف افتاد ولی کلا مهد خوبی نبود وبی ادبیای زیادی یاد گرفت ومنم مهدش عوض کردم بعد یه سال

من پسرم الان پیش دبستان باید میرفت که بخاطر کرونا نمیره 

تو دوره نوزادی هیچ کدوم علامتا نداشت ولی تو پیش دبستان ۱که کرونا نبود ازبین علامتهایی که گفتین چند موردش رو داشت مثلا نسبت به مربیش دستور پذیریش کم بود ونافرمانی میکرد وحرف بد میزد ویکی دو بار بچه هارو زد ولی اروم وکلا مربی ازش راضی نبود مثلا کاردستی که میساختن رو میزد پاره میکرد بعدش وکلا زیاد از کلاس اخراجش میکردن ومیگفتن بی ادبی کرده 

من نمیدونم چیکار کنم اخه ماهم بخاطر بی ادبی گاهی کتکش زدیم یعنی میتونه دراثر کتک ما اونم پرخاشگر شده باشه یا بیش فعاله؟  

سلام عزیزم ممنون میشم جواب من بدین کلا پسرمن تاخیر کلامی داشت تو سه سال ونیمگی به حرف افتاد ولی با ق ...

اثر کتکش که باعث تشدید اخلاق بدش شده. اما عزیزم این جور که پیداست کودک شما خیلی کم علائم بیش فعالی داره که تمرکز پایین و خراب کردن وسایل اینا خودش علائمه. و دیر حرف زدن. از همه بدتر مامان مهربون شما اونو نباید تنبیه بدنی میکردید. راستی خواب کودکت در طول روز تا شب چجوریه؟شب راحت میخوابه؟چه ساعتی

روانشناسی کودک
اثر کتکش که باعث تشدید اخلاق بدش شده. اما عزیزم این جور که پیداست کودک شما خیلی کم علائم بیش فعالی د ...

خوابش خوبه نه زیاده ونه کم هر وقت ما بخوابیم اونم میخوابه وباهم بیدار میشیم ولی از وقتی بچه دومم بدنیا اومده یه دو ماهه معتاد شده به دیدن کارتون از فلش دیر میخوابه که اونم وقتی بهش فلش ندیم به موقع میخوابه

حالا من چه کنم؟😔

2738
خوابش خوبه نه زیاده ونه کم هر وقت ما بخوابیم اونم میخوابه وباهم بیدار میشیم ولی از وقتی بچه دومم بدن ...

ببرش دکتر. متاسفانه من تو ایران پزشک کودک زیاد نمیشناسم. ولی ببر چند تا قرص میدن شدیدا رو تمرکزش تاثیر مثبت داره . ۹۰ درصد هم آروم تر و حرف گوش کن میشه جوری که واقعا راحت میشی تو خونه. میشینه پای یادگیری

روانشناسی کودک
ببرش دکتر. متاسفانه من تو ایران پزشک کودک زیاد نمیشناسم. ولی ببر چند تا قرص میدن شدیدا رو تمرکزش تاث ...

سلام وقت بخیر قرص ریسپریدون برای بیش فعالی و توجه بچه تاثیر داره؟عوارض نداره؟

ببرش دکتر. متاسفانه من تو ایران پزشک کودک زیاد نمیشناسم. ولی ببر چند تا قرص میدن شدیدا رو تمرکزش تاث ...

ببخشید این دارو هایی که برای بیش فعالی به بچه میدن عوارض نداره

اگر انسان ها میدانستند در قبر ها چه میگذرد ؛ یک گناه هم نمیکردند.
سلام منم یه دختر 15 ماهه دارم از صبح که بیدار میشه راه میره تا زمانی که خوابش ببره به نظر شما بیش فع ...

نهعزیزم ربطی به راه رفتن تو سن ۱۵ ماهگی نداره؟ حرفاتونو متوجه میشه؟ دستور مذیری داره، ؟

روانشناسی کودک

سلام عزیزم اگه میسه جوابه منم بدین بچه ی من بیشترچیزهایی که گفتین داره ۸سالشه امروزمیخوام برم دکتربه نظرتون قرص عوارض نداره 

_خوشگلی زیر بنای خوب میخواد،زیر بناشم ذاته،وگرنه نهایتا یک‌ هفته خوشگل بنظر میرسی!😜🤌❤️
سلام عزیزم اگه میسه جوابه منم بدین بچه ی من بیشترچیزهایی که گفتین داره ۸سالشه امروزمیخوام برم دکتربه ...

عزیزم این تاخیر از مغز نشات میگیره دارو به عملکرد مغز کمک میکنه ینی این ضعف و برطرف میکنه ‌ . عوارض دارو تو این سن ناچیزه چون بچه ها کبد و کلیه سالم دارن . 

روانشناسی کودک
2706