2733
2734
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

منم به گفته دیگران خونم همیشه تمیز و مرتبه ولی اصلا این طوری نیست که هر روز جارو بکشم یا دائم دستمال به دست باشم.
بیشتر از تمیز کاری کردن به این اهمیت میدم و توجه میکنم که کثیف کاری نکنیم. هم خودم هم شوهرم هم پسرم.
اینکه آدم موقع آشپزی دست خیس به این ور اون ور نزنه خیلی راحت تره تا اینکه همه چی رو به هم بمالونه و همه جا مرطوب باشه و کثیفی منتقل شه، بعد آدم بخواد تمیز کاری کنه. کلا با آرامش کار میکنم و به هم ریزی اینطوری خیلی کم میشه تا اینکه هول هولکی آدم کار کنه.
البته گرد و خاک رو نمیشه کاری کرد و معمولا هفته ای دو بار گرد گیری و جارو میکنم اما بیشتر مراقبم بچه چیزی میخوره حتما زیر دستی داشته باشه نریزه، یادش دادم دست خیس به جایی نزنه، این طوری جای دستش هرجایی نمی مونه و چیزهایی از این قبیل که هم برای تربیت و نظم اون خوبه و هم آرامش من.
2731
من یه دختر یک ساله دارم.همیشه خونم مرتب و تمیزه .غذامم همیشه سر وقت حاضره.نمیذارم کارام بمونه .در طول روز هر جا به هم میریزه یا کثیف میشه سریع تمیز میکنم.از خواب بیدار میشم اول مرتب کردن تخت و جمع و جور کردن ریخت و پاش شوشو اتاق خوابها که مرتب شد میرم پذیرایی رو یه نگاه میندازم جایی نا مرتب نباشه.بعد شستن دستشویی(البته روزی هزار بار میشورم)بعد میرم کارهای اشپزخونه رو انجام میدم.بعد دوش میگیرم و .......................البته الان چند وقتیه باید حتما شوشو خونه باشه تا دخترمو نگه داره بعد برم حمام.ولی در کل نمیذارم کارهام تلنبار شه که توش بمونم.وقتی همه جا مرتب و تمیزه ارامش خاصی دارم ولی وقتی خونه به هم ریخته باشه بد جوری عصبی میشم.در ضمن یه عادتی دارم وقتی میخوام از در خونه برم بیرون به هیچ عنوان نباید خونه نا مرتب باشه حتی وقتایی که خیلی عجله دارم هم باید تمیز کنم بعد برم.
به نظر من کارت عالیه و حرف نداره منم تا حدودی همینطورم
فقط بایدمواظب باشیم که یه وقت وسواسی نشیم اونطوری ممکنه سر همین تمیزکاریا چیزای مهمتری رو از دست بدیم
یعنی بجای اینکه وقتمونو سر کارای مهمتر بزاریم بشینیمو هی یه چیزیو ده بار بشوریمو بسابیم
من شوهرم اینجوریه.
علاوه بر اینکه هر کاری رو با دقت و نظافت انجام میده و تا هر چیزی رو جاش نذاره نمی تونه کاری بکنه، همیشه یه دستمال یا یه وسیله نظافتی دیگه دستشه داره یه جایی رو تمیز می کنه. اصلا عشقشه انگار

جمعه ها یه کارگر میاریم خونه ، مثل اجل معلق بالا سرش می ایسته و بهش یاد میده چیکار کنه و انواع فرمول ها و روش های نظافت سنگ و کف پوش وسرویس و غیره. بعد هم پشت سرش راه می افته و چک می کنه. کارگر بیچاره هم بعد از چند جلسه دستش اومده که با کی طرفه و مجبوره از دل و جون کار کنه.

فکر کن خارج از کشور هم باشیم هر مرکز خریدی بریم شوهرمو باید جلوی قفسه شوینده ها پیدا کنم کلی هم خرید می کنه و هیچ کس مثل اون نمی دونه کدوم ماده و کدوم مارک برای کجا بهتره. همچنین تخصص داره در انوع اسکاچ ها و برس ها و جارو ها و غیره.

