2737
2739
عنوان

جهنم چیست؟کجاست

1574 بازدید | 80 پست

جهنمی نیست ،

شما نمی‌دانستید که تا چه حد مورد عشق واقع شده‌اید، در اینصورت حتی برای لحظه‌ای نمی‌اندیشیدید که مجازاتی در آن سوی پرده انتظار شما را می‌کشد، حتی برای تاریکترین انسان‌ها. خدا شما را دوست دارد ، بسیار بیشتر از آنکه بخواهد شما را در جهنم بسوزاند. عشق او به بنده هایش بی قید و شرط است چیزی که به ندرت انسانی حاضر به انجامش خواهد بود، اما شما چقدر او را دوست دارید؟ عشق خود را چگونه ابراز میکنید؟

وقتی که تباهی را به جای مهربانی انتخاب میکنید می دانید این پاسخ و بازتاب عشق خالص خدا نیست. او عشق محض است و شمایید که در مسیر محض شدن باید حرکت کنید. نیکی مسیری است که به آنجا ختم میشود و این میزان عشق در ماست که انتخابهایمان را تشکیل میدهد. خدا هرگز قضاوت نمی کند و بساطی برای تنبیه یا تشویق شما محیا نکرده است، ولی شما به هر حال دوست دارید تفاوتی بین خوب و بد، زاهد و قاتل یا ظالم و مظلوم باشد تا عدالت اجرا شده باشد اما از نظر او خوب و بد معنی نمی دهد، او عشق محض است پس از او نخواهید که عشقش را حتی به تاریکترین انسانها ابراز نکند، اما همچنان این انسانهای تاریک هستند که خود به دلیل وجود آن چترهای گشوده مورد رنجش و عذاب خود میگردند، او حتی لحظه ای در ابراز عشقش تردید و توقف نکرده، انسان و روح تاریکش است که به بیراهه زده است.

این اساس فکری شماست که از بنیان اشکال دارد، شما باید ساختار قضاوتی ذهن خود را کنترل کنید و بدانید که در عالم برای قضاوت کردن بوجود نیامدید، برای توجه به آنچه توسط دیگران رخ میدهد نیستید، به خودتان و تعالی خودتان توجه کنید. شما برای خودتان مهم هستید و نه دیگران برای شما. بگذارید رو بیاورم به ساده سازی و تشبیهی هرچند کودکانه...

زندگی را مثل یک مسابقه ببینید که هرکه هرچه زودتر به خط پایان برسد زودتر هم در جایگاه تماشاچیانVIP  همین مسابقه خواهد نشست و در حالیکه مشغول خوردن چیپسی با طعمی عالیست از تماشای بازی که دیگران در حال انجام و تکاپوی آن هستند، لذت میبرد! آن بازیکنهایی که هدف و مسیر را گم کرده اند و به جای طی مسیر با اعمالی که ناشی از تاریکی ذهنشان است دور خود در حال چرخ زدن هستند در حال از دست دادن فرصت و زمان هستند و البته در نهایت همه آنها در یک جایی به خود خواهند آمد و از خط رد خواهند شد و به شما برای خوردن چیپس خواهند پیوست ولی شما مدتها پیش از آنها همانجا بودید!  حالا شما در حال تلف کردن زمان خود و توقف در وسط زمین بازی در اعتراض به داور بازی هستید که چرا به این بازیکنی که به جای طی مسیر، دور خودش چرخ میزند گیر نمی دهی!؟ آن بازیکن که دور خودش چرخ میزند و عملا نمی داند باید از کجا برود و از بازی عقب افتاده، شما هم توجه خود را روی او گذاشته اید و متوجه توقف و ایستادن خود در زمین بازی نیستید، در عوض یکسری با خنده و شادی در حال دویدن و طی مسیر هستند. پس اگر گمان میکنی که میتوانی به او که قادر به دیدن مسیر نیست کمکی کنی راهنمایی اش کن یا دستش را بگیر و اگر میبینی وضعیتش بدتر از آنچیزی است که از تو چیزی بشنود یا باورت کند به راه خودت ادامه بده و از مسابقه لذت ببر!

ولی گفتم جهنم هست، آن چیست؟!

بدانید که جهنم تجربه بدترین نتیجه ممکن از انتخابها و آفرینش شماست، آن ضد شادی است. روح مرتکب خطا، آنکه درونش لبریز شده است از ظلم و فساد و جنایت و شرارت و خباثت، آنکه به راحتی حق زندگی را از دیگران سلب میکند، آنکه اعمالش در زندگی صرفا به آسیب رسانی جسمی و روحی دیگران صرف شده حتی اگر به صورت مستقیم اینکار را نکرده باشد ولی آگاهی داشته باشد که با اعمال منفعت طلبانه شخصی اش جمعیت زیادی از انسانها آسیب میبینند،  آنچنان ناشادی، نقص و جدایی از کل و محرومیتی را درک و تجربه میکند که او اینرا جهنم میداند.

