2737
2739
عنوان

شرایط وام مسکن را بخوانید 🏠💰

1397 بازدید | 47 پست

سلام دوستان عزیزم؛

من اینجا زیاد دیدم تاپیک میزنن برای وام مسکن و سوال میپرسن،

ما پارسال وام مسکن گرفتیم واسه همین گفتم یه توضیحی بدم راجع بهش شاید اطلاعاتم به درد کسی بخوره،البته اینکه شهر به شهر شرایط فرق میکنه رو نمیدونم.

من اهل اصفهانم.

صبر کنید و اجازه بدید تایپ کنم و بفرستم.😊

صلح طَلَب ، اما جَنگ بَلَد😎💖 دوستان اگه اطلاعاتی راجع به شرایط وام مسکن میخواید بدونید اینجا نوشتم، امیدوارم به دردتون بخوره، به امید صاحبخونه شدن تمام هموطنانم🙏💖

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

بچه ها شرط اول و مهمترینش اینه که خونه بنام خودتون نباشه،

یعنی بنام فروشنده باشه که خونه رو میخواد به شما بفروشه و وقتی وام رو خواستن بدن از بانک کارمند بانک میاد توی مهظر و پول رو به فروشنده میده و اونجا سند بنام شما زده میشه.

صلح طَلَب ، اما جَنگ بَلَد😎💖 دوستان اگه اطلاعاتی راجع به شرایط وام مسکن میخواید بدونید اینجا نوشتم، امیدوارم به دردتون بخوره، به امید صاحبخونه شدن تمام هموطنانم🙏💖
2738

خونه حتما باید سند شش دانگ داشته باشه.

حتما حتما پایان ساخت داشته باشه.

قدمت خونه زیر ۱۲ سال باشه.

بدون اوراق داره و با اوراق.

بدون اوراق یعنی شما مقداری پول مثلا ۵۰ میلیون سپرده میکنید بانک مسکن و یکسال بعدش وام رو به شما میدن که از نظر من با این تورم اصلا به صرفه نیست!

با اوراق یعنی شما کارای وام رو که کردید باید اوراق بخرید و وام رو ۲۰ روز بعدش بهتون میدن، مثلا واسه ۸۰ میلیون وام باید ۸ میلیون اوراق بخرید که قیمت اوراق نسبت به بورس بالا پایین میشه(سعی کنید توی زمستون بخرید، زمستون ها اوراق خیلی ارزونتره)

مبلغ وام هیچ ربطی به ارزش خونه ی شما نداره.

بستگی به منطقه اتون داره.

مثلا روستا ۴۰ میلیون میدن.

شهرستان با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون میدن

شهرستان با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر ۸۰ میلیون میدن.

خود شهر هم ۲۲۰ میلیون میدن.

که این مبالغ در صورتی هست که شش دانگ سند رو فقط بنام یک نفر بخواید بزنید.

اگه زن و شوهر بخوان سند رو سه دانگ سه دانگ بزنند تمامی مبالغ دوبرابر میشه.

سود وام (میگن!)۱۸ درصده.

ولی اینجور که من حساب کردم:

به ما ۱۰۰ میلیون دادن؛

۱۵ ساله،

۵ سال اول ماهی یک میلیون و نهصد هزار تومن

از سال ششم تا سال پونزدهم ماهی یک میلیون تومن.

یعنی حدودا ۲۲۰ میلیون از ما پس میگیرن.

بجز اون ۹ میلیونی که واسه خرید اوراق برداشتن(اون پول دیگه میسوزه)

دو میلیون هم بلوکه میشه تا ۱۵ سال دیگه

خونه ای که سند نداره رو هم میتونید اقدام کنید واسه سند بعد برید وامش رو بگیرید ولی حدودا دو سه میلیون هزینه و ۶ ماه زمان میبره.

مگر اینکه پارتی و آشنا داشته باشید

2706