2733
2739

۱۷ سالمه خونوادم مذهبیه خودمم چادریم اما زیاد مذهبی نیستم خیلی میترسم خاستگاری که میاد خیلی مذهبی باشه و زیادی محدودم کنه یا اینکه قبل ازدواج شرایطمو قبول کنه بعد ازدواج بزنه زیر همه چیز😭

از طرفی هم انقدر داستان مشکلات خانم ها با شوهر ها و خونواده شوهر هاشون رو خوندم ترس بدی نسبت به ازدواج گرفتم😔

با اینکه پدرم مشاوره خانواده میده و روی ازدواج خواهر و برادم هم حساسیت نشون داده و حسابی تحقیق کرده و خداروشکر انتخابشون هم کاملا درست بوده اما بازم من وحشت دارم که یه دفعه نتونم خواستگارمو خوب بشناسم و یه روزی از انتخابم پشیمون بشم😓

از تجربیاتتون بگید که چجوری باید طرف رو بشناسم و بتونم بهش اعتماد کنم خیلی سخته برام وحشت دارم از اینکه یه مرد بیاد جلوم بشینه و من بخوام راجب ازدواج حرف بزنم هیچی بلد نیستم😭 چه سوالاتی توی خواستگاری مهمه و به شناخت متقابل کمک زیادی میکنه؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
2738

اولا ک ۱۷ سال سن ازدواج نیست 

شما الان باید تمرکز کنی روی درست و آینده شغلیت

دوما همین چیزارو با پدرتون ک مشاور هست درمیون بذارین کمکتون کنه

سوما من فقط ی توصیه بهت دارم ک ساده ازش رد نشو

حق طلاق و تصنیف اموال و اشتغال و ... حتما بگیر بدون اینا ازدواج نکن هرچقدم از طرفت مطمئن باشی 

عزیزم من یک معیاری دارم نمیدونم درسته یا غلط، ولی میگم وقتی کسی ندونه توی خواستگاری چی باید بپرسه شاید معناش اینه که هنوز امادگی ازدواج نداره، ولی در مجموع باید الویتهای اخلاقی و مادی خودتو توی زندگی مشخص کنی و بر اساس اونها سوالاتتو بپرسی، درواقع اول باید خودتو کامل بشناسی، مثلا من آدم زودجوشی بودم پس خیلی برام مهم بود که همسرم هم زودجوش نباشه برای همین همیشه از خواستگارام میپرسیدم که معمولا چندوقت یکبار عصبامی میشن و در اوج عصبانیت چه واکنشی دارن، یا مثلا واجبات دینی خیلی برام مهم بود و حتما با ترفندهای مختلف میپرسیدم که چقدر مقیدن

از همه بانوان سرزمینم میخواهم که مستند انقلاب جنسی را حتما تماشا کنند👌

نترس عزیزم قرارنیست که همه ی ادما یه مدل باشن،چون خانواده ی شوهر یه سریا باهاشون خوب نیستن معنیش این نیست همه مثه اونان،من خودم عزیزم چندرپز دیگه همسن شما میشم خانواده ی همسرم فوق العاده هستن خودشم همینطور هیچوقتم محدودم نمیکنه و نکرده

۱۷😐

من ۱۷سالم بود فکر میکردم منو لک لک ها آوردن خونه

🍃إِلٰهِى كَيْفَ أَدْعُوكَ وَأَنَا أَنَا ؟ وَكَيْفَ أَقْطَعُ رَجائِى مِنْكَ وَأَنْتَ أَنْتَ ؟🍃❤خدایا چگونه تو را بخوانم و حال آنکه من منم و چگونه امیدم را از تو قطع کنم و حال آنکه تو تویی؟❤

همه چیو بسپار به خدا 

منم قبل ازدواج اصلا مذهبی نبودم خانوادم بودن ولی من نه 

اصلا اجبارم نمیکردن 

گذشت تا یهو خودم متوجه شدم راهمو خودم انتخاب کردم‌

چادری شدم و همه چیو سپردم به خدا 

ازدواجمم خیلی اتفاقی با کسی که فکرشم نمیکردم بود 

۱۶ سالگیم نامزدیم بود الان بعد از ۲ سال عروسی کردیم 

تو این دوسال عقد خیلی اذیت شدم خیلیییی 

باهم فرق میکردم نه از لحاظ مذهب فقد از لحاظ اخلاق و جنسی 

ولی الان حس میکنم همش بخاطره دوری بود 

خداوشکر میکنم که تو اون دوران جدا نشدم ازش 

خداروشکر که الان تو خونه خودمم و ارامش دارم