من یک زن،خواهر ،همسر ،مادر  نیستم . من یک آگاهی ام . یک روح اصیل ک ب زمین اومدم تا رشد کنم و تجربه کنم.آگاهی متصل ب شعور مطلق هستی،در راه رسیدن ب کمال.ب آرامش رسیدم و آرامش من ب هیچ عامل بیرونی وابسته نیست. آرامش من از درون من می‌جوشد مثل چشمه ای جوشان از لابلای سنگلاخ......

👌

یا الله🤷‍♂️ (صفحه اختصاصی من)  این کاربری 110 نفره س، 1401/01/01 رند شد گذاشتم😂. از این تاریخ مسخره ها نزنید تا یکی دون میریزه ملت هم پشت سر 😂 اگه قضیه جذب کردن خب تو تاریخ زودتر بزن، 😂 مگه قانون جذب گفته عدد رند باید باشه 🤦‍♂️😂حالا یکی گفت 9/9 تو که نباید ازش اطاعت کنی😂 اصل رسیدن به خواسته فرمول ش اینه( حرکت  +توکل به خدا +شکر گزاری =رسیدن به هدف تون) حالا هی تاریخ بزنید،😂بعد که 9/9 شد باز یکی میگه 1/1/ میرسم به خواستم 🤣🤣🤣 چه جوری میرسی با نشستن تو خونه یا با ملت دون پاش، 😂ولی بدونید قانون این دنیا اینه هر کی تلاش بیشتر کنه موفقیت ش حتمی هست حالا چه کار حروم انجام بدی چه کار حلال، ولی تا وقتی نجنگی و عرق نریزی واسه خواسته ت هیچی دست ت نمیاد، حالا بشین تاریخ بزن 😂

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

...ادامه از متن قبل

وقتی با انتخابهایت خود الهی ات را ، خدا را انکار و خود را از او جدا میکنی تنها هستی، جهنم یعنی این، تنها و ترسان در دل ظلمت ، گیر افتاده در دل یک کابوس عظیم!

اگر فیلم جاذبه (Gravity) را دیده باشید بدون در نظر گرفتن داستان آن و جدای مفهوم زیبای آفرینش و تولد از رحم مادر تا به دنیا آمدن و پا بر خاک گذاشتن که آنرا به صورت تمثیلی و نمادین به تصویر کشید کسی که احساس حضور در جهنم را میکند مشابه همان احساسی است که بازیگر فیلم زمانی که بدون هرگونه تکیه گاه، تنها و خسته و درمانده، وحشت زده و معلق در جهانی تاریک و بی انتها و ناتوان از کنترل خود، ناتوان از چنگ زدن به ریسمانی در حالیکه میداند در جایی دورتر زندگی و شادی وجود دارد (در این فیلم زمین بعنوان تکیه گاه و میعادگاه زندگی نمایان بود) ولی او در جایی و شرایطی قرار دارد که امکان ورود به آن مکان را ندارد، جایی را برای گرفتن یا ایستادن ندارد، کسی آنجا نیست که صدای او را بشنود، کسی او را نمیبیند، او بی اندازه تنهاست و این تصور وحشتناکتر از یک خواب یا لحظاتی است که در آن فیلم سپری شد، چون خواب جایی تمام میشود یا اگر هم واقعی بود سرانجام با مرگ او پایان می یافت ولی در عالمی که انتها و پایانی ندارد این جهنم خود ساخته نیز تمامی ندارد مگر زمانیکه آن انسان جهنمی به آگاهی برسد.

و گمان میکنید او که اینجا و در میان تنوعی از فرصتهای گرانبهایی که سایر انسانها و محیط برایش برقرار میکرد از وجود و نور خود بهره نبرد و قادر به درک حقیقت و رسیدن به آگاهی نبود چه میزان میتواند دشوار باشد در جاییکه چیزی جز تنهایی خودش نیست متوجه حضور نور و آگاهی شود؟ زندگی در آنسو برای یک روحی که زندگی مادی خود را با ظلم  شرارت و جنایت گذرانده به جهنم تبدیل میشود چون اینجا که تصویر عالم بالاست او انتخاب کرد که در تاریکی بماند و آن تازه تصویر تاریکی بود! پس از بازگشت و وضعیتی که دیگر فراموشی بر او حاکم نیست متوجه اصل تاریکی خواهد بود که او در آن فرو رفته، عمقی که در تاریکی وجود دارد یعنی قعر تاریکی، قعر جهنم!