کافیه ده دقیقه وقتش آزاد بشه تا از دل و جون بیفته به نظافت یه تیکه از خونه یا شستن فرش ها

بعد از جاروی کارگر هم کلی وقت صرف می کنه همه جای خونه روی فرشها دست می کشه تا مبادا مبادا یکی دو ذره آشغال به دستش بچسبه

صبح ها تا من از رختخواب در بیام برم دست و رومو بشورم کل رختخواب مرتب شده و لبه های روتختی هم انگار خط کش گذاشته باید تراز تراز باشه.
چشمش هم فقط داره دنبال کثیفی می گرده

با این اوصاف طبیعتا نظافت خونه به من نمی رسه و از این بابت راحتم اما مگه جرئت دارم ریخت و پاش کنم ؟

هر چقدر هم خسته باشه اگه تمام خونه روبیده و براق نباشه اصلا نمی تونه بشینه مثلا یه چیزی بخوره
فکر کن بعد از یه مهمونی شبونه مفصل فرداش که تعطیل بود تا حوالی ده من از رختخواب در بیام همه جارو جمع کرده بود و جارو برقی کشیده بود داشت کف رو دستمال می کشید. بعد از هر مهمونی هم همه فرشها و موکتها رو دستمال خیس و شامپو فرش می کشه.
زندگی زیباست ای زیبا پسند ....
آهان ضمنا تو یه گوشه حموم یه ظرف محتوی اسکاچ و تمیز کننده داره هر بار حموم میره با اونها حموم و دیوار ها و سرویس ها رو تمیز می کنه. هفته ای یه بار هم که کارگر تمیز می کنه

منم هفته ای دو سه بار هم توالت و هم دستشویی ها رو تند تند می شورم
تو حموم و دستشویی اسکاچ مخصوص هست. با مایع نظافت دمستوس
سالومه جان مگه شوهرتون وسواس دارن عزیزم؟ اگه توی خونه شما و بچه تون ریخت و پاش کنید باهاتون برخورد میکنن یا اینکه کاری ندارن و خودشون مرتب میکنن ؟ از خیلی جهات خوبه که یه مرد اینقدر منظم و تمیز باشه ولی به شرط اینکه همسرشم کاملا مثل خودش باشه که هردو اذیت نشن .
92/10/27 من رسما مادر شدم...
sorena جان فکر می کنم اگر من تعدیلش نکنم بله شوهرم رسما وسواسی میشه! نه ابدا برخوردی نداره بسیار مرد ملایم و خوش اخلاق و سازگاریه اما واقعا اگه خونه برق نزنه و همه چی جای خودش نباشه نمی تونه راحت بشینه برای همین انصاف نیست من حساسیتش رو رعایت نکنم. امکان نداره به من چیزی بگه بلکه خودش شروع می کنه به تمیز کردن. نهایت کار من اینه که خونه ای که مثل دسته گل کرده همونجوری نگه دارم.البته این به نفع منم هست فکرشو بکنید بعد از 16 سال شوهر داری شاید تا حالا 6 بار من تو زندگی مشترک جارو برقی نکشیده باشم یعنی اصلا یادم نمیاد آخرین بار کی بوده. یا اصلا به اتو دست نزدم چون اتو کردنش عالیه و همه لباسهای من و خودشو مثل ماه اتو می کنه. اینهمه مدت حتی وقتی بچه ام کوچیک بود همه از تمیزی خونه ما تعریف می کردند در صورتی که من اصلا برای اینکار خسته نمی شدم و عمده وقتم صرف آشپزی میشه. این رفتار رو برادر شوهرم هم داره تو خانواده شون دیدم و شنیدم که کلا مردهای خیلی تمیزی هستند حتی در حد وسواس که من مراقبم که از حد نگذره.
سالومه جان برو یک اسفند برای همسرت دود کن البته من چشمم شور نیست ها ولی دهنم وا مونده اخه شوهر من دقیقا برعکسه .......واقعا دست مادرش درد نکنه با این تربیتش باید دست همچین مادر شوهری رو بوسید
می شه برای مادر شدنم صلوات بفرستین