2733
2739
عنوان

ببخشید یه سوال شرعی دارم؟

2075 بازدید | 15 پست
من با قرص پیشگیری میکنم ، هنوز بسته قرصم تموم نشده خونریزی دارم و خونریزی در حدی است که نوار بهداشتی خیلی کم خ و ن ی میشه اما دستشویی که میرم مثله پریوده.حالا تکلیف نمازم چی میشه ؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چقدر با پریودی فاصله داره؟ شاید یک شب یادت رفته قرص را بخوری؟
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
2728
2738
نشانه های خون حیض و استحاضه و تفاوت های آنها از جهت حکم چیست ؟
تفاوت خون حیض و استحاضه از نظر علائم:
نشانه‏های خون حیض:
1- قبل از بلوغ دیده نمی‏شود،
2- زن‏های سیده پس از 60 سالگی و زن‏های غیر سیده پس از 50 سالگی خون حیض نمی‏بینند،
3- خون حیض کمتر از سه روز نیست و هم‏چنین بیش از 10 روز طول نمی‏کشد،
4- خون‏ریزی در خون حیض در سه روز اول به طور مستمر می‏باشد هر چند در داخل خون وجود داشته باشد و بیرون نیاید،
5- فاصله دو حیض حداقل 10 روز می‏باشد،
6- خون حیض غالبا غلیظ، گرم، پر رنگ است و با فشار و کمی سوزش بیرون می‏آید.
نشانه‏های خون استحاضه:
1- معمولاً زرد رنگ و سرد است و بدون فشار و سوزش بیرون می‏آید،
2- قبل از بلوغ دیده می‏شود،
3- زن‏های سیده پس از 60 سالگی، خونی که می‏بینند استحاضه است،
4- خونی که کمتر از سه روز باشد استحاضه است،
5- خونی که بیش از 10 روز باشد استحاضه است.
فرق خون حیض و استحاضه از جهت حکم:در ایام حیض این کارها بر بانوان حرام است:
1- نماز و طواف کعبه،
2- کارهایی که بر جنب حرام است مانند توقف در مسجد و غیره،
3- آمیزش با همسر که بر هر دو حرام است.
4- در ایام حیض نماز و روزه بر زن واجب نیست، ضمنا نمازها قضا ندارد ولی قضای روزه واجب را باید به جا آورد.
در ایام استحاضه این کارها بر بانوان حرام است:
1- در استحاضه قلیله که جریان خون فقط یک طرف پنبه بهداشتی را آلوده کرده و به داخل آن نفوذ کرده و از طرف دیگر ظاهر نشده در این مورد زن برای نماز بدن را تطهیر کرده و پنبه را عوض می‏کند و وضو می‏گیرد و دیگر احتیاجی به غسل نیست.
2- در استحاضه متوسطه که خون به درون پنبه بهداشتی نفوذ کرده و از طرف دیگر ظاهر شده ولی لباس یا پارچه بعدی را آلوده نکرده زن اعمالی که در قلیله بیان شده انجام می‏دهد و اضافه بر آن در هر شبانه روز یک غسل انجام می‏دهد؛ یعنی، برای آن نمازی که قبل از آن یا در بین آن استحاضه شده غسل کند و هر روز تا مادامی که استحاضه ادامه دارد قبل از همان نماز غسل کند بنابراین در متوسطه در هر شبانه‏روز یک غسل کافی است اما پس از قطع خونریزی نیز باید غسل کند.
3- در استحاضه کثیره اگر خونریزی به قدری است که به پنبه بهداشتی نفوذ کرده واز طرف دیگر آن ظاهر شده و لباس یا پارچه بعدی را آلوده کرده این استحاضه کثیره است و زن باید برای هر نماز علاوه بر وظایفی که برای قلیله ذکر شده دستمال بهداشتی را عوض کند و غسل هم برای هر نماز انجام دهد ولی اگر نماز ظهر و عصر یا مغرب و عشا را با هم بخواند و فاصله نیندازد یک غسل برای هر دو کافی است.

همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
بنظر من شرایط شما استحاضه متوسطه است اما بازم زنگ بزن به اون شماره و بپرس
مری جون فرق استحاضه و حیض در اینه که اگر از آخرین روز پریود قبل ده روز یا بیشتر گذشته باشه و خونریزی کنی پریود حساب میشه ولی اگر کمتر از ده روز دوباره خون دیدی استحاضه است....

اما اگر بیشتر از ده روز شده ولی خونت پشت سرهم نمیاد و قطع و وصل میشه و گاهی اصلا خونی نمیبینی استحاضه است....چون خون حیض باید سه روز متوالی و بدون قطع شدن بیاد
2706