او آنجا در میان ارواح بهشتی احساسی همچون یک بی سواد محصور در میان دانشمندان نابغه را دارد! زبان آنها را نمی فهمد و در میان آنها جایگاهی ندارد، قادر به درک آنچه می گویند و انجام میدهند نیست، قادر به درک لذتهای آنها نیست و موضوع اصلی اینست که از این وضعیت به جای دیگری نمی تواند فرار کرده و پناه ببرد، او در قعر تاریکی گیر افتاده! آیا برون رفت از چنین وضعیتی راحت به نظر میرسد؟ تا زمانیکه مشخص نیست کی خواهد بود در همین وضعیت عذاب کشیدن می ماند شاید در مقیاس وجود زمان، مشابه گذشت میلیونها سال درازا باشد تا به خود آید و بفهمد که برای خروج از چنین وضعیتی و تحمل تنهایی در چنین عظمتی از عالم، چاره ای ندارد که متوجه انتخابهای اشتباه خود بشود، او سرانجام به جایی میرسد که متوجه حضور و نور خدا میگردد و آنجاست که وقتی محبت خدا را درک کرد این فرصت را می یابد که مجدد یک نقطه از زمان و مکان را بیاید و برای یک بازی خسته کننده دیگر (از نظر او) ولی به شدت مورد نیازش بازگردد. میداند که باید مجدد سعی کند تا بفهمد، میداند که مجبور است سختی هایی را تحمل کند که نتیجه انتخابهای اشتباه قبلی و تعالی پیدا نکردنش در این مرحله بوده، میداند به دلیل عدم پیشرفتش قادر نیست انتخابهای خیلی خوبی اکنون برای بازگشت در قالب یک زندگی دیگر انجام دهد، جهنم یعنی همه این تقلاها و احساسات یاس آور و گم شدن در عظمت عالم بدون فهم و درک آن.

و حال چرا به آن عذاب الهی گفته میشود؟ چون این عذاب از جنس مقدسی است که باعث توجهش به خود، به عالم، به خدا گردید بدون اینکه خدا این میان نقشی را بازی کند، بدون آتش بازی و شکنجه، تنها به واسطه انتخاب خودش در جایی بنام جهنم که اصلا از اول وجود نداشت! او تمام مدت در خودش محصور بود، جهنم از جنس تاریکی است و تاریکی را قبلا توصیف کردم که هویت و وجود ندارد، فقط نور وجود دارد، او در تمام این مدت در نیستی بود! در جایی که اصلا نیست، پس جهنم هیج جایی نیست 

من یک زن،خواهر ،همسر ،مادر  نیستم . من یک آگاهی ام . یک روح اصیل ک ب زمین اومدم تا رشد کنم و تجربه کنم.آگاهی متصل ب شعور مطلق هستی،در راه رسیدن ب کمال.ب آرامش رسیدم و آرامش من ب هیچ عامل بیرونی وابسته نیست. آرامش من از درون من می‌جوشد مثل چشمه ای جوشان از لابلای سنگلاخ......
ینی همشو خوندی؟؟؟

درباره جهنم بود دیگه مگه غیر این بود 

یا الله🤷‍♂️ (صفحه اختصاصی من)  این کاربری 110 نفره س، 1401/01/01 رند شد گذاشتم😂. از این تاریخ مسخره ها نزنید تا یکی دون میریزه ملت هم پشت سر 😂 اگه قضیه جذب کردن خب تو تاریخ زودتر بزن، 😂 مگه قانون جذب گفته عدد رند باید باشه 🤦‍♂️😂حالا یکی گفت 9/9 تو که نباید ازش اطاعت کنی😂 اصل رسیدن به خواسته فرمول ش اینه( حرکت  +توکل به خدا +شکر گزاری =رسیدن به هدف تون) حالا هی تاریخ بزنید،😂بعد که 9/9 شد باز یکی میگه 1/1/ میرسم به خواستم 🤣🤣🤣 چه جوری میرسی با نشستن تو خونه یا با ملت دون پاش، 😂ولی بدونید قانون این دنیا اینه هر کی تلاش بیشتر کنه موفقیت ش حتمی هست حالا چه کار حروم انجام بدی چه کار حلال، ولی تا وقتی نجنگی و عرق نریزی واسه خواسته ت هیچی دست ت نمیاد، حالا بشین تاریخ بزن 😂
2738
واقن فکر کردی اینهمه رو میخونیم

مخاطب خاص داره عزیزم . هستن افرادی ک اینجا دنبال مسائل سطح پایین نیستن . این موضوعا ت نگرش ب زندگیه .

...ادامه از متن قبل وقتی با انتخابهایت خود الهی ات را ، خدا را انکار و خود را از او جدا میکنی تنها ...

وای چه طولانی😴

اینقدر بهم توهین نکنین من اهل دعوا نیستم برو عقده ات را سر یک احمق خالی کن۹/۹/۹۹در حال درس خوندن در مدرسه تیزهوشان هستم😁و بهترین دانش اموز مدرسه میشم راستی من را دانکی یا خر صدا نکنیم ممنون ناراحت میشم                                                 15 ساله ام و با اطلاع خانوادم عضو سایتم...دوست عزیز اگه حضور من در سایت با طرز فکر شما تطابق نداره  کامنت نذاره توهین نکن مگه مجبوری داداش راستی خانواده ام راضی هستن بع توچه من هستم نصیحت نده میدونم چرا توهین میکنی چون عقده ای هستی و چون همسن من ازادی نداشتی الان به من حسودی میکنی داداش مجبورم اینطوری بگم بعضیا ها فقط زبان فحش را میفهمن حالا یک عده میان میگن من بهم بر خورد داداش من منظورم اونهایی که توهین میکنن پس سکوت متشکرم توهین و فضولی نکنین اگه ریپلایت فخش داره پس نفرست داداس          
آخه حیلی طولانی‌بود و توام همون دیقه اینو زدی 👌خودشم‌تو پست اول😂

🤭

2706